trip-krainetrip-ukraine-dark
Kuuba öömajad, kust lehelt otsida?

Küsimus on pealkirjas, booking ja agoda ei anna neid mulle :) Sooviks pinda uurida ja vaataks ka öömaju. Mis lehekülgi peaksin külastama?

Leidsin juba Tripadvisorist mõndagi aga siiski ehk keegi jagaks veel kogemusi ;)

ma ise just lõpetasin oma tulevase Kuuba reisikava tegemise. Öömajadest: pea kõikjal kirjutavad, et (oma järgmist) öömaja (casa) küsi sealt, kus hetkel peatud. Nii ma ise olengi planeerinud: võtame vaid esimese punkti öömaja (Havanna kesklinn, siin mul paar varianti, aga lõplik otsus veel tegemata) ja sealt edasi nagu eespool kirjutasin. Samuti ei soovitata hotellides peatuda, sest need väidetavalt kehvemad kui casad (LP väidab nii ja muud siin-seal kommentaarid), nimelt siis just kehva toidu pärast. Kindlasti pole see reegel, aga kirjutan hetkel seda, mida ise lugenud olen Soovitan sult osta ka LP Kuuba raamatu (Apollos kõige odavam, võid ka Amazoni kontrollida): väga kasulik raamat reisi planeerimisel. Seal ka iga piirkonna kohta mõned ööbimised välja toodud.

Mis kohti planeerid Kuubal külastada? Kaua olete seal?

Tere, Soovitatakse broneerida lehtedelt: http://www.cuba-junky.com/matanzas/varadero_casa_particular.html http://www.cubaccommodation.com/default.asp https://www.mycasaparticular.com/en/ Trinidadi jaoks on väga hea leht http://www.trinihostal.com/home.html Endal broneeritud veebruariks Varadero majutus,sest meie esimene valik oli juba kinni.Kanadakad kes enne ööbisid hotellides on kodumajutuse avastanud ja parimad casad broneeritakse väga varakult ära.Päris paljudel on olemas ka oma kodulehed.Eriti palju just Trinidadi ööbimiskohtadel.

Tere,

hetkel pole plaanist Kuubasse kaugemale jõundnud,ehk pileteid polegi veel :D Plaan oleks arvatavasi peale 24veb 2017 minna ja olla u 2,5-3näd. Tahtsin aimu saada öömajadest ja hinnatasemest Kuubal. Olen 3 .a järjest aasias puhanud, nüüd tekkis mõte veidi vahetada! Andres , kust hetkel piletid hankisid? Eks ma loodan,et trip.ee jooksab Kuuba lendude sooduspakkumised mingi hetk ette, eelmine aasta jäi juba silma Finnair oleks muidugi superlux võo Stockholmist. Et niipalju ma tegin,et veidi uurisin,mis siin ennem on kirjutatud...et kuhu kanti tasuks minna, täpne plaan siiski koos ei ole. Kas sain kursisi õigesti aru,et 1 euro on 0,04 CUC ? Nt 30.00 cuc öömaja on siis ligikaudu 1 euro?

Lisaks küsin, millega liiklete Kuubal? Aasias oli ju truuks sõbraks roller :D

piletid ostsin mina juba 2 kuud tagasi: 560 eur (tavahind tavaliselt 1000-1100 eur), Riia kaudu ja üle Moskva, vaata Momondot. Saime ka väga head ümberistumisajad minnes ja tulles. Ka trip siin reklaamis Kuuba pileteid mingi hetk, ära maha maga :) http://trip.ee/content/flight/97734

kurssi võid arvutada jämedalt 1=1

Liiklemine: mul ühed tuttavad just tulid Kuubalt ja neil oli vaid takso. Tahtsid ka bussiga, aga kogu aeg oli mingi kala: kord oli kassas elekter ära, kord olid piletid otsas ja pidevalt suunati neid taksode poole. Neile omale tundus küll, et saboteeriti bussipiletite ostmist. Bussipileteid saab aga neti kaudu osta, kindlasti paar päeva ette peab seda tegema! Mul plaan ikkagi bussi kasutada ja seal, kus ajad vms ei sobi, taksot

Kurss on 1 eur = 1 CUC. Ööbimised olid casades pool aastat tagasi 45 - 35 CUC tuba kahele üks öö. Lisaks pakuti hommikusööki 5 CUC ja õhtusööki kuni 15 CUC nägu. Hommikusöögid ostsime, kuid õhtusöögiks eelistasime välja minna. Sõitsime nii busside kui ka taksodega. Havanna lennuväljal on Viazuli esindaja. Kui kuupäevad täpselt teada, saab sealt kohe bussipiletid ära osta. Trinidadist tagasi ei õnnestunudki soovitud ajaks piletit saada. Kord oli kassa lihtsalt kinni, siis jälle pakuti ootelehte. Jagatud takso hind välismaalasest reisija kohta oli täpselt sama, mis bussipilet, Trinidadist Havannasse 25 CUC. Sõitis vähemalt poolteist tundi bussist kiiremini ja Havannas viis sinna, kuhu soovisid, meid väljavalitud casa ukse ette.

oot, olgem ikka täpsed, CUC on ikka USD vördne. Hommikusöögi vüib turismipiirkondades süüa ka odavamalt restoskui hommikuti suur sööja ei ole ja piisab kohvist ja omletist jne.,korraliku kohvi sai ka tänavalt putkadest,

Aeroflot pakub vist hetkel kõige soodsamalt pileteid.Ise sõidame täpselt sama marsuuti pidi mida AndresR,eks siis Riia-Moskva-Havanna.Tänu heale lennuajale ja hinnale saigi piletid nii ära ostetud,et majutuse hindasi hakkasim alles hiljem uurima.Hotellide kõrge hinnatase oli ebameeldiv üllatus,aga nüüd on isegi hea meel,et sai kodumajutuse kasuks otsustatud.Olen kunagi Krimmis seda katsetanud ja see oli väga tore kogemus. Võrreldes Aasiaga on Kuuba vähemalt esmapilgul ikka kallis maa,aga millal siis veel sinna minna,kui mitte praegu.Loodan ainult,et oma reisiga liiga hiljaks ei jää ja näen veel seda ehedat Kuubat :)
Majutuse hinnad tunduvad Varaderos olevat kõige kallimad.Meie reisime kolmekesi ja seal alla 40 CUC naljalt ei leia tuba kolmele.Trinidadis on ka 25-30 CUC pakkumisi,hommikusöögid odavamad ja broneerides otse,siis pakub nii mõnigi majutus alla 12 aastastele tasuta hommikusööki.

Igal juhul, kui vähegi rahaliselt ja ajaliselt kannatab, Kuubal võimalikult ruttu ära käia! USAga neil nüüd head suhted ja varsti on see "õige" Kuuba vaid piltidel ja mälestustes... Alles oli Delfis uudis, et 5-7 USA lennufirmat said sinna lennuload ja eks nad juba vist lenda ka...

Miks alguse Riiast võtsite,kui saab ka TLN, elate Tartus, Pärnus? :) Aga tänud, link täitsa aktiivne ja piletid saadaval!.

Õunauss: sel hetkel, kui meie pileteid ostsime, olid Riiast kõige odavamad, Tallinnast olid siis mälu järgi mingi 700 äkki. tegelikult meie ost oli umbes kuu enne Tripi linki, eks siis Tallinnast hinnad läksid odavamaks hiljem... Tartust minnes suurt vahet pole: Tallinn 185km, aga parkimine kallim (bussidega ei julge arvestada, alati ajad ei sobi); Riia mingi 250km ja parkimine odavam. Harjumise asi.

Meie oleks saanud Tallinnast mõned eurod odavamalt,aga Moskvas oleks ooteaeg olnud 7 või 8 tundi.Ostsin piletid aprilli alguses.Mugavam oleks olnud Tallinnast,aga see ei oleks olnud väärt ootamist terve öö Moskva lennujaamas.

