Kiirteemaks Austrias

Olen kuulnud,et Austrias peab ostma mingi kleepsu kiirteel sõitmiseks? Kui nii siis kust see tuleb osta ja kas see on siis mingi aja peale või kuidas? Plaan põigata Neuschwansteini juurest Innsbrucki ja sealt edasi Salzburgi.Samas ei sõida ka tervet teed kiirtee peal. Teretulnud ka kõik soovitused antud piirkonnas(Innsbruck,Salzburg)

priben-le Kleepsu ostad kas enne piiri besukast või piirilt, putkast. Sõiduautole maksis eelmisel aastal 10 päeva kleeps 5.20 EUR-i. Kleepsu müügikohad on tähistatud punaste kleepsukujutisega reklaamidega. Kleeps peab olema klaasil õiges kohas (Austria koht on keskel, peegli juures või vasakul, sisepeegliga samal kõrgusel), sest Politsei kontrollib seda binokliga vaadates. Maksmata kiirtee maks maksab 120.- EUR-i! Salzburgis võid üle vaadata "Heliseva muusika" võttekohad (Leopoldskroni loss (von Trappide maja fassadi vaated), Nonnbergi klooster (koht, kus nunnad laulsid "Maria"-t), Raekoja plats (seal on puskkaev, mille ümber Maria käis), Salzburgi ülikool (seal on võetud konterdisteenid), Mirabelli loss ja lossiaed). Pärast seda vaatad filmi hoopis teise pilguga! Kui Sa juba seal Salzburgi "nurgas" oled, siis käi ära ka Königsee'l. Väga ilus Alpi järv, kus peal tehakse ka laevareise. Samas kõrval ka Hitleri "Kotkapesa" (Kehlsteinhaus), kust ilusad vaated Salzburgile ja Baierimaale. Head teed!

3
0

Kas see kleeps pärast ära ka tuleb,mul rendi auto Saksast? Meil ööbimine suht Königsee ligidal.Kuidas sinna Kotkapessa pääseb?

0
0

Austria kleepsu üks nurk ei kleepu just nimelt selleks et saaksid selle pärast klaasilt lahti tõmmata.

0
0

Enamikel Lõuna-Saksa rendiautodel on Austria kiirteemaks juba makstud, sest osa kiirteid käib läbi Austria nurga. Kotkapessa saad nii, et sõidad külakesse, mille nimi on Obersalzburg. Auto tuleb jätta sinna parklasse (oma autoga mäe otsa ei saa!). Siis osta bussipilet ja sõita bussiga üles. Piletit ostes on seal peal kirjas bussinumber ja kellaaeg. Bussid liiguvad 6 kaupa grupis (üks grupp tõuseb, teine laskub, laskuv grupp peatub poolel teel spetsiaalses taskus ja laseb tõusjad mööda). Igasse bussi müüakse pileteid ainult nii palju, kui on bussis kohti. Üles jõudes on esimene asi see, et lähed kassasse ja paned endale kirja aja, mis kellase bussiga Sa alla tahad minna. See aeg kirjutatakse Sulle ka pileti peale. Parklas pead olema ca 10 minutit enne väljumisaega. Mäeotsa minnes arvesta, et see on 1832 meetri kõrgusel ja seal võib olla tuul!

0
0

Link ka - http://www.asfinag.at/toll

Sellel aastal maksab 10-päeva kleepekas 8 eurot. Lehelt saad vaadata, mis teedel sõitmiseks seda vaja on. Lisaks on veel mõned pikemad tunnelid, mille eest tuleb eraldi maksta.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased