Küsimused Jamaika kohta

Tere

On kellegil kogemusi Jamaicaga viimasel ajal? Ise lähme elukaaslasega kahekesi ennem jõule ja peale uut aastat tagasi (15 päeva) Kõik hinnas pakett algusega Soome. Samas tahaks ka ringi liikuda seal. Rendiautot vist ei ole mõtet võtta, võib-olla siis mingi ühistransport voi takso? Asume Negril. On keegi olnud sel ajal seal? Mis muljed, mida vaadata, kus käia jne. Igasugune info teretulnud. Samuti ka viisa kohta ja kas enamus kohtades saab kaardiga maksta? Ja kas soome lennujaama saab ka öösel juba sisse?

1
23

Olime selle aasta veebruaris. Soomest minnes oli soomlastele viisavaba, meid kutsuti eraldi ruumi, maksime 100$ ja saime viisa. Olime esimesed päevad Negrilis, mõnus rannakuurort koos 7 mile beachiga. Olime ka Port Antonios,väike sadamalinn. PA on Blue mountains mäestik, retk mäe otsa, soovitan kindlasti, kasvõi, nii et buss viib ülesse ja ise ronima ei pea. PA veel blue lagoon, 65 m sügav helesinine lagoon. Olime ka Ocho Rios, linn kuhu saabuvad kruiisilaevad. Kõik need kolm linna on nii erinevad. Soovitan kindlasti Negrilist kaugemal ka käia, muidu jääb Jamaikast teine mulje. Kohalik bussiliin täitsa seal toimib, pigem ei soovita. Ajaliselt kaotate palju ja pole kõige toredam. Küll aga on uus bussiliin Knutsford Express, meie mõistes igati korralikud, kondits, jne bussid. Saab netist ette osta pileti, knutsfordexpress.com. väiksemad otsad saab route taxiga, see odav aga kuna tegemist shared taxoga siis võib vahel tekkida olukord kus taksos on juba taga 5 inimest, lihtsalt korjavad kõik soovijad peale. Üldiselt kui suurem grupp siis soovitan ikka autojuhiga auto päevaks tellida. Maksta saad kohalikus rahas ja dollarites.Soome lennujaam ikka peaks olema 24 h avatud.

1
0

Nojah, siin janza8 enam-vähem kõik ära rääkinud. Bussipiletid päev varem ostes odavamad, lähed käid Times Square Mall vastas sellises meie hamburgerikioski mõõtmetega majas ostad ära, maksta saab nii USD kui JMD. Koduleht http://www.knutsfordexpress.com/ Finnmatkat AI hotellid on sealt küll kaugemal, näiteks 3 RIU hotelli kõik Negrillist ca 7 - 8 km. Selle bussifirma lehel ka hinnad, need on mõistlikud. Roate Taxi, hmm need on ka igasugu. Osad üritavad pügada, õige on sõiduauto, punane number ja küljepeal kiri. Selline 7 km otsa õige maksumus on 100 JMD /inimene. Nii sõitsin mina. Üldiselt üritatakse sulle kõikke ja kõikjal müüa, ole valmis. Lennujaamas proovi jõuda esimeste seas passikontrolli, sest Viisa vormistamine võtab lõunamaiselt aega. 30 min NoRush stiilis vilet lastes. Selleks varu $100 USD sulas, kaardimaksed ei ole seal ägedad. Siis jõuad soomlastega samal ajal äkki valmis, oluline kui olend transfeeri ostnud. Lennukis täidad turistikaardi - varu endale kirjutusvahend. RedStripe 6pack õige hind on ca 5 - 6 taala. Tänaval ostes jõuab hind kuni $5 pudeli/purgi eest. Elamusi saad, kui kolistad AI hotellialast välja, Yaman!

0
0

Isiklikult seda Knutsfordi ei soovitaks. Kasutasime valdavalt route taxit, kuid korra otsustasime valge inimese kombel mugavalt ja turvaliselt punktist A punt B saada. Sõitsime Kingstonist Negrilisse ja sõit kestis 7 tundi! Mitu korda tekkis mõte maha minna ja buss route taxi vastu vahetada. Route taxi sõidab mööda lõunarannikut, mis tunduvalt otsem. Elamusi ka kindlasti rohkem kui bussiga sõites. Paparazzil õigus, kui tahad õiget Jamaikat näha, tuleb AI tsoonist välja minna. Jamaikale tiir peale tehtud ja enda lemmikuks jäi Treasure beach.

1
0

Ma üks paev vaatasin neid knutsfordi aegu nende lehe pealt, sõidab jah ala 7 tundi teise Jamaika otsa, ja samal päeval enam tagasi ei saagi. Tundub et pikem trip peab seal ära jääma kuna ma ei hakka ometi kuskil veel teist hotelli võtma et üks päev magada, kui kõige eest on makstud meie enda hotellis nende päevade eest. Tuleb vist kasutada taxit jah. Tänud teile ja igasugune info teiste poolt on veel teretulnud. Sest aega on veel planeerida.

