Viimased kommentaarid

Hei, pikk100 !Kui palju sellise tiiru tegemiseks aega olete planeerinud ? kas Norra tasulisi teid, tunneleid jm. arvesse võttes on vajalik mingi eelnev tegevus (mingist ettemaksust olen kuulnud) või saab kõik maksud jooksvalt kohapeal tasuda ?. Endal ka plaan pisikese matkaautoga augusti teise nädala keskel Tallinnast/Paldiskist liikuma hakata.

Kui juba Krakowi ja Zakopane kanti minna, siis seal kohe üle piiri Slovakia poole on Termy Orawice&Aquapark ning radade ja treppidega kanjon Janoskove direy. Elu Slovakkia poolel on odavam kui Poolas. Sestap käivad ka poolakad meeleldi sealses veepargis. Kanjoni külastus on tasuta.

Soovitan Poolas Krakowi ja Zakopane kanti - ilus vahelduv loodus, uhked vanad puitehitised, Krakow oma uhke vanalinnaga. Piirkonnas rohkelt kämpinguid ja muid soodsaid ööbimisvõimalusi.

Tänan märkuste ja sõbralike nõuannete andjaid. Mul on Eesti numbrimärkidega auto ja tekkis mõte septembri lõpunädalal tagasiteel olles Kiievist läbi põigata. Moldova ja Transnistria võtaksin siis kauba peale ette, kui asi küünlaid vääriks ja ülemäära piiridel passimist ei eelda. Seega ootan endiselt värskemaid kogemusi neilt, kes seal Eesti numbrimärkidega uitamas olnud.

kämping järve ääreslihtsalt möödasõidul olles oli eelmise aasta augustis Hallstatt´i sissesõitmise ja parkimisegagi raskusi, ööbimisest rääkimata. see all järve ääres olev camping oli samuti pungil täis ja öömaja ma seal ei saanud. ööbisin  pisut kaugemal Bad Mitterndorf´is ( hotellis Post ), kus juhtus kolmapäeva õhtupoolikul kaheks ööks vaba tuba olema.

Kui aega on siis võiksite üles otsida Monsanto mägiküla. Saab mäe otsas lageda taeva all päiksest soojaks aetud kaljul ööbida ja kauba peale nautida imelist päikeseloojangut. Või siis külastada nädalavahetusel Fatimat .

Minek 19. või 20. mai. Viinist ei tule koju vaid lähen edasi.

Märtsis küsiti Delhi lennujaamas e-viisat, passi ja majutuse bronni. Seda viimast vaid suusõnaliselt, et kas on. Viisa saamine läks lahedalt. Aega võttis 48h. Küll aga oli Delhi lennujaama migratsiooniteenistusel e-viisade käsitlemise järjekord pea tunni pikkune samas kui paberviisade poolel haigutas tühjus.

Tere Verso Minu plaan ei ole seekord maksimaalse kiirusega Viini uhada. Sedagi on ette tulnud, aga seekord mul aega on. Mõtlesin mõnes kenas vanalinnas pühapäeva õhtupooliku veeta ja kannukese õlut rüübata. Krakow, Praha, ... - suurt vahet pole. Hotell ja parkimiskoht Schönbrunni piirkonnas metroo peatuse kõrval on mul bronnitud küll pisut kallima hinnaga, parkimiskoht samuti.

Dominikaani Vabariigis sai märtsis kümmekond päeva rendiautoga tuuritatud Punta Cana, La Romana, Santo Domingo, Semana. Punta Cana ümbrus ja pealinn on turiste täis ja elavama ööeluga, Semana kandist leiab rahulikumaid rannasoppe. Linnadevahelised teed heas korras, kõrvalised teed nii ja naa. Ettevaatlik peab olema harjumatult kõrgete "magavate politseinikega". Muud ohtu ei kohanud ka siis kui paar korda päris pimeda peale jäime. Ohtlikum pidavat olema Haiti piiri lähedal ja pealinna äärelinnas. Hinnatase meiega võrreldav või pisut odavam. Hispaania keele mitteoskaja saab ka inglise keelega kõikjal ilusti hakkama.

Ikka juhtub ! Paistab, et uue näo andmisele on kasutamismugavus ja ülevaatlikus ohvriks toodud. Pidev kerimistarve, mõttetu ekraanipinna raiskamine, värvipalett, mingi pugi, mis teemat vahetades sult uuesti parooli küsib, ... Sellise, väga erineva ettevalmistusega kasutajaskonnaga lehe uuendamise puhul soovitaks alustada süsteemi analüüsist ja süsteemi disainimisest mitte ekraanivormidega mängimisest.

kui esimest korda St. Peterburg´is, siis on see paras pähkel PETRODVORETZ´is omal käel poole päevaga ära käia! Kui ilm ilus ja pargile lisaks ka lossi tahta külastada, läheb pool päeva juba sabades seismiseks.

