trip-krainetrip-ukraine-dark
laiskus, internet ja KKK

Ei saa muidu, kui pean sõna võtma.

Korduvalt astuvad foorumites üles kodanikud, kes küsivad küsimusi stiilis "kui soe on x kohas x ajal?", "kas sellesse kohta on viisat vaja?" jne. Inimesed, kui te olete juba nii palju internetti tundma õpinud, et siia foorumisse jõudnud, siis peaks olema ka nii palju oskust, et mingisse otsingusüsteemi, alates neti.ee -st ja www värgist kuni googlite, lycoste ja altavistadeni, sisse trükkida elementaarne otsingusõna ja teha oma kodutöö enne ära.

Kui vaja ilma teada, siis isegi, kui ei tea ilmasaite (nt. www.wunderground.com, http://weather.yahoo.com ja kümned teised), piisab, kui trükkida otsingumootorisse "weather" ning kohanimi. Vastused tulevad ridamisi.

Kui on nii lihtne küsimus, kui "kas on viisat vaja", jumala eest - trüki neti.ee-sse "x riik" ja "viisa". Ning vastus käes.

OK, need on veel mõistetavad postitused. Hullemad on sellised, milles esinevad küsimused "kas x kohta on mõtet sõita?", "kas x kohas on keegi käinud?", "kas x koht on parem kui y koht?" jne. jne. ilma, et küsija seletaks, mida ta täpsemalt silmas peab, kas tema huvi on õllejoomine, sukeldumine või ooperiteater.

Kodanikud, võtke end kokku ja üritage kirjutada seostatud ning motiveeritud küsimus, muidu saategi vastuseks küsimusele "kas seal on keegi käinud?" "jah, seal käis küll keegi". Tehke enne kodutöö internetis ära, otsige siinne foorum läbi, lugege sajani ning siis küsige oma küsimus.

Ma ei looda küll, et see postitus miskit parandab, kuid enda rahustuseks oli hea iriseda ikkagi :))

Asja aitaks edasi, kui keegi viitsiks siia kokku panna lühikese õpetuse sellest, kuidas asjalikke küsimusi esitada ja lingikogu, millest lihtsatele küsimustele vastust saada.

Jyrkal jummalast õigus. Lisaks veel sellise nüansi, et selline läbu tekitab Tripis otsingut kasutades olukorra, kus asjalikku nõuannet ei leia enam üles.

Siinkohal meenub, et kunagi viitasid kuskil uudisgrupis kogenenumad sõnavõtjad ka mulle, et kui küsid, siis ilmselt on internetiühendus olemas. Kui on ühendus, siis ei ole ületamatu paar sõna otsimootorisse toksida. Ehk siis - aeg-ajalt on elementaarse meeldetuletamine teretulnud.

Petsile: see koht on olemas!

et keegi sel teemal lõpuks sõna võttis ... Tundub, et üldine kirjaoskus polegi nii hea ... haridustasemest ei taha mõeldagi ... Netiajastu on osad inimesed lolliks-laisaks kasvatanud ... Huvitav, kuidas need inimesed seal kuskil üldse hakkama saavad, kui emmet- issit käepärast pole? :))

Ilmselt ei huvituta niivõrd faktist (milline ilm, kust viisat...), vaid just vahetust kogemusest, protsessi, nähtuse kirjeldusest. Üldiselt muidugi eelkirjutajatega päri.

No aitaks, kui sellel "lisa postitus" vormil oleks umbes selline kiri, et "enne postitamist loe läbi KKK, sealt saad paljudele oma lihtsatele küsimustele (viisa, ilm) kiiresti vastuse". Tähtis on mainida ka neid küsimuse tüüpe (ilm, viisa jms), muidu küsija automaatselt oletab, et tema küsimus nagunii lahatud pole, sest see puudutab tänast ilma Kanaaridel ;)

Jah, sul on ilmselt õigus. Aga üritasingi vihjata sellele, et siis peaks küsimuse ka vastavalt koostama. Pealegi, on ikkagi sellisel puhul väga sageli ka mingi sarnane vestlus siin juba alustatud. Postitage oma küsimus teistele järgi.

Ei tahaks küll nüüd oma pessimismiga siinse foorumi külastatavust maha tõmmata. Kirjutage ikka, ega küsija suu pihta lööda, aga ärge ka imestage, kui vahest mõni vastus võib üsna tõre olla.

Jyrka

Arvan et kui on yles pandud selline koht nagu foorum, siis ei peaks kedagi segama see, mida keegi kysib voi teada tahab. Kui oled ise kodutooga hakkama saanud, vaga hea, kui ei, siis ei tasuks teisi koheselt hukka moista (kui kysimus kellelegi millegiparast ei meeldi). Arvan et kysimus pole laiskuses, vaid soovis teiste kaest kogemuste pohjal infi koguda. Rohkem positiivsust ja tolerantsi....kui kysimus ei meeldi, lihtne, ara vasta ja koik. (Ja ega see teema nyyd ka mingi trip.ee teema ei ole.)

Tõde on ilmselt kusagil õues, nagu alati, kuigi tõsi ta on et küsimusele "Kas Poola on parem kui jalgratas" on raske et mitte öelda frustreeriv vastata. Ilma vaatan mina muide www.weatheronline.co.uk - puhtast harjumusest nii et tegelt võiks keegi öelda et mille poolest alternatiivid paremad on. Ja äkki saaks teha mingi püsiva lingikogu, kus kirjas ilmakohad ja halvema mäluga inimestele aadress www.vm.ee jne?

...viisadest näiteks et heakene küll, kanoonilisemate sihtkohtadega ei teki raskusi, aga isegi Tallinna Briti saatkonna töötaja jäi algul hätta paari pisikese Kariibi saare viisatingimuste edastamisel. Nii et mõnikord on tõesti lihtsam küsida, et kas keegi on käinud ja mis värk. Võin kohe ausalt öelda, et mulle teada olevatest Lääne India saartest on St. Lucia viisaga (Briti saatkonnast) ja Dominica viisavaba ;-)

...tehtud. Reisifoorumi KKK. Kõik küsimused, mida võiks sinna lisada, on oodatud (veel parem kui koos vastustega :)

Aitäh! Suurepärane! Ma lisaksin veel sellise üldise jutu, et enne mõne teema kohta küsimuse esitamist proovi google.com-i või teisi otsinguid. Imestaksite kui paljudele inimestele see uudisena tuleb.

Jumala õigus sul. Aga ega ma ei pidanudki viisainfo kallal norimisega silmas täiesti õigustatud küsimusi a la "kui suur on Bhutani viisakvoot sel aastal?" või "kas Kiribati viisat piirilt ka saab?", pigem ikka üldkäidud kohti, mille kohta välisministeeriumi ja reisibüroode leheküljel pidev info ripub.

Jyrka

...et see teema ei ununeks, kergitaks teda väheke jälle esilehele;)))

Ah! don't say you agree with me. When people agree with me I always feel that I must be wrong.

Kipub ununema jah, et KKK on olemas. Just paar tundi tagasi tekkis üks küsimus, surfasin siit ja sealt, lõpuks lappasin ridahaaval foorumit ja leidsin KKK lingi üles. Ehk link kusagile nähtavamasse kohta tõsta?