Koeraga Iirimaale

Tere, olen teadmatuses veidi. Tean, et kui minnakse koeraga Inglismaale siis on vaja teha vereproovid koerale jne. Kuna ei tea Iirimaa kohta midagi, siis palun kogenematutel rääkida:)

Ette tänades Kadri

Et siis puust ja punaseks

  1. Lemmikloomaga välismaale

a)Saatedokument Koera või kassiga peab kõikidesse Euroopa Liidu liikmesriikidesse reisimisel olema kaasas lemmiklooma pass, mis vastab Euroopa Komisjoni otsuse 2003/803/EL lisas toodud näidisele. Passis olev teave peab vastama sihtkohariigi nõuetele. Sihtkohariikide nõuded lemmikloomadele on reeglina leitavad vastava riigi tolliasutuse kodulehelt reisijate informeerimisele suunatud alajaotusest. Mõnede maailma riikide viiteid vaata punkt 5.

b)Identifitseerimine Loom peab olema identifitseeritav mikrokiibi või selgestiloetava tätoveeringu abil. Tätoveerimist aksepteeritakse loomade identifitseerimismeetodina kuni 3 juulini 2011 aastal. Tätoveeringu abil identifitseerimist ei aksepteeri Suurbritannia, Malta ja Iirimaa ning nendesse riikidesse reisimisel on nõutav mikrokiip.

c) Vaktsineerimine ja antikehade tiitrimine Loomade viimisel muudesse liikmesriikidesse kui Suurbritannia, Malta, Iirimaa ja Rootsi on nõutav kehtiva marutaudi vastase vaktsineerimise olemasolu. Liikmesriigid võivad lubada koerte, kasside ja valgetuhkrute liikumist, kes on alla kolme kuu vanused ja vaktsineerimata, kui neil on kaasas pass ja nad on viibinud oma sünnikohas sündimisest saadik, puutumata kokku tõenäoliselt nakatunud metsloomadega, või, kui nad on koos oma emaga, kellest nad on ikka veel sõltuvad.

Loomade viimisel Suurbritanniasse, Maltale, Iirimaale ja Rootsi kehtivad viieaastase üleminekuperioodi jooksul nende riikide rahvuslikud reeglid. Lisaks vaktsineerimisele on lemmikloomal enne nendesse riikidesse reisimist kohustuslik määrata antikehade tiiter. Määramine tuleb läbi viia selleks tunnustatud laboris. Eestis on selleks tunnustatud Veterinaar- ja Toidulaboratoorium. Lisaks tuleb loomale teha kirbu- ja paelussi (echinococcosis) tõrje, milline nõue on kehtestatud veel mõnedes riikides.

http://www.vet.agri.ee/?op=body&id=57

0
0

Ma väga tänan !

0
0

Koertekoja teemat tasub hakata lugema tagumisest otsast. 2006 aastast oleme õnneks edasi arenenud.

0
0

Tere! Kuuled, mul on sama probleem , ja ilmselt nouab ka Iiimaa , vereproove ja vaksiine , uurisin seda eesti Inglise saatkonnast ja Eeestist. See votab aega 9 kuud kokku. Koigepealt tuleb teha marutaudisyst , ja kolme kuu parast saab parast seda anda vereproovi, ja parast seda peab koer olema veel 6 kuud Eestis. Minu ettepanek on , et tulla autoga. Kui suur sukoer on ja kas tal on olemas Europass? Millal tahad Eestist tulla. Voibolla on meil voimalik kokkuleppele saada , tuled meiega ? Anna kindlasti teada kui huvi on , kirjuta mulle [email protected]

0
0

Toin oma koera Iirimaale ja see laks maksma viimane kord seaduslikult 1000 euri koik kokku nii, et kui kusimusi void alati kusida ,mul koer on kainud 6 korda Eestis . . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

0
0

Mul ka küsimus dzanecule - plaanin samuti koeraga aastaks Iirimaale tulla. Lugesin Iiri kalastus jne ameti kodulehelt, et on vaja ka mingit lemmiklooma impordi luba, ent viidet, kust ma selle saada võiksin, ei õnnestunud esimese hooga tuvastada. Ning kui nüüd reaalseks sõiduks läheb (mul see aeg õnneks kaugel, täna sai alles marutaudi tiiter võetud), kas on mingit vahet ka, millise lennufirmaga tulla või oskad sa midagi soovitada või kommenteerida, kuidas oleks koeraga kõige parem iirimaale kolida?

0
0

Hei! Mitu aastat tagasi pidin ka koeraga reisima ja ausalt öeldes on see tõeline väljakutse, sest minu koer on väga liikuv ja ta ei saanud autos paigal istuda.
Hiljuti pidin minema Talini juurde, mul oli vaja külastada oma venda ja õde ning otsustasin seekord osta Koerapuurid
Selle koerapuuriga oli sõit palju lihtsam ja ma ei pidanud oma koera pidevalt rahustama. Kui teil on sarnane probleem, siis soovitan teil ka selline puur osta.

0
0

Lõhnab väga reklaami maiguliselt.

Inimesed kes reisivad koertega, siis koerapuur on ainus lahendus. Müüakse igas lemmikloomapoes.

Ise käin koertega näitustel. Koerad on kõik bussisõitudel puurides, kusjuures puur peab olema metallist.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased