Kogemusi Ihi Bupa kindlustusega

Plaanis minna pikemaks ajaks rändama ning olen võtnud suuremas koguses pakkumisi aastasele reisikindlustusele. Hetkel paistab, et iizi.net poolt pakutu on parima hinna ja kvaliteedi suhtega, kuid lähemat infot raske leida. Kas kellelgi on kogemusi antud kindlustusseltsiga? Minu päringu peale iizi'sse sain vastuseks, et menetlemine võib küll veidi kauem aega võtta, kuid seniajani on kõik probleemid positiivse lahenduse saanud.

Juba 2 aastat. Mägedes turnimise pärast tegin. Nüüd võimalus ka tõrge-ja pagas võtta neilt, ennem ei olnud. Aga ühes riigis max kuu.

Vaadates infot nende kodukalt, saan aastase kindlustuse maksumuseks ca 300EUR. Kes on nende teenuseid kasutanud, on see reaalne hind või olen ma millestki valesti aru saanud?

Maksan vähem aastas, kuna püsiklient. Olen teenuseid kasutanud ja väga rahul.

kindlustuste puhul tasub vaadata mis on max hüvitispiir. Ihi-l peaks see olema suht normaalne. Eesti seltsidel ca 50K eur, mis ekstreemolukordades ei pruugi sugugi piisav olla (transport+op+taastus) a la oledd kuskil aasia pärapõrgus ja on vaja erilennukit/kopterit lähimasse norm haiglasse opi jaoks. 50k Eur sulab suht kiirelt sellises olukorras.

Plaanis teha www.worldnomads.com kaudu endale IhiBupa reisikindlustust. Loen, uurin ja puurin kindlustustingimusi.

Mh jäi silma, et iga kahjunõude kohta iga kindlustusjuhtumi korral tuleb tasuda omavastutuse 70 eur. Minu arusaamine sellest on selline, et näiteks kui ma jään maha oma jätkulennust ja soovin saada kindlustushüvitist uute piletite ostmise eest, siis maksan nõude esitamisel 70 eur? Ja hiljem saan tagasi siis näiteks 100 eurot, mis oli kulu uute piletite ostmisele? Kokku siis reaalselt on hüvitis 30 euri. Siis oletame, et hiljem tekib vajadus näiteks kasutada arstiabi. Siis esitan samuti uue kahjuhüvitisnõude ja maksan taas 70 euri ning hiljem saan raha tagasi selles ulatuses, nagu arstikulusid kandsin (näiteks 500 eurot).

Punkt, millele viitan: Policy Excess: A €70 deductible or co-pay applies for all claims except for Emergency Medical Transport, Evacuation & Repatriation expenses. This amount is what you are required to pay for each claim arising from any one event.

IhiBupa´d just praktikas kasutanud, st reaalselt ka hüvitamist taotlenud - kas mu arusaam asjast on õige?

Kuidas on üldse nendega asjaajamine? Ootaksin just praktilisi näiteid ja kogemusi. Nende hüvitispiirmäärad tunduvad väga head, eriti just meditsiinikindlustuse osas.

Huvitav inf, Tip. Mina olen kasutanud IhiBupa't eraarsti juures (polnud emergency, lihtsalt sukeldudes läks kõrv lukku ja nii mitmeks nädalaks), arve oli 70 inglise naela, kontole kanti võrdväärne eesti krooni kogus- see oli 2010. aastal. Asi käis kiiresti, avaldus internetis+sisseskännitud arstiarve. Kas neil siis nüüd uued reeglid?

marks,

Ma ei tea, selline asi seal tingimustes kirjas. Püüangi aru saada, mida see võiks tähendada. Kusjuures, tingimus on sõltumata sellest, kas panen country of residence´ks Eesti või Belgia.

Kellelgi värskemaid kogemusi?

Marks,

Äkki on asja iva sellest, et ma vaatasin WorldNomads´i pakutava IhiBupa kindlustuse? Sõlmides otse IhiBupaga ei ole ehk seda omavastutust? Samas, kalkuleerisin kindlustusmakse otse Ihi kodulehel, ja sealne kindlustusmakse on ikka 2 korda kõrgem kui WorldNomads´i kaudu võttes.

Tip, vot nüüd ei oska ma öelda, sest ma "nomaadide" kaudu ei ole kunagi midagi võtnud, ainult otse. Aga äkki peaks proovima?:) Tean, et Eestis on olemas ka maakler, kes Bupa't vahendab, äkki oskaks tema midagi täpsemalt öelda. Aga Sa pole ju ka Eestis enam?

marks,

Ma pole enam Eestis jah. Nomads´i kindlustus tundub muidu igas mõttes väga hea, tingimused, summad jne on igati OK. Seda kiidetakse ka väga palju. Ihi Bupa enda kodukalt kindlustuse teha on see üle 2 korra kallim mingil põhjusel.

Eks ma katsun Tripadvisorist vm küsida, siis saan siin ka infi jagada. Ise niikuinii võtan ilmselt Nomads´i oma, just meditsiiniabi heade tingimuste tõttu.