Küsimus passi kohta!

Kas keegi saab öelda, kui vaevarikas on hallipassiga ületada Egiptuse piiri? Ise lähen varsti sinna ja päris palju pabistan! Kes oskab aidake natuke :)

Tavaliselt jäetakse halli passiga reisijad kõige viimasteks, st. passikontrollis ütleb onu, et palun astuge eemale, after. Või siis giid karjub serõi pasport vse sjuda, kus teid siis gruppi kogutakse. Meiega koos reisisid kord 2 halli passiga alaealist, ootasime neid teisel pool väljas ca 1,5 tundi (kusjuures vanemate volikirja vastu ei tundnud keegi huvi). Lähipäevil ületan piiri ülalnimetatud laste vanematega, eks siis näeb, kas on miskit ka kiiremaks muutunud.

Jah, protseduuur on sama, samas tõdedes, et aega kulus oluliselt vähem, mis aga tõenäoliselt pole muud, kui lihtsalt juhus.

Tere!

Olemas on sinine pass (ühesõnaga tavaline Eesti pass), kuid veidi nartsuks muutunud, nimelt mõni leht on veidi lahti (kaaned ennekõike) - kas sellisega tasub üldse Egiptusesse minekut üritada? Teine küsimus - ID kaart on seal ka kehtiv dokument või peab kindlasti pass kaasas olema?

Kuna siin foorumis on kindlasti lugematu hulk Egiptust külastanuid, siis usun, et kogemustega trippijatele ei tohiks need rasked küsimused olla :)

Tänud ette!

Ikka pass! Nartsuks muutunud passi kohta ei oska kahjuks miskit kosta.

Nagu aru saan, siis peaksin ikkagi passi uue tegema. Viisa ajab korda reisibüroo vast, nagu võiks eeldada?

Segaduste vältimiseks tasuks ehk tõesti uus pass teha. Viisa reisibüroost jah (on võimalik osta ka Hurgada ja Sharmi lennujaamast 15 USD).

Plaanisin viimase hetke reisiga Egiptusesse sõita, aga vaatasin, et mu passi kehtivusaeg lõpeb 15.03.2010. kas sellest piisab et järgmine nädal Egiptusesse minna?

Seadusega kooskõlas ei piisa sellest. Vähemalt 6 kuud peab olema passi kehtivusaeg veel. Kui ikka väga suur soov kiiresti sõita, on veel võimalik taotleda uus pass kiirkorras, see küll pole odav, aga valik on olemas. Head peamurdmist.

MIG on nii ladusalt korraldatud amet et vabalt võib proovida ka tellida lihtsalt tavakorras. Kui üks pass juba olemas, on ju andmed kõik elektroonilised, muudkui trüki. Kui päev enne pole passi tulnud, siis kiirtellimuseks ümber vormistada. Ise tellisin läinud aastal kiirkorras, minu pass tuli 24 tunni sees, beebi pass (päris uus kodanik) ei mäletagi kas minuga samal päeval paar tundi hiljem, või järgmisel hommikul, kah siis 48 tunni sees veel. Teade tuleb teile meilile samal sekundil kui passi saabumine süsteemis registreeritakse.