Läbi USA

Mõtlen siin,et võiks sõita läbi USA.Plaan on selline,et rendiks auto ja hakkaks sellega ringi sõitma mööda Ameerikat.Ise olen ette kujutanud.et marsuut võiks olla umbes New York-Miami sealt New Orleans,Houston,Chicago,Las Vegas,LA ja San Francisco.Muidugi jääks teele ka igast muid väikseid linnakesi ja kohakesi.Hetkel ise asun Austraalias ja kogun endale raha,et see USA tripp ette võtta.Plaan oleks minna umbes järgmise aasta suve algul.Reisi pikkus oleks arvatavasti mingi 4-5 kuud.Ise olen 23a noormees.Kui kellegil on veel mingi taoline plaan mõttes siis võiks pikemalt kirjutada.Ise olen 100% kindel,et lähen aga vb tahab keegi ühineda.Aga sinna veel aega nii,et saab veel kaua planeerida seda.

Vaatsin, et plaanid olla USAs 4-5 kuud. Kas tead, et viisavabalt ei tohi riigis järjest viibida üle 90 päeva?

Seda ma tean jah! Selle pärast ongi plaan Eestis saatkonda minna ja rääkida oma plaanidest jne. Ei usu, et see peaks mingiks probleemiks osutuma. Kuna mul endal on nagunii plaan peale seda trippi Austraalia tagasi tulla. Reisi jaoks on ka juba vaikselt midagi kõrvale pandud, aga noh aega veel on koguda ja plaanida.

Mis muud kui tempel passi ja nael rehvi! Vaid üks soovitus - kõige odavam 3 kuu autorendi hind on ca 2500-3000 USD, kui aga 2000 dollarit juurde panna, siis saad juba täiesti sõidukõlbuliku ca 10 aasta vanuse auto, mille siis pärast reisi lõppu võid taas maha müüa.

Tore, et selline optimist oled kuid USA immigratsiooniseadus kehtib kõigile ühtmoodi ning 90 päeva on 90 päeva. Erandeid ei tehta. Seega peaksid ikka oma reisi selle aja sisse mahutama. 3 kuuga jõuab päris palju,

No kui sinu arvates erandeid ei tehta, siis ma ei tea midagi öelda. Igatahes mina tean inimesi, kes on olnud kauem kui 3 kuud seal ja pole midagi olnud. Paar tuttavat said endale 10a viisa, maksid ainult rohkem. Nii, et sellega ei ole raskusi. Mis sa arvad, et ma ei ole uurind neid asju. Selles mõttes ega mul ei ole ka mingit garantiid, et ma saaks rohkemaks viisat. Aga suurt vahet pole kui ei saa, siis teen selle 3 kuuga läbi. Kõik oleneb sinust edast seal, kuidas sa nendega suhtled ja mis plaanid sul on. Inglis keelega mul raskusi pole ja töötan hetkel Austraalias ja ma tean kuidas neid asju ajada. Aga noh, nagu ma ennem ütlesin garantiid mul muidugi ei ole :)

90 pv kehtib ainult viisavaba reisimise puhul! Viisaga määrab ühekordse lubatud kohalolekuaja immigratsiooniametnik piiril. I-94 vormi peale lüüakse tempel mis päevani võid riigis olla ja see vorm kinnitatakse passi külge. Minu kogemus on et viisaga reisimisel antakse enamasti luba kohal olla kuni 6 kuud. Seega praegusel juhul oleks õige taotleda viisa ja oma plaanidest ausalt piiril rääkida. Ei usu et probleeme tuleb.

NB! 10-aastane viisa ei tähenda, et sellega võiks 10 aastat järjest USA-s elada. Vaid hoopis seda, et 10 aasta jooksul võib sellega korduvalt Ameerikas turismireisil käia ja kohalviibitav aeg määratakse iga külastuse puhul eraldi.

Seda ma tean jah, et sa ei saa olla 10a järjest seal. Aga mul endal ei olegi seal plaan kauaem kui 6 kuud olla. Tahaks lihtsalt seda riiki näha ja vb kunagi hiljem sinna uuesti minna ja kauemaks ajaks, aga seda ei tea veel.