0
0

Negril - MB sõit on 1,5 tundi. Sealt edasi Ochi ca 2 tundi. 80-90 USD peaks öömaja leidma küll. Matil on küll teistsugune arusaam mugavusest. Route Taxiga sõidad seljakott süles, Buss on konditud õhuga ja vaatad filmi. Need on erinevad asjad lihtsalt.

0
0

Muidugi inimesed on erinevad. Kott süles ei sõitnud kordagi, need pannakse taha või ostad lisakoha koti jaoks. Kui on aega ja kannatust 1 päev sõidule kulutada ja bussis külmetada ning filmi vaadata siis loomulikult Knutsford. Ise valiks kindlalt route taxi- kiirem, tunduvalt odavam ja näed tõelist Jamaikat. Negrilist Trseasure beach-le sai paari tunniga, aga seal peaks vähemalt ühe öö veetma. Kindlasti soovitaks Pelican bar-i külastada. Sinna tehti vist Negrilist ka päevatrippe.

1
0

Kui eesti passi omanik on vaktsineeritud punetiste, leetrite ja poliomueliidi vastu ning see on kantud mingisse rahvusvahelisse systeemi, siis peaks olema Jamaika 30 päeva viisavaba. On keegi seda juba katsetanud? Lisainfo: http://www.congenjamaica-ny.org/visas/requirements-2/

0
0

Viisavaba on siis kui on ette näidata USA või Kanada viisa, esta ei sobi. Kollast vaktsineerimispassi taheti meil ka näha, ostsime piiril viisa 100 usd.

0
0

Käisime selle aasta Märtsis 2 nädalat ja kui soovid rohkem avastada, näha ja seda soodsamalt rendi maja, rendi auto - sõidavad väga normaalselt. Meil oli perega maja renditud Falmouthis. Alguses sõitsime lähemalolevatesse randadesse taksoga. Peale seda sõitsime autoga. Jamaica ei ole viisavaba meile - 100 USD on piiril - lisaks on ka maalt väljumisel maks. Kindlasti võta dollarites kaasa - parem kui Jamaica dollar - säästad oluliselt! Kindlasti soovitan Ochos Riose lähedal koopaid (endine ööklubi), Monkey island, Mystic Mountain, Ricks Cafe Negrilis, rummitehased, Enchanted Gardens Ochos Riose lähedal, Blue Lagoon, Blue Hole (netist ei leia infi aga superluks koht kus aega veeta). Lisaks suhtuvad inimesed sinusse paremini kui sa ei ela ALL INCLUSIVE hotellis. Kohalikud on väga sõbralikud, õhtuti sai käidud public beachidel ujumas. Negril tundus liiga turistikas! Ära üritagi 2 ndäala jooksul kõike avastada - vahemaad on pikad - sisemaal on aegalane liiklemine. Aga autoga näed sa rohkem, vabadus käes,oma aja üle otsustamiseks. Auto rendi kohalikust rendifirmast - deposiit on väiksem ja hind soodsam. Kui võimalik vaheta elukoht kuhugile saare keskele Ochos Riose ja Montego Bay vahele - on mugavam ja säästad sõidule kuluvat aega.

0
0

Sain idee uurida Jamaika viisa kohta pikemalt siit http://trip.ee/node/7344 Alustatud on teema kyll ammu, aga vaata allapoole, mis "jaana k" on 2015 aastal kirjutanud. Kuna endal jaanuaris 2016 minek, siis oleksin väga huvitatud teada saamaks, kas on viisa voi on 30 päeva teatud tingimustel viisavaba? Meie votame igatahes kollased passid vastavate vaktsiinidega kaasa ja eks siis näis, kuidas need toimivad :)

0
0

Merle - pigem pane raha valmis, saad kiiremini asjaga ühele poole. See ei toimi.

0
0

Countries with visa waived for 30 days must possess a valid visa issued by the USA, Canada, the United Kingdom or a State within the Schengen area. Also must be presented is proof of vaccination against Measles, Rubella and Polio. The Certificate of Proof must be dated after 12 August, 2014.

Ehk sul peab olema siis viisa eelpoolnimetatud riikidesse + vaktsiinipass. Reeglina eestlasel pole nendesse riikidesse viisat vaja ja st et sul on ikkagi sisenemisel Jamaicale viisat vaja!

0
0

Raha panen ikka valmis :) Aga miks mitte proovida.

0
0

Kas sa ei lugenud üldse mis seal punaselt kirjas on viisa kohta :)?

0
0

Palju umbes rendiautod maksavad seal?

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased