Kuala Lumpurist Bangkoki mööda maad

Tere,
kas keegi on läinud Kuala Lumpurist Bangkoki maad mööda? Oskate äkki rääkida rongi-bussi liiklusest, soovitada kohti mida teel külastada? Kas paari nädalaga on see teekond tehtav või oleks see liiga kiirustamine ?

Aitäh !

Pikka juttu pole vist mõtet kirjutada, kõik on järgneval lingil rongide kohta ära öeldud http://www.seat61.com/Malaysia.htm#Train_times

Mina olen liikunud "maad mööda" Koh Lantalt Kuala Lumpurisse. Bussiga/Minivaniga Koh Lantalt Trangi, sealt järgmisega Hat Yaisse. Olime küll öö Hat Yais, aga see on erakordselt kole linn, nii, et võimalusel soovitaks sealt kiirelt edasi liikuda. Sealt läksime öörongiga (väljus kell 16, kohal ca kell 6 hommikul) Kuala Lumpurisse. Rongipiletid ostsime ette, sest tahtsime magamiskohta saada. Väga mugav oli.

Kui liikuda lühikeste otste kaupa, siis soovitan peatusteks Penangi/Georgetowni ja Cameron Highlandi Malaisias.

Pigem ootasingi teie isiklikke kogemusi nende rongidega, millist klassi valida jne, hinnad ja ajad leidsin ise ka üles.Aga aitäh vastamast!

Aastat 5 tagasi sai tehtud vastupidine ring Bangkokist KL-i. Ööbuss Bangkokist Ranongi (Ko Phayami saarele minekuks), ööbuss Ranongist Hat Yaisse ja viimaseks otsaks öörong Hat Yaist KL-i. Bussid olid nagu bussid ikka, s.o hädapärast ja esimest korda võib võtta, aga teist korda pigem lendaks. Öörongis sai võetud tavaline istekoht, mis oli üpris ebamugav (istmeid liigutada ei saanud), samas variant oli ka võtta magamiskoht. Samas kui just kindlalt mingit rongiromantikat taga ei aja, siis mōistlikum oleks vist see vahemaa erinevate lendudega/lendude ja maismaatranspordi kombinatsiooniga katta. Odavlendude piletid, ma usun pole oluliselt kallimad maismaatranspordist - nt eelmise aasta alguses lendasime NOK AIRiga Bangkokist Trangi ja Phuketilt Bangkokki per inimene ~40 € ots.

Ise kulgenud KL - läbi Ipoh (ei midagi vaatamisväärset) ja Penangi saare, kus oli teine ööbimise koht. Penang oli Malaisia kohta täitsa ok. Penangilt ostsime pileti Krabisse. Pidi olema ümberistumistega. Oli ka, aga ei mainitud kui mitu korda! Algul suur buss, siis mikrobuss, siis jäi vahele jõledalt haisev Tai piiripunkt, teiselpool ootas juba tuk-tuk, vahelduseks olime maasturi kastis ja päris lõpuks jälle mikrobussis. Enam ei mäletagi, kas saabumise aeg vastas piletile märgituga, aga oma hotelli me jõudsime!
Huvitav, kas mõni eesti bussifirma suudaks sellist piiriülest logistikat ellu viia?:))

Tais, kusagil, oli üks imelik rong, mis tuli õigel ajal ette, aga liikuma hakkas 1,5 tundi hiljem. Oleks me järgmises jaamas oodanud, poleks arvanudki et see rong üldse tuleb. Lubatud ajaks Bankokki ei jõudnud, aga see nii tavaline:) Kokkuvõtvalt, 2 nädalat on piisav aeg, et natukene ka ringi vaadata!