Kuuba turistikaardi vormistamine

Tere reisisellid! Palun jagage kogemusi. Kui ma õigesti aru olen saanud, siis tuleb Kuuba turistikaart eelnevalt vormistada. Ilmselt siis kas Soomes asuva saatkonna või mõne reisibüroo kaudu? Lennupiletite hinnas see ilmselt ei sisaldu, kuna tegemist tavalise liinilennuga mitte pakettreisiga või reisbüroo poolt korraldatava lennuga.

Kes hiljuti käinud või peagi minemas palun jagage kogemusi, mõtteid turistikaardi vormistamise osas. Kus ja kuidas keegi seda vormistanud on?

just tegelesin sellega ise: seda saad osta kas Kuuba Helsingi saatkonnast 22 eur, meie turismibüroodest (Reisiekspert, Oikumena või Estravel) 30 eur või siis kohapealt (Havanna) lennujaamast 22 eur. Osad lennufirmad, mitte kõik!, jagavad seda kaarti ka tasuta. Mis tingimustel ja millised jagavad, ei oska öelda. sa pigem küsi enda lennufirmalt see üle, nt Aeroflot ei teadnud asjast midagi

Minu mäletamist mööda on tegu lihtsalt migratsioonikaardiga, mida jagatakse lennukis tasuta ja mis tuleb oma käega ära täita. Kui lennukis ei anta, siis saab piiril. Sama asi mis Venemaale minnes tuleb täita, üks pool jääb endale ja riigist väljudes tuleb koos passiga ette näidata. Kuuba reis oli küll juba ca 10a tagasi, aga mäletan veel, kuidas naersime, et turismifirmad müüvad paberit, mida jagatakse tasuta. Mingi defka asi see küll ei olnud :)
Minu arust oli sellekohane teema siin Tripis ka kunagi, aga uuenenud keskkonnas ma seda otsida küll enam ei oska :(
Loodetavasti ei vea mu mälu alt...

Kui kasutad Ost-müük foorumiotsingut, siis mõnikord osad ka müüvad neid kaarte odavama hinnaga (mina nt nii sain).

Selle aasta aprilli lõpul Kuubale minema hakates küsiti seda turistikaarti (või viisat) Tallinna lennujaama check in-is lennule registreerides näha.

Viletsa mälu tõttu pidin postitust parandama.

AndresR-ile vastuseks: lendasime Lufthansa ja Condoriga.

Jütsil võib õigus olla. Suheldes Kuuba saatkonnaga, küsisin neilt kinnitust, et kohapealt saab ka kaarti osta ja nad just täna hommiku vastasid mulle, et You have to get your tourist card before your fly to Cuba. Samas rääkisin just inimesega, kes kinnitas, et neid seal kohapeal ka müüakse.
Nüüd ma ei saa aru, kuidas lennukis neid mõnikord tasuta jagatakse siis? Võibolla Tallinna check-in lihtsalt teadis, et Jütsi lennufirma kaarte ei jaga ja seepärast kontrollisid selle olemasolu?!

Suhteliselt segane tundub see olukord olevat siis. Nii palju kui ise uurinud olen, siis saangi aru, et liinilendudel (KLM, Aeroflot jne) neid kaarte ei jagata (vo mõni muu paber, mida veel lisaks vaja?), aga kui mõne reisbüroo poolt korraldatud lennu või paketiga minna, siis see kaart kuidagi hinna sees ja pole vaja eraldi seda hankida.

Hetkel tundub kõige mõistlikum see kaart endale ikkagi eelnevalt organiseerida. Havana lennujaamale ei tasu ilmselt lootma jääda, eriti kui seda võidakse ka juba eelnevalt Tallinnas check-in'is küsida. Kuna minek alles märtsi alguses, siis aega sellega tegeleda õnneks on :)

Mul ikka õigus, kui kaarti ei ole, saab selle osta ka kohapealt:


http://havana.airportcuba.net/customs.html

Käisime Kuubal veebruar 2015. Ostsime turistikaardi eelnevalt Estravelist, vist 6-70 EUR-i. Lennukipiletid olid võetud Soome reisifirmalt, kui nad lennukit täis ei saa, müüvad nädal enne lendu odavalt, meie saime 1000 kaks inimest edasi-tagasi. Lendu opereeris Finnair. Lennukis jagati kõigile needsamad turistikaardid, ja tasuta.

miks te siis turistikaardi ostsite? Käisin ka vist 2014 veebruaris Aurinko lennupiletitega, mis Estravelist ostetud Kuubal 395 euriga, turistikaardi sai tasuta ja maalt lahkumise maks anti ka sulas lennujaamas peopeale, et saaksid selle kuubaktele maksta. Samas Apollo jne kliendid pidid selle lahkumise maksu ise maksma.

Norsu, sa oled NII tark!
Tasuta kaarte kõik ei jaga ja ega kuskil piletil kirjas ole, et "Free Cuban tourist card on board"...
Kui mina kõike ette teaks, oleks ma lotomiljonär ja läheks Kuubale isikliku eralennukiga ;)

Norsu, sa oled NII tark!
Tasuta kaarte kõik ei jaga ja ega kuskil piletil kirjas ole, et "Free Cuban tourist card on board"..."
haha, teed ainult ennast tolaks oma repliigigia. Jutt oli siin charterlennu piletist ja firma kodukal on selgelt õeldud, kas turistikaart on hinnas või ei ole. Seega kui ise lased end pügada, oled ise TOLA, mitte teised.