.

meil minnes 2,40H ja tulles 3,50H ooteaega :-P

Tänud, vaatasin jah,et megad ooteajad Moskvas,kui minna läbi TLL. Olgu tänud teile :) Tuleb plaaniga edasi minna !

Korra uurin veel, aru ei saa hetkel aga kui kallis/odav on Kuuba. Holguinis plaanis minna, keegi käinud? Vaatan,et rannad on seal taevalikud ;) Käies aasias,siis TAI oli kordades kallim kui indoneesia või filipiinid. Kui viimastes oli keskmine öö u 35 euri korralikus ,siis TAI 60-90 euri. Lisaks muu eluolu. Indoneesiast ja Filipiinidel kulus u 2-3x vähem,kui tais. Roller oli tais 5 euri päev, mujal u 7 euri päev. Toit oli hmm 5-6 euri kord, Tais vist nõksa jälle rohkem.

Holguini mul hetkel plaanis minna ei ole.

Parimad rannad Kuubal: Playa Pilar ja Playa Paraiso ;)

Mul nt kirjas, et tuttavatel, kes see jaanuar Kuubal käisid, oli casa hind 25-40, nt 3ne tuba 35 CUC (nemad olid kahekesi)

Google järgi Kuuba odav maa ei ole, aga mind ennast see ei heiduta, Kuuba on ainulaadne ja korra võib rohkem kulutada! https://goo.gl/emnja8

Tere

käisime Kuubal märtsis 2016 ja panen mõned soovitused kirja. Esimese öö panime läbi interneti kinni (DVIP külalistemaja Havannas, centros. Omanikud oskasid ka veidi vene keelt). Ongi võimalik olla Havanna centros ja Havanna viejas (turistikam). Inglise keelt väga ei osatud. Esimese öömaja omanikud tegi meilt kogutud informatsiooni järgi meie kahe nädala reisikava valmis ja panid ka järgnevad majutused (casa particularid) kinni. Samas muutsime enda plaane ja läksime linna kohale, otsisime sinist casa particulari märki ja saime niiviisi alati majutuse. Tuleb jälgida, et teile kohalikud abistajad külge ei haagiks, tänu neile tõuseb majutuse hind 5 CUC öö kohta. Üldse tuleks hoiduda "hustleritest" ja võtta reegliks, et keegi eriti omakasupüüdmatult enda abi ei paku. Viise, millega kohalikud raha välja meelitavad, on lugematult. Kodumajutus maksab 15-40 CUC tuba (kauplesime kord 15 cucile, aga majutus ei olnud kõige parem). Hommikusööki soovitan võtta majutusest, tundub, et see on üle riigi 5 cuc. Reisisime koguaeg turistibussiga (viazul või üks teine, mille nime ei mäleta). Bussi ei saanud ainult siis kui Obama Kuubat külastas ja meile väideti, et bussid Havannasse ei liigu. Olime Havannas, Vinaleses, Trinidadis ja Cienfuegoses. Lemmik oli viimane: vähem turiste ja kohalikud siiramad. Kogu raha (eurodes/dollarites) soovitan sulas kaasa võtta. Väljas söömise hinnad on umbes samad nagu Eestis (praad 8-15 eur). Head reisi!

Käsime Kuubal 2016. aasta veebruaris ning meie reisipäeviku leiab siit: http://lehtsabad.blogspot.com.ee/ Tegemist oli pisut ebatavalise reisiga, sest sõit oli planeerimata ning asjad sai otsustatud spontaanselt :) Internetist broneerimisega on selline lugu, et kui eelistatakse ööbida casades, siis nende broneerimine interneti teel on keeruline, sest Kuubal levib internet ainult avalikes parkides ning ühendus on aeglane. Kallimates hotellides pole ilmselt internetiga probleemi ja nende broneerimine ka lihtsam.

liisi87, kuidas teile Cienfuegos meeldis (peale selle, et vähem turiste ja kohalikud siiramad)? uuesti sinna just tagasi läheksite?