Laose viisa

Kas kellelgi on kogemusi, Laose viisadega, hind, kehtivus. Kas seda voimalik teha ka piiril, lennujaamas. Enim huvitaks lahenemine Taist Chiang Mai poolt, on see yldse voimalik. Ette tanades . . . !

Paar paeva tagasi tegime Nong Khai (Tai) poolt tulles Friendship Bridgel asuvas piiripunktis, hind 30 dollarit, aega laheb ca pool tundi, kehtib 30 paeva. Peaks sama olema ka mujal ametlikes piiripunktides, Kambodza poolt tulles ametlikku piiriyletust ei ole.

Aitahh vastamast. On Kellelgi jagada ka infot kas Golden Triangle lahedusest ka voimalik Laosesse paaseda.

Paar kuud tagasi sisenesin Chiang Khongist Huay Xay Laosesse. Piirilt sai ilma probleemideta viisa. 30 päeva 30 daala. Kui lähed paadiga edasi siis ära linnast ega piiripunktist piletit osta. Hinnad Tai bahtides sellised : Piiripunktist slowboat 1200BAHT, linnast 1000 BAHT ja sadamast 800BAHT (hinnad panin BAHT, kuid maksma peaksid Lao Kippides, et saada parim hind - Laos on riik kus maksta võid milles vaid, kuid parima hinna saad Kipiga). Linnast sadamasse on umbes 20BAHT kui rohkem inimesi (st oota mõni hetk kui rohkem rahvast tuleb ja mine nendega koos). Piiril võid vabalt raha vahetada sest kurss oli enamvähem õige.

Sisenesime hiljuti Vietnamist Nam Phao / Cau Treo punktist. Punkt on ametlikult avatud 8:00-16:30, veidi kallim oli siseneda 5:31st - 18:30ni, sedasi oli seinalehele märgitud.

Viisad olid Ida-Saksa turistidele (s.h Eesti) odavamad 30 USD, Lääne-Euroopale ja USAle vist 35 USD, kuid millegipärast Kanada päritolu karakteritele 42 USD.

Kui Vietnami poolt tulek on, siis vahetage eelnevalt kõik dongid ära, piiril ja Laoses kehtivad peamiselt kipid, daalad ja bahtid. Dongidega saab kergelt dünga.

Kellel sinnapoole minek on, siis on ära anda üks kapsaks loetud veidi vanem Lonely Planet (info sellest ajast kui Laoses ATM veel ei olnud, kuid linnade vahelised kaugused ja ajalugu on endine). Kapsas asub Kaubamaja kõrval, kontakti leiab elamus.ee/vacation

Pole mingit probleemi teha Laose viisa Chiang Khongis Laose poole peal. Pea meeles saada Thaimaalt lahkumise tempel! Maksis vist 30 usd 30 päeva. Kui lähed slow boat-i peale aitab sul dokumente täita ka firma esindaja, kelle käest laeva pileti ostsid.

Ediie kui mina sisenesin oli täitmise laua juures eraldi puhast inglisekeelt kõnelev mees kes kõigil aitas pabereid täita. Mingit slowboat piletit ta pähe määride ei üritanud kellelegi.

Pilet on sadamas umbes 1/3 odavam kui piiripunkti juures (maksma peab muidugi Kippides mida saab suht hea kursiga piiripunktis vahetada).

Kui ma teen internetis Cambodia e- viisa, siis millisest piiripunktist Laosest Cambodiasse ma maad mööda siseseneda saan?

Uurides "Cambodia e - viisa kodulehte", (vabandust, et linki ei pane, süsteem ei lase siin:) sain ma aru, et ei saagi.

Palun aidake aru saada et kas ja kus saab e- viisaga siseneda!

Laosest ei saagi, ning kui uurisid kodulehte, siis seal on ju selgelt öeldud kust saab. Minu meelest oli vist mingi 4-5 kohta, täpselt ei mäleta enam.

Jah. Selgub, et ei saagi. Sel juhul, kui pole veel selge kust ja millist transporti(maa või õhu oma) kasutades Laosest Cambodiasse saabuda - pole e- viisa tegemisel mõtet.

Kui lähed ka löuna Laosse, siis lennukiga pole vöimalik, kuna Pakse lennujaam kinni praegu.