Kurguloputusvedeliku koroonatest Itaaliasse sisenemiseks- kas kehtib?

Kas keegi on hiljuti Itaaliasse sisenemiseks teinud Synlabis PCR testi kurguloputusvedelikust?

Itaallased nimetavad sisenemiseks vajalikku testi SWAB testiks: https://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?lingua=italiano&id=5411&area=nuovoCoronavirus&menu=vuoto&tab=8

Võimalik, et mõtlen üle, kuid olen broneerinud aja sellele kurguloputusvedeliku meetodil tehtavale PCR testile. Kas sertifikaadil on lisaks sellele, et test on PCR  ka proovivõtmise metoodika täpsustatud? On ehk keegi hiljuti sertifikaadi teinud ja oskab öelda? Lastele on need testid olnud ebameeldiv kogemus. Võimalusel ei torgiks neid.

Minu Synlabi sertifikaadil oli nii kirjas “ON LÄBINUD KOROONAVIIRUSE SARS-CoV-2 TESTIMISE NINANEELU-/ KURGUMATERJALIST”. Ma saan aru, et erinevus tuleb testimise meetodist, need mõlemad on PCR testid.

Sisenesin mitte Itaaliasse vaid Lätti nädal tahasi aga Synlab Tallinnas mulle väitis, et kuristamisega tehtud test on täpselt samaväärne PCR test ja sertifikaat toimib igal pool, muidu nad seda ju ei pakukski nina torkimise alternatiiviks. Kusjuures mina ei pannud mingit erinevust sertifikaadil isegi tähele, võrreldes varasemate nina testidega.

PCR metoodika on mõlema puhul tõesti kasutusel. Lihtsalt see Itaalia enda infoleht tekitab enda swab/tamponi mõistega segadust. Samas reopen-eu lehel on läbivalt siiski PCR mõiste kasutusel. Ma pole ühtegi sertifikaati näinud, kuid siin on mingi synlabi appi sertifikaadi pilt ning seal on ainult PCR täpsustatud https://www.synlab.com/access-app

Uurin ka synlabist üle, kuid usun, et kui see oleks Itaalia jaoks probleem,  siis oleks seda juba kuskilt kuulda olnud. Neid inimesi, kes kurguloputusvedeliku meetodil tehtud testiga sinna läinud on,  ilmselt ikka liigub.

Eile toimis. Test tehtud, Itaalias piiril kontrollitud. Kõik ok.

Toimib. Sertifikaadil ei eristata meetodit.

Sertifikaadil on kirjas nii:

ON LÄBINUD KOROONAVIIRUSE SARS-CoV-2 TESTIMISE NINANEELU-/ KURGUMATERJALIST
(PROOVIANDMISE KUUPÄEV)
ПРОШЁЛ ТЕСТИРОВАНИЕ НА КОРОНАВИРУС SARS-CoV-2 МАЗОК ИЗ НОСОГЛОТКИ/ПРОБА ИЗ
РОТОГЛОТКИ (ДАТА ВЗЯТИЯ ПРОБЫ)
HAS UNDERGONE A CORONAVIRUS SARS-CoV-2 TEST FROM NASOPHARYNX/THROAT MATERIAL ON
(SAMPLING DATE) 28.05.2021 15:52 GMT+3

TESTIMISMETOODIKA
ИССЛЕДОВАНИЕ ПРОВЕДЕНО С ПОМОЩЬЮ ДИАГНОСТИКУМА
THE FOLLOWING DIAGNOSTIC TEST WAS USED
real-time PCR (Polymerase chain reaction)