Krka rahvuspark

Küsimus käinutele: Kas selle rahvuspargi puhul on nii nagu Plitvickas, et jätad auto parklasse, ostad pileti ja teed jalgsimatka seal koskede juures? Vaatasin googlest, et seal mingid väga kitsad autoteed sinka-vonka ilma piireteta ja mitte enam esimeses nooruses, kas peab neidpidi sinna koskede juurde sõitma või on ka muu variant või vaatasin valest kohast, ühesõnaga palun et keegi valgustaks mind selles osas ja suur tänu juba ette ka vastajatele, igasugune info kulub ära.

Käisime seal just äsja, juuni lõpus. Auto jätad parklasse (erinevalt Plitvicest on parkimine tasuta). Ostad rahvuspargi piletid ja siis saad sealsamas parkimisplatsi juures olevalt platsilt bussiga mööda seda sinka-vonka teed koskede juurde. Bussisõit kuulub hinna sisse. Väljumiste intervalli ei mäleta, aga väga pikk see küll polnud. Pärast saad bussiga parkla juurde tagasi.

Aastaid tagasi oli vöimalik söita alla liinibussiga. Sealt läks väike laev koskede juurde. Vöimalik ka jalgsi matkata, vähemalt all olles.

Parklast saab alla bussiga.krkas on ka suplemis võimalused olemas,erinevalt Plitvicest.

Krkale saab läheneda kahelt poolt. Ülevalt, bussiga, ja alt, Skadrinist laevaga või jala ca 1 km jalutamist. Kindlasti võta kaasa ujumise asjad. Riiete vahetamine toimub vana veski taga! Kui oled ülemises parklas, siis sealt saad edasi sõita ka ülemiste jugade juurde. Meie käisime alt, laevaga. RIng jugade juures võtab aega ca 1 tund.