kindlustus, mis katab lennufirma pankrotist tekkiva kulu

Kas keegi teab, kas mõni kindlustusfirma katab lennufirma pankrotist tuleneva kulu? Tean, et näiteks Seesam pakub lisakaitset streigi ja pankroti puhul, aga nad tahavad, et kindlustuspoliis oleks ostetud vahetult peale lennupiletite ostmist (vist oli nädal). Aga kui mul pilet kaks kuud tagasi ostetud, kas sel juhul on võimalik leida mõni kindlustusfirma, kes pankroti vastu kindlustab?

Mul on mõned juhused olnud, kus lennufirma on pankrotti läinud enne lendu. Kuna ma üritan kõik piletid osta krediitkaardiga, siis raha olen tagasi saanud panga kaudu tehingut vaidlustades. Kui on juba mingeid märke, et lennud ei pruugi toimuda on vast juba hilja kindlustust osta, sest niikuinii see ei kehti. Huvipärast küsin, millisest lennufirmast jutt?

Enamuse seltside pakutavad 'reisitõrke lisakaitse' peaksid lennufirma pankroti ära katma, vähemalt teoorias. Praktikas pole vajadust olnud, kuid alati kui ise kindlustust ostan teen selle linnukese ka. See hakkab kehtima olenevalt seltsist - mõe puhul 72h, mõne puhul nädal ja mõne puhul koheselt. 

Ei ole otseseid märke, aga eks kõlakaid ikka liigub. Norwegianist jutt ja lend veebruari lõpus. 

Playerfm, selle lisakaitse oleksin sel juhul pidanud kohe peale piletite ostmist tellima, nüüd kuid hiljem enam ei saa (vähemalt paaril, mida olen uurinud).

Playerfm vastupidi, et enamus seltside tingimused ei kata reisifirma pankrotist tulenevaid kahjusid

Nt Gjensidige tingimused, p 4.8:

Reisitõrke streigi ja pankroti lisakaitse kindlustusjuhtumiks on eelnevalt tasutud reisi ärajäämine või hilinemine, kui selle põhjuseks on:
4.8.1. transpordiettevõtte, seda teenindava ettevõtte (nt lennujaama) või reisipaketis sisalduva teenuseosutaja (nt hotelli) töökatkestus, streik või maksevõimetus (sh pankrot). Sellisel juhul hüvitab kindlustusandja punktides 4.10 või 4.13 nimetatud kahju. Eelnev ei hõlma reisikorraldaja või -büroo maksevõimetuse tõttu tekkinud reisitõrget.

Pole kindel, kuid minu teada saab selle osta ju ka hiljem, kuid hakkab kehtima 72h peale (poliisi) ostu, mitte peale piletite ostu. Või olen millestki valesti aru saanud..?

EDIT: Tõesti, reisifirma pankrotti ei kata, kuid see polnud ka OP küsimus.

Aitäh, Gjensidiget polegi varem vaadanud. Tundub jah, et nende kaudu saaks selle kindlustuse teha.

Seesami reisikindlustuse tingimused


Reisitõrke eriolukordade kindlustus
3.3.1. teenuse pakkuja (v.a reisi korraldaja või reisipaketi
vahendaja) töökatkestus, streik või
maksevõimetus;

3.4. Laiendus „Eriolukordade kindlustus“ kehtib juhul,
kui see on ostetud hiljemalt 7 päeva jooksul pärast
reisi broneerimist, kuid mitte vähem kui 14 päeva
enne reisi algust

Väga huvitav teema ja hea info!

jüts, jah, aga kui lähemalt vaatama hakkad, siis on neil sees klausel, et see eriolukordade kindlustuse poliis tuleb vahetult peale lennupiletite ostmist juba soetada. Mul aga on piletid juba kaks kuud ostetud.


Laiendus „Eriolukordade kindlustus“ kehtib juhul, kui see on ostetud hiljemalt 7 päeva jooksul pärast reisi broneerimist, kuid mitte vähem kui 14 päeva enne reisi algust.

Jah, klaabukas, aga ma mõtlesin globaalsemalt. Ehk on kellegi jaoks see teadmine praegu kasulik ja sinugi jaoks mõnel järgmisel korral.