Küsimus teadjatele, Tai

Hei !

Olen nagu kuskilt lugenud, et Tais on peale tavalise sim-kaardi, liikvel ka veel mingi kaart , millega saab ilma suuremate kuludeta telefonis surfata, või on need üks ja sama. Tänud adekvaatse info eest !

Pikk ja põhjalik jutt inglise keeles:

https://toomanyadapters.com/buying-sim-card-thailand/

Lühikokkuvõte sellest- sa ostad ikka SIM-kaardi, millega saab nii netis surfata, helistada kui SMS-e saata. Aga ütled müüjale oma eelistuse, näiteks, et helistada ei soovi, ainult internetti kasutada. Ning saad valida sinu jaoks kõige sobivama paketi, mis siis SIMil aktiveeritakse.

Ma pakun et sul oli sama kaardi peal kõneaega ka ja kui 10 päeva täis sai, siis internet toimis edasi kõneaja arvelt, kallima tariifiga muidugi. Nett töötab niimoodi seni kaua kui kõik kaardile pandud raha on otsas.

Soovitan Taisse reisijatel osta lennujaamast sim kaart. 30päeva kaart,ca 10eur (alla 300 bht)  kohalikud kõned ja internet piiramatu. On ka 7päeva , 10p ja 15p kaarte olemas.

Minu soovitus on tõmmata alla äpp Klook, mille kaudu saab Tais ja mujal Aasias eri teenuseid ja kaupu osta. Mina ostsin selle kaudu SIM kaardi Happy Tourist Dtak võrgus, maksis 4.3€ (150 bathi) kaardil 3GB internetti eellaetuna. Kui kaart ostetud, siis saad vautšeri, mille näitad BKK Klooki letis ette ja saad kaardi kohe kätte, täpsemad juhised äpis. Kui netti juurde vaja, saab alati putkadest juurde osta, 2GB on 99 bathi. Samas äpist ostsin ka veepargi piletid, lõbustuspargi piletid - kõik toimis. Muidugi võib ka lennujaamas osta, aga seal 2x kallim ja mõnikord tuleb sabatada

@ longweekend

Kui nii konkreetselt soovitad, siis äkki lisad, millise teenusepakkuja kaardist räägid?

Lennujaamas on esindatud nii AIS, TRUE kui ka dTac.

Hoopiski mitte kõik kaardid ei ole 4G piiramatu kiiruse ja mahuga internetiga. Enamusel on siiski internetimaht ette antud (nt. 4GB) ning kui see täis saab, siis piiratakse kogu see hea kiirus kõrgelt alla  kuni kiiruseni vaid 384kbit/s (0.38Mbit/s).

See on aga minu mõistes kaugel heast kiirest 4G internetist. Kui tahad uuesti kiiret netti, pead jälle kaardile raha laadima ja vastava paketi ostma.

Ise kasutan juba 6 aastat AIS Hello Asia kaarti, mille paketihinnad tunduvad mulle konkurentidest paremad ning sama lugu ka leviga.

Kui keegi soovib, võin lisada ka skriine paketihindadest my AIS äpis. Äpis on tihti ka eripakkumisi (nt. sama hinnaga internet, 3x suurem maht).

E.T

Ei leidnud AIS-i kodukatl küll sellist paketti

To   E.T     Ja vaatasin järgi ,et minu ostetud kaart on dtak Happy Net sim kaart 30päevaks, milles on piiramata tai kõned ja piiramata internet.   Interneti kiirus on normaalne 6mb + ,et vaadata õhtul filme ja teha whatsappis-viberis kõnesid . Kõik toimib väga hästi.Hind oli vist 299 või 289bht-30päeva (ca-9€), siin ostsid kõik kohalikud kaardid ja pole mingit muret,)  Saab osta ka nädala või 2nädala kaardi. Kõik toimib ,isegi erinevatel väikesaartel.