Läbi Transnistria Ukrainasse

Hei !On kellelgi selle aastast kogemust sõiduautoga Moldovast läbi Transnistria Kiievi suunal sõitmisest. Kas õnnestub ja kui, siis kustkaudu üle piiri Ukrainasse pääseb. Olen kuulnud, et sealt riigist saab väljuda vaid sama piiripunkti kaudu kust siseneti. On sel tõepõhi all ?

Ikka saab, aga maksma peab. Seega dollarid kaasa!

0
1

Käisime seal eelmise aasta mais. Kõige rohkem nõutakse Ukraina poolel, aga kokkuvõttes väga kallis ka polnud. Paarsada vast läksid need piiriületused aga meil ei olnud ka Eesti numbrimärkidega auto. Dnestriasse ei pruugi Eesti numbrimärgiga kuigi hästi sisse saada või kui siis küsivad rohkem.

0
0

Katsume nüüd mõisted selgemaks saada ja kui me nimetame Moldovast lahku löönud moodustist uudse nimega, siis tulevastel foorumi lugejatel sellest abi eriti ei ole.  Wikipedia annab selle nimeks Transnistria, sama nimetust kasutab ka EV Välisministeerium. Ise nimetavad nad end Dnestriäärseks Moldova Nõukogude Vabariigiks ehk Pridnestrovie. 

3
0

Mis puudutab piiride ületamist, siis tegelikult eelmine nädal (see on juuli lõpp 2018) ei olnud sellest küll mingit lugu, et läbisin üht piiripunkti ja hiljem sisenesin teisest. Seda siis nii Moldova ja Transnistria vahel, kui ka Moldova Transnistria Ukraina vahel. Passi vaadates näen, et olen endiselt Moldovas, sest mul on 2 sisenemist Moldovasse ja  1 väljumine.  Kuna kogu piiriületus Ukraina-Moldova vahel tundub olevat ülesse ehitatud korruptiivsel süsteemil, siis probleemid tekivad ja järjekorras seisavad kaua need, kes ei taha maksta. Võimalik et on olemas erinevaid vahetusi. Üldiselt oli  nii, et 10 dollarit oli taks eelisjärjekorrale ja ca 5-6 dollari eest (200 grivnat) ei küsitud rohkem küsimusi.  Kasutasin siis nii autojuhti, kui ise ka rendiautot. Moldovast saab rendiautot võttes sõita Ukrainasse, ilmselt ka vastupidi.Olen teemat käsitlenud ka siin https://trip.ee/foorum/uldfoorum/chisinaust-kisinjovist-odessasse

0
0

Tänan märkuste ja sõbralike nõuannete andjaid. Mul on Eesti numbrimärkidega auto ja tekkis mõte septembri lõpunädalal tagasiteel olles Kiievist läbi põigata. Moldova ja Transnistria võtaksin siis kauba peale ette, kui asi küünlaid vääriks ja ülemäära piiridel passimist ei eelda. Seega ootan endiselt värskemaid kogemusi neilt, kes seal Eesti numbrimärkidega uitamas olnud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased