Viimased kommentaarid

Olen käinud enamusel Kariibi saartel. Siiamaani kõige paremad elamused on Martiniquelt (sai 3 nädalat oldud ning iga nurga pealt läbi käidud), Jamaicalt. Puerto Rico ka mõnus paik sai sealgi 2 nädalat ringi tuuseldatud - sealt väljuvad väga soodsad kruiisid Kariibi väiksematele saarete  -ehk võimalus ca 500- 700 USD eest käia ära vähemalt 5 saare peal.

Martiniquele lähevad Pariisist otselennud ja kuna ta on Euroopa liidu osa siis ka väga mugav reisida.  Kindlasti ära vali pikemaks reisiks  sellist saar kus on lame - tegevused saavad lihtsalt otsa -  rannad on küll ilusad aga ära tüütavad.

Käisime 2017 oktoobris koolivaheajal seal lastega ja superluks. Sai päikest, natuke vihma. Kuna rentisime auto ja sõitsime Krabis sellega ringi siis sai sujuvalt valitud sellised kohad kus ei lubanud vihma. Vihmasajud olid ka sellised hooolised , võibolla 10-15 minutit ja siis oli jälle kõik ok. Mäkke matkates kallas korralikult aga kuna õhk oli nii niiske niikunii siis polnud vahet ja tihe mets hoidis sellegi kinni. Aga loodus on mõnusalt lopsakas peale vihmahooaega.

Soovitaks veel Silesia piirkonna Guido söekaevandusi. Seal asub 320m sügavusel baar. Saad niisama külastada või Kaevuri kogemuse ja mööda käike möllata. Alla 6 aastastele on Luiza kaevandus. Birkenaust asub see tunni kaugusel.

Kariibi pool on säilinud chill Tico vaib, seal on ka meri rahulikum.  Manuel Antonio on ka väga eksootiline ja seal ringi tuuseldada ka fun. Aga Costa Rica on igas nurgas erinev seega võimalusel vaata rohkem ringi. Ma ise olin Nicoyas, Kariibi ääres, Arenali vulkaani ümbruses, Monte Verdes. Kokku 2 nädalat. Lihtsalt ookeani pärast pole mõtet Costa Ricasse sõita - siis mine juba Martiniquele -  tuleb soodsam.

Norsu, Dominica pakub looduse poolest väga häid elamusi, lisaks sinna saamine on keeruline - praeguste hindade juures aga ma kasutaks selle võimaluse ära. Ja pealegi sõidab praam 2:15  ! kell 8:00 väljub 10:15 oled juba kohal, ehk vägagi mõistlik variant!

Ma soovitan ühedanda Guadloupe reisi koos Dominica saarega. Praamidega ühendused head ja mõistlikud. Martiniquest peaks Guadeloupe olema soodsam.

Me oleme reisinud lastega sündimisest saati Tai ( Bangkok, Krabi), Vietnam (piirkonnag Phong Nha st kuni Saigonini) , Filipiinid (Manila ja Palawan), Jamaica, enamus Kariibe, Usa, rääkimata euroopast. Ööbinud kohalike rajoonides, käinud avalikes kohtades - turud, rannad, mägikülad kus valge inimene reaalselt üliharva käib, Kehtib enamasti see reegel kuidas sina külale nii küla sulle. Natuke peab kontrollima palju kohal olles laiata, et silma jääks.

480.- on ok hind. see 50-80.- säästu tõmblemiselt odavamate piletite nimel läheb ul lõpuks söögirahaks vahemaandumistel. Filipiinidele väga odavamalt ei saagi kui mugavalt tahad.

Väga OK on, lennukid korralikud ja mõneti paremad kui liinilennukid. Olin ka pessimistlik kui läbi Manchesteri Jamaicale lendasin 300 euriga. Olin väga positiivselt üllatunud.

Arvesta 1000.- nägu ca 10-12 päeva siis tuleb vabalt välja. Ma olen palju reisinud neist 2xHorvaatiasse ja koos festivali passi ja lennikipiletitega on jäänud see 1200 euro ringi (öömajad, söömised, autorent kõik olid hinnas). Sinul oleks 1000.- piisav.
Esimesel aastal lendasime Spliti ja sealt autoga Montenegrosse ja tagasi. Teisel tripil Rijeka, Pula, Plitvice, Split, Paklenica - saime teha kooparonimisi, matkamist Paklenicas. Rovinj veepargis käisime, Pula ligidal tegime kaljuhüppeid jne. Pula ise on ilus oma amfiteatri, kindluste ja maaaluste käikudega. Ära liiga palju planeeri ja pikki vahemaid, sest kuni Splitini on suhteliselt aeglane liikumine mööda mereäärt Splitist-Rijeka lennujaama sõidab kokku ca 5h (saad enamvähem aimu liikumise kiirusest)

Suhteliselt kättesaadav on helsingist Qatariga lennata läbi Doha aasiasse jne. Helsinki-Doha vahel väiksem lennuk, aga sealt edasi saab kellaajaliselt valida juba kas 380ne või muu lennuki. Me valisime spetsiaalselt, et saaks A380 peale. Hinnasildiks Helsinki-Doha-Bankok tuli 287.-

Vietnamisse soovitan täiesti eraldi minna, ei ole mõtet tõmmelda mitmes riigis korraga. Kambodza pigem kombineerida Laose ja Birmaga.
Tais samamoodi soovitan eraldi võtta ette pikem ring nö turistivälistes kohtades. On mida avastada - suur maa ja erinevad olukorrad, inimesed ja kohad.

