Kuidas piiril tõestan raha olemasolu

Mul on 1200 dollarit, mida on tõenäoliselt vähe (rohkem sularaha ei vaja). Kuidas vajadusel tõestan, et kontol on veel raha? Prindin väljavõtte? Näitan äpist? Krediitlaarti ma ei oma.

Palju üldse raha olema peaks, et keegi kahtlustama ei hakka, kui lennupiletite kohaselt jään riiki 2 kuuks?

USA? Kui nõutakse, siis logid oma panka ja näitad kontot. Ei ole mingit ametlikku nõuet palju peab raha olema per päev, aga kui jätad immigrationis vähimagi mulje, et ei jaksa ennast üleval pidada, siis sind riiki sisse ei lasta.

7
0

See pole muidugi minu asi. Aga miks Sul niipalju sularha vaja USA-s. Mul viimased aastad ainult 50 USD . ja seda ka sellepärast et kogun münte ja lihtsalt ostsin väikseid asju. Kõik ju kaardiga.

2
6

to: Pets. Üks põhjus-kütuse eest on sulas maksta odavam kui kaardiga. Teine põhjus-kaupluses/hotellis/söögikohas ütleb makseterminal, et su kaart ei toimi. Tegelikult aga ei toimi nende endi terminal. Kolmas põhjus-restos jätan tipi alati sulas.

4
1

Nüüd on vist õige hetk meenutada, et ALATI on mõistlik mingit sularaha omada. See teadmine jõuab kohale pärast esimest jama, kui kaart ei toimi. Kui on siiani õnneks läinud, siis ära ole kindel, et nii jääbki. Sel hetkel pole mingit vahet, mis on põhjus. Poes paned asja tagasi riiulisse aga mida teed paaki lastud kütuse või kõhtu jõudnud söögiga??

12
0

... maksad teise kaardiga. Logid panka ja teed sõbrale kande ja maksad tema kaardiga. Endiselt ei pea sularaha vajalikuks, peale väikese taskuraha muidugi (et maksta restoraniarve või paagitäis, max 100 €/$) :)

Panka logimine ei pruugi õnnestuda. LAX maandudes suunati alla keldrisse, kus ei olnud ei mobiililevi ega wifit. See võis olla seotud ehitusega, covidiga vms, aga võid end avastada olukorrast, kus sa ei pääse võrku. Meilt nõuti esimest peatumise aadressi ja kuna meil broneeringut ei olnud, plaanisime veebist vaadata ja mingi suvalise anda, aga ei saanud võrku.

5
1

Just, mingi 100.- EUR rahakotis ongi täitsa piisav. Poolas teeääres mureleid ostes ei maksa väga kaardile loota. Aga usun, et enamasti käib selline õpe ikkagi oma kogemuste järgi.

Meil on kogemus, et öösel Roomas ei toiminud kellegi kaardid. Restos ei toiminud, nurga taga ATM ka pipardas. Kolm tundi varem muret polnud.

2
0

Kui krediitkaarti pole ja on kahtlus, et küsitakse rahaliste vahendite olemasolu kohta, siis ma vôtaks kaasa kontosaldo väljavôtte koos pangatempliga. Mingi väike sularaha ka kaasa - aga see ärataks veelgi suurema kahtluse, kui sa suure sularaha patakaga riiki saabud.

Panka sisselogimine eeldab kindlasti internetiühenduse olemasolu. Kui kasutad mobiil-id, siis ka mobiililevi olemasolu. Internetti ei pruugi igal pool lihtsasti saada (enamasti lennijaamades saab, aga pole garanteeritud). Mobiillevi enamasti igal pool olemas, aga vôib ka tôrkeid ette tulla. Minul nt Mayotte'il (Prantsusmaa territoorium ja koguni EL osa) Elisa sim-kaart ühegi võrguga ei ühildunud. Komooridel omakorda ei ühildunud kuhugi mu Poola sim-kaart.

Endal olnud 7a tagasi lugu Austraaliasse saabudes, kus piirivalveametnik ei tahtnud uskuda, et vaesest Eestist saabunud nooremapoolsed seljakotireisijad tõepoolest peatuvad Sydneys kaks päeva ja seejärel suunduvad Cooki saartele ja mujale Okeaaniasse. Krediitkaardi olemasolu neid ei rahuldanud. Wifisse ka niisama lihtsasti ei saanud ja oli tükk tegemist, et tõendada, et meil pole plaani Austraaliasse jääda ja seal kes-teab-mida korda saata. Lõpuks tõmbasin oma diplomaatilise passi välja (mida ma erareisidel kunagi ei kasutanud) ja siis kontrolliti selle ehtsust pikalt-laialt.

Siiski aitas piirivalveametnikult saadud wifi parool, sain lõpuks ka panka ja meilidesse, et oma viibimise õiguspärasust ja jutu usutavust tõendada. Pea tund aega võttis kogu see trall kuskil tagaruumides.

4
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased