Küprose rannad

Vaatasin vanad teemad läbi, aga ei leidnud eriti infot. Kus on Küprosel kõige ilusamad rannad?

Lendame Paphosesse ja 3 ööd seal lähedal. Edasi otsisin majutust Polis, Latsi kandis üleval, aga ei ole sobivat, meil suurem seltskond ja lapsed ka.
Rohkem sobivad hotelle tundub olevat Limassoli kandis, Limassolist veidi ida poole, aga kas see on hea kant?
Meeldivad suured, laiad liivarannad, loodus ja pigem rahulik kant. Peod, shoppamine ja muu melu ei köida. 

Limassolis tumeda liivaga rannad. Ayia Napa-s kõige ilusamad, pikemad valge liivaga rannad aga ka vägev baaride ja pidude tänav.

Google aitab https://www.google.com/search?q=cyprus+beaches&rlz=1C1RUCY_etEE815EE815&oq=cyprus&aqs=chrome.2.69i59j69i57j69i59j0l3.7805j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Vali Paphose kandi rannad ja näed fotodelt mis seal on. Randade TOP10 on reastanud esimeseks Paphose lähedal oleva Aphrodite kalju juures väikese kiviklibuse ranna, ise jätaks selle rannana viimaseks, eriti lastega olles. Ujud ümber kuulsa kaljutüki ja muud pole seal midagi teha. Kõige ilusamad valge liivaga rannad olevat hoopiski põhjapool türklaste aladel. Lõunas kreeklastel aga Ayia Napast Larnaka poole. Tuntuim, laiem, ilusam, pidusem on Nissi Bay Beach, kuid sealt edasi Larnaka poole liikudes on Nissi lähedal veel mitmed ilusa valge liivaga rannad ja lasuursinise veega meresopid, mis ka lastele sobivad. Ka suur veepark on lähedal. Samas mitmete hotellide juurest saab vaid spetsiaalsetest treppidest merevette ujuma, väikelastel poleks seal midagi teha. 
Larnaka kesklinnas on suur ja lai mullakarva rand madala merepõhjaga, nagu mööda musta kinnitallatud niisket ja kõva mulda käiks, kuid lastele sobiks. Larnakast Paphose poole on samuti tumeda liiva või kiviklibuga rannad.
Otsi Googlist oma seltskonna jaoks sobivaim.

Googeldada oskab igaüks, aga see ei ole siiski sama, mis reaalsete inimeste kogemused. Et kus mis meeldis. Ükskõik kui palju eeltööd ei tee, lõplik tõde selgub alati kohapeal. Ainult kahekesi reisides valikski majutused kohapeal, aga suurema pundiga kahjuks nii ei saa.

Paphosest üles minnes Coral Bay korralik-ilus liivarand, võrdlemisi rahvarohke ka. Veel üles minnes,  Coral Bay-st ja loomaaiast edasi on Lara beach. Ilus ja eraldatud koht, mingitel aegadel käivad kilpkonnad seal munemas. Ainult tee sinna on auklik liiva-kruusatee, Google maps näitab viimase 8km läbimiseks 30 minutit, võib-olla nii hull päris ei ole, aga üle 30km/h nüüd ka sõita ei saa. Aga tasub minna ikka, ilus on. Paphoses endas kesklinnast allapoole samuti liivarannad (Vrisoudia, SODAP jne), kõlbavad ka lihtsalt ujumiseks.

Lisaks Coral Bay´le. Me oleme 2x ööbinud hotellis Cynthiana Beach (Paphose lähedal Kissonergas) ja seal on väga mõnus rand. Ees on kunstlikult tekitatud liivpõhjaga merebassein ja samas saab minna ka tahapoole kivisemasse osasse snorgeldama (täitsa lahedad kalad olid seal).