Bookingu kinnitus tuleb KINDLASTI välja printida, sest kohapeal nad on mitu korda avastanud, et toas on 1 koht lisatasu eest ja kinnituses on kirjas teisiti olnud, siis oleme saanud ilma maksuta. Eks üritavad koorida igat moodi.

Qataril saad valida vastavalt kohtade olemasolule ,vastavalt pileti klassile, kui oled ostnud soodushinnaga pileti siis saad ka kehvema koha, kui kallima pileti siis pakutakse valikus paremaid kohti.
Siiani pole probleemi istekohtadega olnud mitte ühelgi lennul pole sattunud WC ette, samas lastega reisides pandi ilusti hälliritta, või siis nii, et lastel võimalikult mugav oleks.

Arecibo poole sõites on head kohad ujumiseks kus kaljud kaitsevad merelainete eest, samas on sellised mõnusad vaiksed laguunid ujumiseks. Ujusin ise seal kui merel olid ca 2-3m lained,

Kindlasti soovitan külastada Culebra saart ja sealset Flamenco beachi - see on koht mis jääb meelde. 2-3 päeva seal chillida on mõnus. Kui on auto siis soovitan sõita piki Puerto Ricot ühest servast teise mööda keskmaal asuvat teed mis kulgeb põhimõtteliselt mäe otsast, näete vägevaid vaateid ja kuidas erineb põhja Puerto Rico lõunast. Ise olin seal kokku 3 nädalat ca 4 aastat tagasi sai tehtud veel Canyoningi, käia matkamas, koobastes, Arecibo teleskoobil - James Bondi filmist tuttav mõnele. jne.

Sebin, nendele hindadele lisanduvad maksud + pagas - lõpphind on ca 1mln VND. Lisaks minule kellaajad ka ei sobinud. VietJet sobib kuna kui üks lend ei lähe saab samal päeval mõnele lennule ikka. Ja mingi tunnise lennu pärast väge pole mõtet võimelda ka kas maksta nüüd vähe uuema lennuki eest 2x rohkem :)

Ma sõidan Hue-Dong Hoi - transfeeriga (165 USD per 12 inimest) , sisaldab tunnelite külastust teel Dong Hoisse) , Dong-Hoist - Huesse rongiga (sinna kutsun transfeer jaama vastu viskame pagasi bussi ja ise külastame siis iidset linna, transfeer 110 USD per 12 inimest) Huest-Hoi Ani transfeeriga, Hoi An ist - Nha Trangi rongiga, Nha Trangist - Ho Chi Minhi lennukiga. Ja uusaasta pidustused kestavad ca 2 nädalat kus suurem hulk inimesi liigub - eriti palju just kohalikke ja sisserännanud hiinlasi.
Huest võid näiteks Nha Trangi rongiga sõita või võtta transfeeri,

Päike12 sinu aja probleem on see, et see satub täpselt Hiina uusaastale ja siis kohalikud reisivad väga korralikult, ma ise lähen nädal - paar hiljem kui sina ja minul on hinnad oluliselt madalamad.

Ostsin just mitmed siselennud Ho Chi Minh - Hue - 34 euri koos 20 kilo pagasi ja maksudega, Nha Trang - Ho Chi Minh - ca 18 euri 25 kilo pagasi ja maksudega. Lennufirmaks VietJet. Neil on võimalus ka pileteid ja nime piletil vahetada. Kohta lennukis valida. Lendamine toimub alles veebruaris-märtsis. Kõik teised lennufirmad on kordades kallimad. Kindlasti soovitan osta võimalusel piletid hommikupoolsele lennule, sest õhtuti võib mägedesse udu tõusta ja siis lükatakse lennud edasi või jäetakse üldse ära. Alguses plaanisin osta Ho Chi Minh - Ding Hoi aga ajad ei klappinud, siis lendan Huesse ja sealt muu transpordiga tunnike paar edasi ja jõuan kohale ca pool päeva varem kui oodates õhtust lendu mis Dong Hoisse lendab ja võibolla ära jääb.

Olen käinud 4 korda Kariibidel. Puerto Ricol 3 nädalat, Martiniquel 3 nädalat. Jamaical 2 nädalat. Kruiisinud 2 korda. Kahe nädala jooksul ma nii palju hüpata ei soovita - ei näe suurt midagi. Aga kui tahate, siis parim variant on võtta 7 päevane kruiis Miamist. Soovitan just Mehhiko, Kaimani saared, Belize - saab alla 4-500 USD. Eriti suure elamuse saime kui Raidega ujumas käisime, rohekilpkonande kasvanduses, Mehhikos loomulikult püramiidid jne. Kui on huvi võin rääkida mida ja kuidas ja kui palju aega kuskil on kulunud ja mida tegelikult vaadata - sest pole just tavaline hotelliturist ja alati oleme olnud kodumajutusega (apartemendid, majad) Näeb rohkem ka kohalikku elu.

Peking - viibisin seal päevasel ajal 10H, õnneks on kahes väravas lamamistoolid eraldatud seintega (küll ainult 6tk värava kohta). Meil vedas saime 3 tooli ja saime seal natuke välja magada peale lendu, et sealt jätkata siis Filipiinidele liikumist. Lennujaamas on ka tunnihotell (30.- tund). Kuna oli Hiina uusaasta siis rahvast oli ka vähem. Teine seltskond sai ka lihtsalt toolidel magatud kes hiljem järgi tulid.

Mul sõber nägi kuidas trike peal veist veeti :D

Kas sa ei lugenud üldse mis seal punaselt kirjas on viisa kohta :)?