Kiire 4päevane pulmareis Rootsi/Norra

Tere! Kuna pikemat pulmareisi pole ajaliselt võimalik juulis teha, aga kuhugi tahame väga minna, siis oleme valinud Rootsi-Norra. Plaan minna kolmapäeva õhtul Rootsi laevale ning neljapäeva hommikul Rootsist oma sõiduautoga edasi sõita Osloni välja. Kõik, mis teepeal on meile tundmatu, sest autoga pole seal üldse käinud. Koha peal siis kaks päeva lusti kuni jälle Rootsi ja tagasi Eestisse.

Kas tasub kaaluda ka Paldiski kaudu minemist? Milliseid soovitusi jagate tee olukorra kohta? (tee maksud ntx) Kes antud teekonna läbinud, milliseid vaatamisväärsusi/kohti soovitate ilmtingimata vaatama minna? Samuti oodatud ööbimiskohtade soovitused, aga neid otsin kindlasti eraldi internetist?! (huvi just väikeste romantiliste kohtade vastu ilusas looduses, mitte peenete kesklinna luksushotellide vastu)

Kõik mõtted teretulnud:):) Ilusat suve ja meeldivaid reisielamusi kõigile!

Kas te usute, et 4 päevaga jõuate midagi vaadata?

Kindlasti jõuab. Inimesed käivad 1-päevastel reisidel. Isegi siis jõuab palju vaadata. Küsimus on pigem selles, kui suurehaardeliselt ringi liikuda.

Kaaluge varianti: Ryanairiga lennata Oslo Rygge-sse ja sealt auto rentida.

@ Reisilejee

Sa muidu neid pakkumisi oled vaadanud: http://www.lendama.ee/et/odavad_lennupiletid/index.html?eturas=true&eturas_p_type=flights&LANGUAGE=est&url=/prices/lowest_prices/2920/5002/18132997 ?

Neljas juuli on ka kolmapäev ja Norra on suur ja lai ja fjorde on ka palju ;)

Segadusse ajav kuupäevade näitamine on sel lehel.

Selge, sain aru, et Sinu isikukoodi algus on neli.

Mul on algus kolm ;)

Kas tasub kaaluda ka Paldiski kaudu minemist?

Paldiski-Kappelskär praam, mis mitu head aastat tagasi ka sõiduautosid peale võttis ja mida sai isegi kasutatud, on praegu mõeldud ainult kaubaveokitele.

Paldiski-Kappelskär praam veab ka sõiduautodega reisijaid: http://www.dfdsseaways.ee/

Teekond Stockholm-Oslo on igav ja pikk ning Oslo ning selle ümbrus ei ole ka Norra ilusamaid piirkondi. Soovitan soojalt sõita hoopis Estonian Airiga otse Trondheimi, mis asub Norra kõige kaunimas piirkonnas, ümbritsetuna fjordidest.

Väljumised Tallinnast reede varahommikul ning tagasi kas pühapäeva või esmaspäeva õhtul.

Kulud kuupäevadel 20.-23.juuli oleksid lennupiletid 2-le 464 EUR autorent (VW polo või sarnane) 294 EUR 3 ööd kämpingus kahele, kohapeal seisvas autokaravanis 110 EUR http://nidelvencamping.no/index.php/190878 Muid tasub vaadata http://www.camping.no/zpinnorge_eng.html

Niimoodi reisides saaksite olla kohapeal 3 või 4 päeva, väldite tühja sõitmist (suur ajakulu!) ning rahaliselt peaks olema täiesti võrreldav sellega, kui lähete oma autoga (arvestage sisse ka kulud laeval, teel olles, lisakütus jms)
Võimalus on kulusid vähendada, olles reisil reede-pühapäev.

Täiesti nõus msanderiga. Autoga seda maad nühkida on igav. Kui soovite nautida loodust ja maastikke mis Eesti omadest erinevad sõitke parem Soome Lapimaale. Hommikul laevalt maha ning päev sõitu ja olete õhtuks näiteks Saariselkäl. Kaks päeva saate seal mökkis elada ja looduses ringi mütata. Neljanda päeva varahommikul hakkate tagasi sõitma ja ööseks olete juba kodus.

Ma ei sõidaks neli päeva Stockholm - Oslo - Stockholm marsruuti. Üldse arvan ma, et nii lühikese ajaga Norra ei ole mõtet minna. Rootsi on ise piisavalt kena ja mõnusalt lähedal.

Me ise tegime kunagi Rootsis suht sarnasel põhjusel autoreisi. 9 päeva. Lisaks Stockholmile ja selle ümbrusele käisime Upplandis, Dalarnas ja Härjedalenis.

Kus me käisime ja mida soovitan:

  • Hudiksvall ja Gävle Stockholmist põhjas mere ääres. Nunnukad väikelinnad, selline "vana hea Rootsi" tunne.
  • Kesk-Rootsi mäed. Me matkasime natuke Funäsdaleni kandis ja käisime Njupeskäri koske vaatamas. Ehe Skandinaavia maastik, mitte nii "karm" nagu Norra fjordid või Jotunheimen, aga väga ilus ja maaliline ja jalutamiseks mõnus.
  • Uppsala, ülikoolilinn.
  • Stockholmi ümber Mälari soppides on miljon lossi ja kindlust, vali milliseid tahad. Me võtsime Drottningholmi, Skoklosteri, Gripsholmi ja Sigtuna.
  • Stockholm ise.

Lisaks põikasime ka Norrasse ja käisime Røroses ja Trondheimis, aga see oli viga - liiga palju sõitu. Oleks pidanud rahulikult Rootsiga piirduma.

Igatahes sisustab sellega + üksteisel käest kinni hoidmisega neli päeva täiega ära. Mis peamine - ei jää tunnet "tagumik on valus autosõidust, mitte mesinädalatest" ;)

Weekend-trippe tasub ikka teha, need avardavad geograafiat, sest igale poole nädalaks või paariks ei jõua. Tasub ainult arvestada, et liiga palju aega ei kulutaks punktist A punkti B liikumisele ning seda, et rahaliselt on 3-4 päevase reisi kulu päeva kohta oluliselt kõrgem, kui nädalasel reisil ja kogukulu pea sama.

Üldiselt on nädalõpu reise lihtsam teha suurtesse linnadesse, kus palju vaatamisväärsusi lähestikku ning kohaliku transpordiga saab ringi liikuda. Sellest ka termin - city-brake. Ehk tasub kaaluda ka sellist varianti (London, Milano, Viin, Barcelona, Pariis, Praha)

Rootsis,Värmlandis, Kil´is on väga kena öömaja:http://www.gamlaskolan.net/ vanast külakoolist tehtud perehotell. Ja kui mitte ainult Oslosse jääda, jõuab mägedeski käia, väga ilus tiir on Oslo-Kongsvinger(kaevandusmuuseum)-Heddal(puukirik)-Rjukan-Rauland ja Oslo kaudu tagasi.