Kiiev - Lennujaam - Maalepääsemine

Tere,

Kas oskab keegi palun nõu anda. Minek Indiasse (New Delhi), ümberistumine toimub Kiievis. Kahe lennu vahe on üle 10 tunni. Mõtleme selle aja jooksul Kiievi kesklinnas ära käia ja ühtteist vaadata. Mure on selles, et Kiievi lennujaamast ei tahtvat turvad välismaalasi maale lasta juhul kui meil lend samal päeval edasi läheb. Kas kellegil on antud olukorraga kogemusi?

Ette tänades

VM andmetel on Ukraina viisavaba: http://www.vm.ee/?q=et/node/4839 Sellisel juhul ei tohiks küll EV kodanikele olla mingeid takistusi.

Peakski nii olema - 90 päeva ilma jututa. Ma sain just kõne 2'lt Eestlaselt kiievi lennujaamast ning neid maale ei lastud. Miks - ei teagi :( Ise lähen järgi täpselt nädalapärast samal ajal. Oskaks praegu neile nõu anda ja ehk oskaks ise kohapeal käituda. Võimalik, et neile tuvadele seal on vaja mingit "võlusõna". 8h minnes ja 10h tulles on väga niru lennujaamas konutada.

Vabandus, põhjendus oligi olnud see, et kuna neil on ümberistumine järgmisele lennule. Kummaline - oleks siis lendude vahe 2-3 tundi aga 8 on nagu suts imelik.

Kuidas piirivalve teab, et toimub jätkulend?

Ukraina saatkond Eestis olemas, küsige otse järgi. http://www.vm.ee/?q=et/node/5984

Uurin saatkonnast - vaatame, mis vastavad...

Kusjuures tasuks arvestada, et Borispoli lennuväljal võib turva- ja passikontrollis minna 2 tundi või enamgi...lõpuks trügisin sabast mööda, sest lend oli juba väljumas.

See on küll natuke imelik lugu. Borispoli lennujaamas kontrollib passe ja viisasid piirivalve, turvadega pole seal miskit pistmist. Võib olla oli nn migratsioonikaardile kirjutatud midagi, mis sundis piirivalvet mingit imelikku otsust vastu võtma. EL kodanikule aga ei tohiks mingil juhul olla maale minekuks mingeid takistusi. Arvan, et sellisel juhul peaks tegema veidi kõvemat/jämedamat häält, nõudma kõige suuremat ülemust ja selgitusi. Aga Ukrainas viibides olen end juba ammu harjutanud selle mõttega, et ma enam kunagi millegi üle ei imesta.

Saatkonnast ei ole miskit veel vastatud. nende Gmaili konto vist ei toimi :P. Ma kahjuks ei oska kommenteerida - ma arvan jah, et piirivalve keelas maaleminekut, mitte turvad. samuti nii nagu telefonis teada sain täitsid nad ka migratsioonikaardid. Nüüd on meie inimesed juba Delhi poole teel. Eks annan teada, kuidas minul läheb.

Üldiselt nõutakse piiril, et migratsioonilehel peab olema kirjas vastuvõtja nimi, aadress jne. Enne ei lasta läbi, kui miskitmoodi on see formaalsus täidetud. Samuti peab olema täidetud tagasisõidu (departure) leht. Saabumise lehele võib näiteks kirjutada sõidu eesmärgiks turism ja elamiskohaks Hotel Dnepr, Kiev. Väljasõidulehele võib peale nimede ja passiandmete kirjutada Return ja ongi piirivalve djadja/tjotja täiega rahuldatud. See on umbes 150 korda praktiliselt läbiproovitud ja töötav skeem. Ja kui vajalik bumaaga on korrektno täidetud, ei küsi mitte kunagi mitte keegi, kuhu ja millal sa edasi sõidad/lendad/liigud. Lajatatakse kohustsuslik stamp peale ja davai jehhat na hohljandiju.

Endal Kiievi lennujaamas aega ca 7 tundi. Kaldun arvama, et selle ajaga ei ole mõtet linna minna. Kui arvestada piiriületusprotseduure ning aega, mida Borispolist linna sõit võtab - vist ei ole mõtet siis linna minna? Kui siiski tekib kange tahtmine - kuidas oleks kõige mõistlikum linna sõita? Erinevad allikad kinnitavad, et liigub miski buss, mis sõidab linna ca 1,5 tundi. On see tõesti nii?

Juttude järgi võib Kiievi lennujaamas 7 tunniga igavuse kätte ära surra :) Loodetavasti häid söögi- joogi kohti seal ikka on?

Tip mina olin Kiievi lennujaamas 8 tundi ja see oli jube. Süüa kuskilt osta ei saanud ning peale 3 taxfree poe ning 3 baari seal midagi ei ole. Süüa peale ülikallite 1 vorstiviiluga kuklite ei saa kuskilt - õlu on mõistliku hinnaga. See kõik oli oktoobris ja vanas terminalis - nüüd pidi uus olema, ehk see parem?

Pärast kuulsin, et mitu gruppi inimesi käis selle 8 tunniga linnas ning kasutasid nad taksot. Kiievis olid saanud umbes 2-3 tundi olla ning nad olid võrreldes minuga ülirahul.