NB! Peterhof on pea Tartu suurune linn, mille merepoolses servas, mitte keskel, asub endine tsaaripere suveresidents !

kiireim ja kindlaim variant, aga mitte odavaim, on veetee! Tiiburid St. Peterburis väljuvad hooajal iga poole tunni tagant kailt Admiraliteetskaja 2 (Lõvidega silla lähedal, metroojaamad Admiralitetskaja või Gostinnõi Dvor). Laevad viivad otse pargi merepoolsesse pääslasse, kus on väiksemad järjekorrad. Saab ka maršuutaksodega erinevates metroojaamadest. vt. lisatud linki. Sõiduaeg tund ja pisut peale. Tuleb täpselt teada, kus maha lähed. Vastasel korral tuleb ette võtta tülikas jalutuskäik parki sissepääsuni. El rongiga jaamast Baltiisky läheb pisut kauem kui tund. Maha tulla jaamas Novõi Peterhoff ja sealt siis veel bussi või marsakaga pargi värava lähistele.

http://www.peterhof-express.com/about/art-how_to_get_to_peterhof.htm

Rentisime märtsi lõpus nädalaks AVIS´est. La Romanast võtsime ja Punta Cana lennujaamas andsime ära. Ei mingeid probleeme, bensiin on ka odav. Küll võiks auto pisut kõrgema kliirensiga olla, sest teed ja tänavad on üpris kõrgeid künniseid täis pikitud.

Ei ole see olukord nii hull midagi ! olime just kaks nädalat seal (La Romana, Santo Domingo, Samana, Punta Cana) ja neljast hotellist kolmes töötas WiFi rahuldavalt (kiirus pisut väike). Samuti leidub neis linnades baare, kus õlle kõrvale WiFi´t pakutakse.

Ilmselt ei ole sel firmal korralikke vett pidavaid koostöölepinguid. Kolm aastat tagasi vahetati Niiluse kruiisil laev väiksema vastu. Paar nädalat tagasi Kreetal hotell kehvema vastu. Mõlemal juhul lubati asjaga tegeleda. Ja ilmselt tegeletakse tänase päevani.

On's see Mio nii tundmatu riist, et ühtegi kommi ei ole ? Ojekti (aadressi) leidmise võimalus esitähe järgi, kiirus, endise Jugoala kaardid ?

On kellelgi mingit Mio toote kasutamise kogemust. Kavatsen reisida Ida Euroopas ja endise Jugo aladel ning otsin lahendust, mis mind selles aitaks. Vana Euroopa kaardid on neil kõigil suht samale tasemele timmitud. Mio kasutab vist TeleAtlase 2008 a. kaarte ja WinCe-d. Kuis teel olles nende kaartide vahetamisega on ? On midagi kusagilt alla laadida, et olemasolevat täiendada ? Mind huvitaks seadme puhul just päringute tegemise lihtsus. Mio pakub esitahe sisestamisel variante. Kas ka Garmin seda teeb ? Või nõuab ta korrektset temale sobival kujul märksõna ( linna/tänava nimi jne.). Tavaliselt kohtab reisil samast kohanimest mitut erikuju - ingliskeelepõhist, kohalikku ja mingit konkreetse kaardi/softi versiooni. Vale sisestamisel ei pruugi navi sind kohe mõista ja vajalik teeots ongi seljataga.

on hea mõte - selline tuulekindel õhem kulub marjaks nii õhtustel uitamistel kui väljasõitudel paadi või ATV-ga. Kuigi temperatuur ei lange just päris +10C -ni, siis kõva tuul eriti põhjakarest, teeb olemise külmaks. Tuulekindel jopp + mingi pikkade varukatega pusa või muu hilp sinna alla võiksid kaasas olla küll.

