Läbipõdemis tõendiga Türki.

Sai tellitud juuni lõppu Türgi reis, suurelt seepärast, et seal ei nõutud PCR testi.

Vahepeal muutsid türklased reegleid ja nüüd niilihtsalt enam ei saa.

Samas saab tänasest patsiendi portaalis genereerida omale EU läbipõdemis tõendi.

Ja kui Türgi reegleid lugeda, siis läbipõdenud saavad ka ilma PCR testita.

On kellegil lähiajal kavas selle tõendiga minna ? Kas türklased seda tunnistavad ?

Passengers from countries other than the above, who submitted a document issued by the relevant country's official authorities showing that they had been vaccinated at least 14 days before their arrival in Turkey and/or that they had recovered from the disease in the last six months, are not requested to submit a PCR test and quarantine; and passengers who cannot present a certificate of vaccination or documents indicating that they have had/recovered from the virus are required to submit the result of a negative PCR test or rapid antigen test (performed within the last 48 hours) in the last 72 hours.

Jällegi, kui Tallinnas lennuki peale lastakse, siis tunnistavad.

Kui ma Hispaaniasse lendasin, siis Tallinnas üritas üks digiloost prinditud covid-positive kinnitusega lennule saada, aga kuna see ei tõesta, et antikehad olemas, siis saadeti pikalt ja lennust ta maha jäi.

Kui sul rohkem kui kuu möödas, siis tõenäoliselt on test negatiivne.

Kusagilt jäi vist just täna kõrva, et Türgile on vaja allkirjastatud ja templitega paberit raviasutusest, mis tõendab, et haigus on läbi põetud. Kuna see jäi otseses mõttes kõrva, siis algallikat ei oska öelda. Türgi enda ametlikud reeglid on enamasti mattunud türgikeelse bürokraatia alla ja sealt õige määruse ja korralduse leidmine nõuab vahel kõvasti tööd.

Ma täna just kuulsin, et sõbranna pere (COVID põetud veebruaris) jäid täna koos hulga teistega Türgi lennust maha, sest nn vanast positiivsest testist ei piisanud ja vaja oli konkreetselt arsti allkirja ja templiga läbipõdemise paberit. Kuuldavasti ei andnud seda infot ei VM ega Novatoursi leht. Paljud olevat maha jäänud, homme üritatakse uuesti minna.

Sellist läbipõdemise tõendit on minu meelest alati vaja (st enamik riike, kes aktsepteerivad läbipõdemist soovivad mingit lisapaberit), õnneks on  meditsiiniasutusi, kes sellele ka praegu spetsialiseeruvad. Samas nõuavad osad riigid veel ka sellise paberiga koos käivat värsket testi (mis sellisel juhul võib olla ka positiivne). 

St kas ei oleks lihtsam teha PCR, ja ainult juhul kui on positiivne tulemus, siis hakata juurde võtma neid tõendeid (ise-enesest saab neid ju kiiresti vajadusel).