La Scala Milanos

Kes on käinud La Scala teatris, palun valgustust. Kuidas seal riietuse ja jalanõudega on - kas peaks kulda-karda kaasa vedama või oleks sobilik ka viisakas päevane riietus ja saapad(minek jaanuaris ja etendus pühapäeva õhtul). Küsin, kuna lihtsalt ei tahaks osutuda skaala kummaski otsas olevaks valgeks vareseks:)

La Scala on koht, kus saab mõnuga kanda tõelist oopeririietust - pikk kleit, kindad jne. Kuna seal käib ka palju turiste, siis leidub loomulikult ka tagasihoidlikumalt varianti. Valge varesena mõjub pigem kampsun kui kuld-kard.

Õhtune etendus eeldab pidulikumat riietust. Usun, et tunnete ennast mugavalt kui mees on lipsuga tumedas ülikonnas ja naine vastavalt. Saapad võiks küll kingade vastu vahetada (need ei võta just kohvris palju ruumi).

Kui istekoht on 3.ndal rõdul vms siis ei ole riietus nii kriitiline.

Teatris võib näha riietust seinast seina. On väga pidulikke tualette ja ka lihtsalt kenasid riideid. Viimaseid isegi rohkem, sest palju on ju turiste. Kui muidu ei ole väga pidulikku riietust reisile vaja, siis La Scala õhtu pärast ei pea ka pikka kleiti kaasa võtma. Tume ülikond ja pidulikum kleit.

Küll aga on võimalik piduliku riietusega elamust enda jaoks suurendada - kui tihti siis sellises majas ikka käiakse ? Ja kohvris võtab naiste pikk kleit vähem ruumi, kui meeste ülikond.
Endal lähiajal sarnased plaanid (üks teine kuulus ooperimaja Itaalias) ning ka riietusele saab rõhku pandud ning ikka enda, mitte teiste pärast. Turistina võiks ka teksades minna, ega keegi välja ei ajaks.

Piletil on nõue - esietendusel "formal dress", st pidulik riietus, frakk, teistel etendustel džentelmenid "are requested to wear a jacket and tie" ehk tumedat ülikonda. Naistel pidulik riietus, ei ole maani pikkuse kohustust. Tegelikkuses esineb mitmesugust riietust, eriti kui etendus on välja müümata ja lõpu ostavad turistid, meestel ei pruugi isegi lipsu olla.

Ise küsin ja nüüd, kui on käidud, vastan. Etendus oli pühapäeva õhtul ning ütleks, et pikk kleit või frakk oli ikka väga erand. Lihtsalt pidulik riietus/tumedam ülikond ning tavaline korrektne päevane riietus oli valdav. Kohtas ka teksasid-kampsune-saapaid ning mitte vähe.
Ning elu on paraku nii kaugele jõudnud, et nii teatri välisustel kui ka teatri jalutussaalides oli kohal täisvarustuses politsei/sõjavägi - ma ei tea täpselt, kelle munder ja relvastus neil just oli ning igas saalis ikka 4-5 meest.