ja soovitan hoida nii kaugele kui võimalik ! Olgugi, et ESTOUR oma lehel reklaamib seda majutuskohta **** ja üles riputatud on mõned kenad pildid, on olukord enam kui kehv ja suhtumine sovjetlik pohuism. Öösel saabudes ei olnud 2237 toas ei käterätte, uks ei lukustunud, külmkapp oli jalata ning ühendusjuhtmeta, voodi kalnekonstruktsioon juhusliku lauajupiga paigatud, lugematutest lülititest töötas vaid kaks, kliimasüsteem ei töödanud. Öö jooksul õnnestus meil tappa peale saja sääse ja kaotajaiks jäime ikkagi meie - kuplas näod ja käsivarred näitasid hommikul, kes peale jäi. Hommikusel kokkusaamisel soovitas giid meil asjast kohalikke teavitada ! Tegime seda lisaraha maksmata soovisime tuba vahetada. Tulemuseks olid linad ja pool päeva külmiku juures toimetav mees. Kogu jutt ja uus öine võitlus sääskedega. Järgmisel lõunal nõudsin toa vahetust või hotelli esindaja tulekut meie tuppa. Tuligi ja üritas tõestada, et külmikut ju parandati. See võis ka nii olla, aga parandamise tulemust ei olnud. Tuba oldi nüüd nõus vahetama. Tulemuseks pisut korralikuma mööbli ja lukustatava uksega tuba, kus nagu mõne aja möödudes selgus ei töötanud kliimasedae ega olnud sooja vett. Sääski õnnestus järgnevatel öödel tappa paarikümne ringis. Pidasime vastu. Söögikohaga on ka nii nagu mäletan vene sõjaväe ajast - lagunenud lauad ja juhuslikud toolid nende ümber. Kord ei ole kahvleid siis jälle nuge. Menüü oli tasapaks st. toitev aga suhteliselt maitsetu ning see ei vahetunud kogu nädala jooksul. Praemuna või omlett viinerijuppidega hommikuti, lisaks valik magusaid saiu ja tumedat kuuma vedelikku, millelemõned piima peale kallasid. Kui vähegi võimalik, vahetage se hotell juba enne reisi või kohe saabudes. Ei suuda aru saada, kuida ESTOUR sellist majutust veel täna oma kodulehel **** müüb ?!!! Tärnita või siis * märkusega "kütteta ja sääskedega".

Tulime laupäeval tagasi. Peale tuulise teisipäeva ja kolmapäeva olid ilmad päikselised ja keskpäeval temperatuur 30 kandis. Ettevaatust õhtutega. Peale kuute langeb temperatuur kiiresti ja olenevalt tuule tugevusest tundub õhtune väljasviibimine lausa külmana. See sama külm poeb ka enamalt kütmata ja kivipõrandatega hotellitubadesse. Effekt on sama, mis kuuma ilmaga tugevalt jahutatud autosse sisse välja ronides - kurk kipub kipitama, nohu ja aevastused kauba peale. Algselt küsitavast hinnast saab praegu eriti kõvasti alla, sest ei ole hooaeg ja nii mõnigi mees ei suuda päevas midagi müüa. Poole peaks julgelt maha tingima ja siis sealt edasi hakata ära jalutama. Suure tõenäosusega jookstake järele ja pakutakse veelgi odavamalt. algselt 40 - 45 naelase räti saab 15 -20 ga, vuhvelprillid ja nahkkotid poole küsitutga. Väärismetallidega tasub ettevaatlik olla, sest tavaliselt ei vasta pakutav kirja pandule ja töötlus ei ole ka suurem asi. ! gramm hõbedat = 1 USD. Üldiselt on kasulikum omada dollareid kui EURO'sid, sest paljude asjade puhul ollakse nõus ühe ühikuga. 1 USD = 5 naela ja 1 EURO = 8 naela. Kõigis PANKADES on sama vahetuskurs. Takso viieks tunniks maksis 25 USD ja sõitsime siis sinna kuhu soovisime. Safari, 4h snorgeldamisreisi merele, lõbusõidu klaaspõhjaga paadiga ikka 20 USD või EUR eest, kui kohalikelt osta. Allvelaevareis merepõhja maksis 45 EUR'i ja vee all oldi ca 50 min.1,5 l veepudeli saab tänavapoest 1,25 naelaga kuigi algul küsitakse kolm. Kohad kus tingida ei saa on fikshindadega poed ja restoranid. Paki kohalikku halvaad saab neist 9 naela eest, korraliku prae hind kalarestoranis oli 28 -70 naela, kohalik õlu Stella 17 (O,5). Umbes sama palju maksab 0,33 importõlu. Tippi küsitakse iga asja eest aga maksta võiks ikka vaid kvaliteetse lisateenuse eest. Kohe saabudes haarab keegi abivalmilt teie kohvrisangast ja soovib midagi. Järgmisena soovib ta midagi kohvri bussist tänavale viskamise eest, hotelliukse avamise ja lihtsalt pikema pilgu eest jne. Lahkudes 1 USD nädalase viibimise korral toateenijatele tagab teile samasuguse teeninduse, kui see, et jätate dollari iga päev.