Kuidas Portost rongiga minna?

Tahaks suvel Portost rongiga allapoole(kesk-Portugali) sõita. Teab keegi mõnda sobiliku veebisaiti aegade ja hindade kohta või mõni oma kogemus olemas? Kaugele jääb raudteejaam lennujaamast?

Lennujaamast kesklinna on ikka vähe pikk maa. Soovitan metrood kasutada. Sõidab ka lennujaamabuss. Takso on nende suhtes mõtetult kallis. Metroopeatus on Sao Bento.

Metroosait: http://www.metrodoporto.pt/document/827457/879099.pdf rongid- www.cp.pt

Enamik ronge väljub Campanha raudteejaamast. See on Porto idaosas ja lennujaamast saab sinna kiirtrammiga, vist tund läheb sõiduks. Sao Bentost saab ainult piirkondlikele rongidele, lõunas vist kuni Aveironi siis.

Lennujaam on suhteliselt kaugel jah. Aga sealsed taksohinnad on võrreldes kasvõi Eestiga siiski üsna taskukohased. Taksoga lennujaamast raudteejaama maksab ~25 eurot. See siis aastatagune hind.

Ei tea, eelmisel aastal väljus Sao Bentost küll rong Pariisi ja MAdriidi. Metroopilet oli vist 1 euro ringi.

Rongide jaoks siis just, muidu ka bussid on täiesti normaalsed sõiduvahendid seal. Ise eelistaksin busse, need rongid teevad hullu lärmi. Muidugi mingi eriti kallite kiirrongidega ei sõitnudki (maksad ikka normaalselt otsa). Busside jaoks näiteks: www.rede-expressos.pt Raudteejaam (Sao Bento) lennujaamast on mingi 45min kui ma õigesti mäletan. Metroo-yhendus suht normaalne.

Hea link on ka: www.transpor.pt (all on inglise lipp kelle muutmiseks), kus on info nii rongide kui busside jaoks kõik koos. Kasuta aint journey plannerit ja ongi valmis :) Edu! Kersti

Kuna rattad on ka kaasas st.rattamatk plaanis,siis üritame ikkagi metroo ja rongiga edasi saada. Tänud kõigile hea info eest!

Et siis.. kui Porto lennujaamast sihtpunkt oleks Lissaboni lennujaam(et sealt edasi siis Madeirale minna), siis mis peatus peaks rongiga minnes Lissabonis olema? Leidsin metroo-ühenduse kohta niipalju, et pilet on 1,35 euri Porto lennujaamast rongijaama, aga rongipilet üks ots Lissaboni ca 30 euri. Kas bussiga oleks odavam või ongi riigisisene reisimine nii kallis?

Tänud vastajatele :)

Lissabonis oleks peatus Oriente. Sealt saab liinibussiga lennujaama.