Kuuba ja poed

Küsimus Kuubal käinutele - kuidas seal olemkaupadega (lapse mähkmed) lood on ? Kas on mõistlik siit kaasa võtta või on lootust ka sealt poest midagi saada? Kuna reisile tulevad ka lapsed (toidu suhtes valivad), siis kas poest on võimalik ka midagi jogurti sarnast osta?

Aitäh kõigile kes vastata viitsivad
.
.
.
Kõik laused algavad suure algustähega! Trip.ee

Mis on teie reisi sihtkoht, kas plaanite ringi sõita või olete kuurordis?
Kuubal on kaubanduses umbes selline periood, kui meil oli koperatiivide aegu. On valuutapoed ja seal väga väike valik. Mina soovitan lapsele kõik vajaliku kaasa võtta. Isegi kui kuskil on mähkmed müügil, on need ilmselt siin odavamad ja kvaliteetsemad. Samuti niisked salvrätid ja rohud lapsele kõik kindlasti kaasa.
Kui ringi sõidate, siis bensiinijaamades müüdi küll topsijogurti sarnast ollust kõva raha e CUC eest. Selline vedelam hapu marja-joogijogurti moodi asi.
Kui lapsed söövad mingeid putrusid, siis võtke pudruhelbed kaasa. Hommikusöögiks on seal muna, sai, moos, purgivorst, mingid magusad küpsetised, puuviljatükid. Piim on kohalikele väga kallis ja talongidega saavad seda ainult lapsed. Turistile kohvi peale ikka piima jagub, aga isegi see topsijogurt on valuuta eest defka ja raske poest kätte saada. Söögiga on üldse üsna komplitseeritud, söök on ühekülgne, maitsestatud ainult soolaga, sellest tüdineb kiiresti ja kallis on see ka, ühe portsjoni tavalise kodutoidu hind on u 100 krooni või rohkem. Mere ääres muidugi on kalatoidud väga head ja sisemaal on mõnus vabas looduses kasvanud kana.

Meenus veel, et sellist teekotikestega teed, nagu meie oleme harjunud, neil ka ei ole. Vähemasti ei märganud. On kange kohv, mahl ja pudelivesi. Havana Club ka loomulikult ning valuutapoest saab soft drinke- kali, koka, sprite, fantamoodi asi jne osta. Kallimalt kui meil siin.

Aitäh vastuse eest - mõtlesin isegi lastele pudrusid siit kaasa võtta :)

Kui lapsed suht valivad toidu suhtes ja te pole AI hotellis siis tuleb neid söögikohti rohkem valida , sest paljudes söögikohtades minule kui täiskasvanud inimesele ei olnud toit meelt mööda , soovitaks hotelli restoraane need suht tasemel.Ja nendes nö valuuta poodides ka suht nigel valik, mitte selline nagu meil vene ajal oli.

QKüsiks siis veel seda ka, et kas raha tuleks Eestist kotiga kaasa vedada või on võimalik Kuubal sularaha välja võtta / kaardiga ka maksta?

Kotiga EURO-sid kaasa võtta ja kohapeal vahetada. Söögiga oli ikka suht-koht keeruline. Havanna kesklinnas veel suhteliselt söödavad ning mõistliku hinnaga, väiksemates kohtades ikka võrdlemisi keeruline. Tagantjärgi targana soovitaks kodumajutuses ka süüa (kui omal käel ringi liigute), aga eks see võib ka joppamise asi olla. Meil reeglina vedas. Ainuke asi, mida tänavalt/poest osta kannatas, oli jäätis, nii karmi defitsiiti minu silmad ei ole Eestis küll kunagi näinud.

Vahukulp, plastmassist hoiupõrsas ja põrnikatega juukseklambrid - see oli ühe Havanna tööstuskaupade poe kogu sortiment aastal 1992. Sealjuures tuli nendegi asjade ostul lisaks peesodele anda mingi talong. Rabasid palehigis tööd suhkrurooistanduses ja siis said palgapäeval koos peesodega ka näiteks vahukulbi ostutalongi. Patria o Muerte! Valuutapoodideski olnud kaubavalik oli tollal üpris nigel. Ilmselt on nüüdseks nii mõndagi muutunud.

Kaardi pealt raha väljavõtmine on teenustasuga 10 protsenti väljavõetavast summast, kuid oma kaardi saldoteatist vaadates ei tundunud see väga palju erinev sellest mitmest vahetusest tingitud kursside vahest.