Lääne-Eesti

Tere, tahan Lääne-Eestisse rändama minna, on siinsetel rändajatel soovitusi peale teada tuntud kohtade nagu Matsalu, Haapsalu? Kultuuri ja elamusi soovitada?

Pivarootsi kant on päris tore, seal on kuskil tuulikus öömaja ja nii.. Seda pole ma ise näinud, aga mererand ja kant ise on seal meeldiv. Kuid käinud olen seal ammu, ehk on kellelgi värskemaid muljeid.

Kukerand, Puhtulaid ja Laelatu puisniit olid minule kõige meeldejäävamad. http://taimo.pri.ee/randamine/kuidas-elad-matsalu.html

Looduse poole pealt sooviks käia kindlasti Puise poolsaarel - asub matsalu lahe ja Väinamere vahel piltilusas kohas. Kui otsid eraldatust ja puhast loodust, siis peaks Tauksi saar olema huvitav (kuidas sinna pääseb ei tea). Lisainfot saab siit http://et.wikipedia.org/wiki/Tauksi

Äkki leiad siit midagi põnevat: http://www.terramaritima.ee/ Terra Maritima - Maa mere ääres

aitäh põnevate soovituste eest, võtan arvesse :)

Noarootsi poolsaar Dirhami sadamani välja, sealt on võimalik kohalike abiga Osmussaarele sõita, kus on nii loodust, kui ajalugu. Lihula linnus. Kui Virtsust veidi allapoole liikuda, siis kindlasti soovitan ära käia Soontagana maalinnas, kohale jõudmiseks tuleb 2 km läbi metsa minna, kohapeal on kõrge vaatetorn, võimalik toitu teha (puud olemas), matkarada rabas ja hea koht ka telkimiseks (lähedusse jääb ka Nedrema puisniit).