Kreeta reisikava

Tervitus!

Kas keegi on teinud Kreetale minnes ka reisikava? Äkki oleksite nii lahke ja jagaksite! [email protected]

Siin ka minul sama küsimus, olete teinud? jah - ei? Mis kohta soovitaksite Kreetal külastada? Et mis oleks selline 'Must have-see-do' ? :D

0
0

Reisikava otseselt pole teinud, aga mõned kohad, kus võiks kindlasti ära käia: pealinn Heraklion- k.a arheoloogiamuuseum, mereäär Agios Nikolaos- cool omapärane linn, meenutas natuke Veneetsiat Balose laguuni mereretk laevaga- täpset laeva nime ei mäleta, valida väiksem laev mitte see suur turistikas Kreeta lõunarannik- turiste vähe, üksikud pikad kivi- ja liivarannad, kristallselge vesi, super! Samara org- mitu km pikk eriti käänuline mägitee Tõmbenumbrite seas, mida me oleme veel külastanud, on Knossose palee ja Dikteoni koobas- arvatav Zeusi sünnikoht), aga teist korda ma enam nendesse kohtadesse vist ei läheks, kuna need olid ikka tugevalt ülerahvastatud.:D Kuna saar on piisavalt suur ja küte kallis, siis peab ilmselt ka öömaja asukohta kava paika pannes arvestama.:)

0
0

Toksides tripi otsingusse: "kreeta vaatamisväärsused" leiab nii mõndagi. Teen ise reeglina alati kodutöö enne minekut ära, et mitte sõita asjatult ringi. Saar on tõesti pikk ja risti-põiki läbi sõita on kallivõitu. Et midagi pakkuda, selleks oleks vajalik teada hotelli asukohta. Meil oli rendiauto kaheks päevaks, kuna soov oli rohkem päikest võtta ja vees sulistada. Samas aga veidi ka ümbrust uurida. Ööbimiskohaks oli Gouves. Knossost vaatasime mäe otsast n.ö. vastaspoolelt. Oliivipuude vahelt avanes ilus vaade ja palju raha jäi alles :) https://maps.google.com/maps?saddr=35.297531,25.171271&hl=en&ll=35.288507,25.174742&spn=0.049882,0.0739&sll=35.297238,25.171432&sspn=0.003117,0.004619&t=m&mra=mift&mrsp=0&sz=18&z=14 Sealt edasi sõitsime Matala randa. Teel ilusad vaated ja rand kaunis. Ja päev oligi otsas. Teisel päeval sõitsime ümber Lassithi platoo, sealt Agios Nikolaos, Elounda, Malia.

0
0

Eelpool mainitutele lisaks Spinalonga, nn pidalitõbiste saare http://kaidohaagen.com/photo_5165885.html#photos_id=5182860

0
0

Ma ei tea mis mul viga on, aga mulle reis Kreetale ei jätnud mingit muljet. Ütlesin abikaasale ka, et enne 10. aastat tagasi ei lähe. Nii laisad inimesed, kõik on ligadi-logadi, siesta ja küll jõuab homme ka..... Aga loodus on kohati võrratu küll! Knossose palee võib rahulikult vahele jätta. Vaata brožüüri ja sellest piisab :) Aga Spinalonga saar on tõesti hea! See on ainuke positiivne mälestus mul sellest reisist. Agios Nicolaos ja Elounda on väga kaunid looduse poolest, eriti kui sinna sõita. Mägede külgedel pisikesed kirikud... Iga käänaku tagant uus võrratu vaade! Samas mulle isiklikult meeldis rohkem Rethymnon ja Hania pool. Arhidektuuriliselt rohkem segunenud.

Agios Nicolaosesse jõudsime just siesta ajal. Kõik poed olid kinni. No täiega mure, raha jääb kulutamata! Õnneks oli seal üks türklane, kes bisnisit oskas teha, tema poekene oli lahti ja kogu me seltskond käis seal suveniire ja nänni ostmas.

0
0

Kui vähegi rahakott kannatab siis tasuks ära käia ka Santorinil aga eks selleni oled juba isegi jõudnud. Ekskursioon on kallivõitu kuid kohalikest firmadest ostes saab mõnikümmend eurot odavamalt. Kui niisama sulistada ei taha siis tasuks auto rentida ikka pikemaks ajaks, viieks päevaks vähemalt- saab veepargis ära käidud ja mööda Kreeta pisikesi mägiteesid sõita. Sõltuvalt asukohast peaks kindlasti ära käima Rethymnoni linnakeses, see erineb pisut nendest mis teisele poole jäävad (Iraklion,Hersonissos, Agios Nikolaus, Malia jne) Iraklion ise on aga tõesti pilt omaette- liiklus on jube, pargitakse kuhu iganes ja tänavad inimesi täis nagu New York'is oleks. Autoga sõites tasuks tähele panna et päevasel ajal tulesid ei kasutata ja mulle oli see kohati häiriv- kõik autod justkui sõidaks. Lisaks kõigele on nad loominguliselt kaherealise tee kolmeseks- neljaseks teinud. Liikluses tuleks tõesti ettevaatlik olla. Auto rendikohtades peaks aga jällegi tähelepanelik olema- hind on väljas üks ja tundub alati soodne. Võib aga selguda et selles autos pole konditsioneeri ega ka muusika võimalust ning kõigele lisaks võib mõni tõsisem viga olla. Tuttavad avastasid end näiteks autost mille küljepeeglit hoidis kinni tükk kahepoolset teipi. Sõbralikud on nad aga küll ja nii nad kliente leiavadki. Kui vähegi võimalik siis võiks külastada ka mõnda veiniistandust.

Pikk jutt aga kuna sain ka ise just oma viienda reisi sinna ostetud siis jagasin teadmisi.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased