Kuhu minna: Koh Rong Samloem vm Krabi vs Bali

Plaanime kaaslasega Aasia reisi käigus veeta kuni 6 päeva ka mõnel mõnusal paradiisirannal (muidu lähme Kambodžasse). Kuna me pole varem Aasias käinud, siis tekkis küsimus, milline neist paikadest oleks parim just lõõgastumiseks. Meile on oluline puhas vesi ja rahulik/vaikne ümbrus.

Ehk oskab keegi nõu anda/paiku iseloomustada?

Minu meelest on Bali ülehinnatud. Aga ma olin seal ise ainult Ubudis ja randade kohta ei oska tegelikult midagi öelda. Krabi kandis leiab väikseid saari ja rahulikke randu küll. Koh Lipe peaks näiteks üks selline saar olema. Samuti on vähemasustatud randu ka Koh Lantal ja Koh Phi Phil.

Samas kui te muidu Kambodžasse lähete, siis vaata sealt äkki hoopis Kep'i ja selle juures olevaid saari (näiteks Rabbit Island) või siis Phu Quoci Vietnamis. Vähem lendamist :)

Krabi Ao Nang on vaikne koht küll ja sealt saab iga päev erinevale saarele sõita,kus on eksootikat ja puhas vesi ja tõelised paradiisirannad.

Ranna pärast Kambodžast Balile pole küll mingit mõtet lennata. Suuremad rannad on suht ülerahvastatud ja meri sodi täis. Koristatakse küll hoolega aga vesi jääb paraku sogaseks. Eelmise aasta jõulude ajal lükati prahti suure traktoriga kokku mille roolis istus jõuluvana kostüümis traktorist :)
Ilusaid ja vaiksemaid randu on seal kõrval väikestel saartel nagu näiteks Lembongan ja Gili aga see pole kogu seda ettevõtmist väärt, et lennata Kambodžast Denpasari ja sealt veel paadiga kihutada mõnele saarekesele. Samuti on Balil kallimate hotellide privaatrannad puhtad, mis asuvad saastatud Kutast eemal. Piinlik tunnistada aga pole veel siiani Kambodžas käinud kuigi veedan suurema osa aastast Aasias reisides. Tõenäoliselt on seal ilusaid randu küll.
Koh Phi Phil olin viimati veebruaris. See on tõeliseks peosaareks muutunud. Eks oli juba varem aga mida rohkem vanust juurde tuleb seda mõttetum tundub see 24h möll. Kõikjal müüakse plastikämbreid, mille sees on väike pudel kanget ja kaasas energiajook või cola. Õhtul on kõik kohad täis teismelisi, kes nende ämbrite sisu kõrrega sisse imevad ja siis hommikuni tantsivad. Hotellis olid toas kõrvatropid ja silt, et nad ei vastuta müra eest mis kostab väljast. Ööklubid palkavad endale valgeid niiöelda sisseviskajaid, kes terve päeva jagavad baari uksel õhtuse peo reklaame. Tasuks päevatöö eest on ämber... Päris naljakas oli vaadata neid teismelisi, kel raha otsas ja nägu loppis, seisid truult lõõskava päikese käes ja jagasid flaireid, et õhtuks jook välja teenida :)
Kõrval asuv kuulus Maya Bay rand, kus filmiti the Beach mis varem oli ööbimiseks suletud, on nüüd samuti pidulistele avatud. Omapäi ööbida ei saa aga sinna korraldatakse öiseid peotuure. Hinna sees on juba mingi kogus alkoholi ja kui puudu jääb saad juurde osta. Magada saab liiva peal ja soovijatele pakutakse telke ning magamiskotte.
Ei taha nüüd seda paika päris maha teha. Kel rahakott kannatab, võib minna saare teisele poolele kus kallimad majutused ja rannas vaid oma majutuse külastajad.
Samuti leiab väiksemaid ja vaiksemaid randu Krabi piirkonnas nagu eelpool kirjutajad mainisid kuigi pean tõdema, et alati on need pisikesed saared seal ümber ka suht rahvarohked ehk kalapaatidega veetakse turiste saarelt saarele ja päris rahulikku omaette olemist on raske leida. Eks sõltub kõik hooajast muidugi. Vahel on õnnestunud väga rahulikult mõnes kohas olla aga teisel päeval tuuakse sinna suur paaditäis lõbutsevat rahvast.

Minu jaoks oli täielik paradiiisisaar Koh Tao Tais. Kogu see kombo: inimesed, loodus, sukeldumine ja snorkeldamine lõi sellise õhustiku, mida mujal Tais rohkem polnud. 100% lemmik koht, kuhu iga kell tagasi läheks.

Olen nõus, et special ranna pärast Balile pole mõtet lennata (kui just ei plaani surfata). Suured rannad on üsna rahvarohked, mõned väiksemad rannad on väga ilusad, aga mitte midagi sellist, mida mujalt ei leiaks. Bali nautimiseks on minu meelest natuke rohkem aega vaja ja kindlasti ka soovi ringi rännata, kuna iga koht on nii omanäoline.

Kambodzas (Sihanoukvilles soovitan Long Beachi, asub u. 6-10km kaugusel pearannast), elamiseks ehk liiga vaikne, aga muidu ilusa ja puhas.

Kellyk, miks sa ei võiks ütelda kust kuhu su teekond kulgeb. Kambodža on suht lahmakas maad. Kui juba Sihanukki lähed, siis uuri kas PhuQuoci saab laevaga kohale või mitte, see oleks paras 6 päeva lebotada. Krabile või Balile niisama lihtsalt Kambodžast ei saa, ikka peab mingi tiiru tegema, ehk siis üks terve päev on kohe läinud. Kui on huvi just Bali suunda minna, siis võib ka Lombokile minna, randasid jagub igale maitsele. Krabi kandis on ka piisavalt privaatsemaid kohtasid leida aga siis peab natuke eeltööd tegema, et kogematta kuskile karukanni ei satu, kus peale lebotamise midagi teha pole. Kui aasias käinud enne pole, siis Kambodža võib ikka päris korralikult ära ehmatada oma pa.ahunnikutega, ega need loomakorjused ja rotid ka kõige meeldivam pilt pole. Parem minge kohe Vietamisse või Taisse.