Kuhugi elama pooleks aastaks

Tekkis perega (isa, ema, kaks pisikest last) mõte minna pooleks aastaks elama, kus soojem oleks. Arusaadavalt peab mingi selline koht olema, kus on võimalik tõesti pooleks aastaks tube elamist rentida. Selge, et kulu tuleb, aga iga päeva eest hotellihinda ka ei taha maksta. Ja et turismiviisa lubaks nii kaua olla. Mõttes oli Malaisia, kuid seal rikub turismiviisa pikkus loo ära. Amöörika on alati variant, aga talve kandis pole isegi Floridas tegelikult eriti soe. Kuna töötan kodust, siis pole mul töö jaoks vaja muud kui interneti võimalust :).

Paluks soovitusi, milliseid riike veel uurida!

Hispaania, Itaalia, Portugal jne EU riike sealkandis? Ava Google Maps, vali mõni riik, vaata kraade AccuWeather-ist jne ja tee otsus

Mul tuttav lastega pere on elanud nii Andaluusias ja LAV-is.

Vt ka http://vabanalaiasmaailmas.wordpress.com/

Unustasin jah lisada, et EU vist jääb välja, kuna Dets-Jaan pole isegi Hispaania lõunaosas ilm suvine. 12-15 kraadi vaatan ma.

No siis võta see LAV. Seal on raudselt soe.

Miks mitte minu praegune asupaik Keenia - Ida-Aafrika viisa saab kuueks kuuks ja elamise hinnad on hetkel päris all. Internet suuremates kohtades ok. Värsked puuviljad pea aastaringselt, aga Keenia köök on muidugi üsna mõttetu - kuid rannikul palju parem. 250 euroga saab päris ok majutuse kuuks, kui ringi vaadata. Ookean aastaringselt 32 C. Kui huvi tõsisem, võin lasta kohalikel kontaktidel variante uurida.

Veigo, 2 väikese lapsega ma ikka Keeniat ja LAVi küll ei julgeks soovitada. Ja hoolimata vaesusest jne, ei ole Aafrikas koduse standardi tasemel elamine sugugi odav. Kui mötlesite Florida peale, siis vöibolla möni Kariibi mere saar?

2 väikese lapsega julgeks ma Keeniat ja (mööndustega) LAV-i iga kell rohkem soovitada, kui näiteks Kagu-Aasiat või üldse Aasiat. Võib tunduda üllatav, aga Ida-Aafrika (või üldse Aafrika) hügieenitase on võrreldamatult kõrgem Aasia omast. Pealegi õpivad lapsed sujuvalt inglise keele ära.

Vali siis mõni Hispaania saar, Tenerife või Gran Canaria näiteks, seal on küll pidevalt üle 20, ka talvel.

No ilmselgelt ei mõelnud ma hügieeni, aga jah, kui kuskil turistide kvartalis elada, ilmselt siis turvalisusega ka probleeme pole.

LAV-s elamisega oleks mul eetilisi probleeme, aga muidu - elad valge inimesena nagu kuninga kass. Mu tuttavad elasid seal ju ka väikese lapsega.

Veidi varem oli siin koduabiliste teema. See mu tuttav pere, kes euroopas kagu-aasia päritolu koduabilist peab, elas enne Indoneesias. Nende jutt - kui sa suudad kohalike (mitte kohalikele, vaid just kohalike!) probleemidele läbi sõrmede vaadata, siis elad ka seal nagu kuninga kass.

Kui pappi piisavalt, siis saab paljudes riikides end mönusalt tunda, ei kahtlegi :)

Tänud soovituste eest! Suht koht endal liigub mõte just Kariibide suunas, aga eks näis, mis saab :).

Lasin kiire pilgu üle, parimal juhul saab olla Kariibidel ühes riigis 90 päeva, näiteks Barbadosel, mis iseenesest on väga turvaline ja mönus koht, aga kallis. Praktiliselt tuleb siis 6 kuuliseks järjest viibimiseks köne alla Mehhiko Yucatani poolsaar, seal on välismaalaste elupaigad jne täitsa olemas. Lisaks on siis variant olla ühes kohas 90p ja teises 90, aga see on suht ebamugav. Samal saarel asuvad näiteks Martinique ja St. Maarten. aga nagu sai öeldud eespool, Kariibid odav just ei ole.