AndresR, info Kuubas kohapealt ostmise kohta on väga hea! Loodan, et see siis ka reaalselt toimib :)
Charteriga on tihti paljud asjad lihtsamad. KLM-ist uurides ei osanud nad suurt midagi selle turistikaardi kohta kosta. Seega kui ei lenda charteriga, vaid tavalise liinilennuga, siis hetkel vist selle peale küll lootma ei saa jääda, et lennukis jagatakse. Välistatud muidugi see ei ole. Kui aga on plaan Kuubale jõudes kohapealt see turistikaart osta, siis peab lihtsalt lootma, et keegi seda check-in'is eelnevalt näha ei küsi.

Tark Norsu!
Meil oli plaan talvel minna Kuubale, aga eelneval sügisel ei olnud veel õrna aimu, mis lennuga läheme. Oli võimalik, et täna ostame lennupiletid ja homme juba lendame. Millal siis oleks jõudnud turistikaarti teha? Seepärast tegime need varakult ära. Ma ei võta mingeid riske mingi 70 EUR-i pärast.
Kui Sina said piletid 395-ga, siis nii madalaks lasti hind alles 2-3 päeva enne lendu. Tean, mida räägin, sest olen mitu aastat jälginud Soome turismifirmade reise Kuubasse, Mehhikosse jm. Aga nüüdseks on ilmselt suurem viimase hetke odavate lennukipiletite pidu läbi, sest kui varem võttis iga firma oma lennu, siis nüüd on lennuk võetud nelja firma peale st. suudavad enamuse pakettidest maha müüa ja lennukisse vabu kohti eriti ei jää.
PS. Kuna väidad, et võtsid ainult lennu 395, siis maalt lahkumise tasu ei maksa Sinu eest mitte ükski reisifirma. Selleks peab olema ostetud kogu reisipakett koos hotelliga.

Tuli veel meelde. Kui puhkate Varaderos, siis tegelikult ei tasu sealt kojuviimiseks midagi osta. Võrreldes muu maailmaga on Havanna selline huvitav lennujaam, et seal on kõik odavam kui Varaderos ja ostud võib seal sooritada.

"Tark" Norsu,
loe pln läbi meie kogu eelnev ja su enda vastus ja kust sa loed välja, et me räägime vaid charterist või et sina räägid charterist!? Mina konkreetselt sellist kohta ei leidnud.
Ilusat õhtut sullegi!

AndresR on tubli kustutaja, häbi peaks olema, ise veel foorumi admin. Teisi sõimama on kange, aga ise kriitikat ei talu.
"S. Kuna väidad, et võtsid ainult lennu 395, siis maalt lahkumise tasu ei maksa Sinu eest mitte ükski reisifirma. Selleks peab olema ostetud kogu reisipakett koos hotelliga."
Ago, see väide on pehmelt õeldses taas vale, Aurinkol oli nii turistikaart kui maalt lahkumise maks hinnas ka ainult lennukipiletit ostes lahkudes anti sulas raha letist kätte ja maksid selle kuubakatele. Ilmselt ikka tean, mis oma rahakotis toimus. Apollol jne see nii jah ei olnud.
Ilmselt AndresR kustutab selle infot taas ära, aga no mis teha :D

Norsu, keegi ei hakanud siin ju sõimama. AndresR tegi veidi iroonilisema märkuse ja tundub et sa läksid selle peale veidi rohkem leili, chill! :) Probleem ju lihtne, erinevatel lennufirmadel/reisikorraldajatel erinevad kombed turistikaartide jagamisel...

andresk,
miks ta siis kriitikat ei talu ja ära kustuas vastuse oma väitele
"oe pln läbi meie kogu eelnev ja su enda vastus ja kust sa loed välja, et me räägime vaid charterist või et sina räägid charterist!? Mina konkreetselt sellist kohta ei leidnud."
Kopisin talle kus teemas Ago täpselt kirjutab, et ostis sooduspileti finnairi charterile reisifirmalt.
Kui "tark " on irooniline väide, siis on seda ka "tola". Kusjuures, küsisin lihtsalt miks ostis turismikaardi kui see oli hinnas, sain ka vastuse, aga AndresR pidi ülbitsema hakkama, ise pole Kuubas käinudki.
Tore, et juthkonnas on ka viisakaid inimesi olemas,
Edu ja see, et keegi on omanik ei anna õigust endast vanemaid ja kordades kauem foorumis olnud liikmeid mõnitada.
Edu!

Hommikust norsu,
kustutasin su viimased postitused mitte oma kriitikataluvuse puudumise pärast, vaid et need ei läinud enam teemasse ja ei andnud midagi siia juurde; seepärast et sa läksid liiga isiklikuks, ülbeks ja kukkusid lahmima. Isiklikult ei taha ma, et see foorum muutuks midagi Delfi kommentaariumi sarnaseks ja eks ma püüa seda siis hoida. Mõnitamisest oli minu poolt asi ikka väga kaugel, nagu AndresK eelpool ütleb, olin natuke irooniline, seda küll. Pigem võib mõnitamiseks lugeda sinu viimaseid postitusi.
P.S. Aitäh usalduse eest, aga omanik ma ei ole.
Oleme nüüd sõbrad edasi!
Minu jaoks on see teema lõppenud. Punkt.

Hommikust sulle, kui "tark" ei ole mõnitamine ja "tola" on, siis ütleme, et sa oled tüüpiline "jobu" ( iroonia) :D
Jah, kui teemale ei andnud midagi juurde, et Aurinkomatkad maksab sinu eest tursitikaardi ja maalt lahkumise tasu, siis küll oli õige see ära kustutada.
Lisaks siis ole mees ja tunnista, et ma ei kirjutanud sinuga ja et jutt käis just charterist sinusse mittepuutuvas vestluses.. Naeruväärsed on inimesed, kes on saanud adminniõigused ja siis arvavad, et neile on kõik lubatud ja ise samal ajal kriitikat ei talu.
Päikest:)