Lapsega kahekesi reisile?

Tere!

Olen siiamaani olnud seotud ülikooli, töö alustamise ja väiksese lapsega ja reisimine maailmas on olnud nukralt vähene. Viimasel aastal on tekkinud selline tõmme reisile, et enam ei suuda olla reisimata. Aasia huvitaks: Näiteks Filipiinid, Kambodža, Laos, Malaisia, Maldiivid, Myanmar, Nepaal, Singapur, Sri Lanka, Tai Samas ka Austraalia, uus meremaa ja kesk-ameerika

Mitu maad kannataks üldse ühel reisil läbi vaadata? Kambodza ja Tai ilmselt rohkem kui küll?

Mul on mureks see, et olen kahekesi lapsega kes on hetkel aasta ja 3 kuud. KAs üleüldse on mõtet temaga kahekesi minna? Kas on teda võimalik seal üldse paariks tunniks kuskile usaldada hoida? KAs ta kuuma välja kannataks? KAs ma sukelduma pääseksin nii et ta jääks hoida kuskile? Kas taimaal varastatakse lapsi ( see on jubedaim asi mida ma üldse suudan ette kujutada).

Teiseks küsimus aastaaja ja kuude kohta millal minna aasiasse? Saan aru, et taimaa hooaeg on läbi. Aga mis te arvate tegelikult taisse sõidust näiteks mais? võisiis septembris-novembris? Või peaks see reis ikka olema hooajal?

Vale teema all küsin aga aga samad küsimused ka uusmeremaa ja austraali kohta, ek kas lapsega üksinda üldse kannatab minna ja mis kuud on reisiks parimad?

ja samad kysimused kesk-ameerika kohta...

Ma lihtsalt tahan reisida ringi ja näha maailma. Küsimusi on miljoineid. Et kus ööbida ja mis hinnad jne jne. Aga kõigepealt peaksin selgust saama selle lapsega reisimise võimalikkuse kohta.

Teid kõikki ette tänades!

Kallis laps! Sinu soovitud riigid on nii erinevad, et ühest vastust on raske anda. Kõigepealt tee selgeks, kuhu tahad minna ja siis küsi. Nii väikese lapsega ei soovita tegelikult kuskile minna.

Mina olen ise ka väikese lapsega reisil käinud, üks kõik siis kuhu sa ka lõpuks ei lähe on ikka raske, eriti kui oled üksi, sul ei ole seda last tavaliselt kuhugi jätta, mina ei suudakski usaldada võõrast kuskil aasias veel eriti. Sa pead koguaeg temaga arvestama, vaatama mida ta sööb või suhu topib, mida ta katsub, sest sa ei tea ju mis putukate ja elukatega sul seal tegemist on. Mina olen lapsega (1 ja 4k)Austraalias ja siin nii palju mürgiseid elukaid, et koguaeg pead valvel olema ja selles eas on lapsed ju nii uudishimulised, et neid jagub igale poole. Kõigepealt pead ikka välja selgitama kuhu sa siis lõpuks minna tahad ning siis suure kodutöö ära tegema. Mina arvan, et laps ei ole takistus aga ta raskendab sinu plaane ning temaga peab arvestama koguaeg. Olen ise rännanud oma lapsega ka mööda euroopat kui ta oli alles 6kuune ning saime ka hakkama, muidugi kõik oleneb ka milline su laps on iseloomult, et kas on energiline või rahulik ja vastavalt sellele saad ka oma päeva plaanid paika panna. Maade suhtes, esilagu kui laps on veel väike, valiksin mina mõne puhtama kui seda mõned Aasia maad on ning kus ei ole haigusi nii palju, sest sinna minnes peate kõik vastavd vaktsineerimised ära tegema. Edu sulle!

Kas sa oled suuteline nii väikse lapse körvalt nautima pikka söitu ja puhkust? Eriti siis, kui oled lapsega yksinda, on vööras, kuum, palav, niiske keskkond ja kus systeemid ei toimi nii, nagu oled kodus harjunud. Oota parem, kuni laps paremini kaela kannab :-) Kui veidi Tripis ringi kolad, leiad palju hyva nöu teistelt reisiemmedelt. Oled jaksanud siiani reisimist edasi lykata, jaksad veel aastakese-poolteist.

Reisimiseks nii väikse lapsega võid ju valida ka mõne meie naabarriikidest näit. Soome või Rootsi ja kaugemad ning eksootilisemad kohad jätte edaspidiseks. Kui nii väike laps haigestub, siis ma ei tahaks seda küll läbi elada! 1,5a. on liiga väike, et reisi täiega nautida. Temal on vaatamisväärsustest täiesti ükskõik. Ma ei julgeks küll nii pisikesega mingit eksootikamaad ette võtta!

Olen ise palju reisinud oma praeguseks 3-aastase lapsega, enamik reise on nö seljakotireisid, kus rändasime pidevalt ühest punktist teise; laps istus väga palju minu kõhu peal patapumis (lapsekandmiskott, millesse saab panna kuni 19 kg-se lapse). Kõike muidugi lihtsustas see, et mul on väga püsv laps, kes võikski ainult minu süles selles kotis istuda, seega polnud pidev rändamine probleem ning edasiliikumiskiirus oli enamjaolt ikka meie (minu ja abikaasa) dikteerida. Muidugi arvestasime ka lapsega, kelle vahel lihtsalt jalgade sirutamiseks kusagile mänguväljakule või lihtsalt kõndima lasime (tal pole eales olnud komme meie eest ära joosta, püsib vaid paari meetri raadiuses alati - see on reisidel väga oluline kindlustunne). Su kirjast saan aru, et plaan pole mitte kusagile randa peesitama minna, vaid ikka matkama. Kahtlemata on sellised reisid rasked - nii füüsilisest küljest kui ka kindlasti emotsionaalselt (arvestades, et laps on kaasas ning talle ei pruugi kõik sobida). Ma ütlen ausalt, et ma ise ei saaks eales sellise reisiga lapsega kahekesi hakkama, juba füüsilisest poolest on see täiesti võimatu, ma pole ise võimeline tassima lapse käru, kohvrit, seljakotti, fotokotti ja last ennast. Ok, saab ka vähemate asjadegaga hakkama - aga raske on see kindlasti. Kahel reisil olemegi me käinud täiesti ilma käruta, esiteks on see lisaraskus ning teiseks pole väga paljudes kohtades võimalik üldse kärgua liikuda, samuti ei pruugi laps kannatada hiigelsuuri rahvahulki, olles kärus pidevalt näoga nende poole. Kui minna, siis muretse igal juhul endale see patapum (saab Linalapsest osta).

Last ei usaldaks ma iial hoida kusagil mujal kellelegi teisele. Ükskõik, kui kindel see hoidjavariant tunduda võib, ei julgeks. Keegi ei tea, kuidas minu lapsega käituda tuleb ja muidugi võimalik lapserööv - ma olen alati reisidel mõelnud sellise variandi peale ning ei ole iial lasknud last silmist ega endast liiga kaugele minna.

Niipalju siis lapsega reisimisest, aga ülejäänud küsimused on Sul ikka väga laialivalguvad; tundub, et oled vaadanud maailmakaarti ning adumata selle reaalset suurust, mõtled, et võiks minna sinna, sinna ja veel sinna... Keegi ei tea sinu tausta; millest lähtuda, mida sulle soovitada. Kui lapsega minna, siis mina valiksin kindlasti turvalisemad paigad, eriti ühiskonna stabiilsuse suhtes, samuti tuleb arvestada olemasolevat infrastruktuuri. "Kus ööbida ja mis hinnad..." - kõigepealt tee sihtkoht selgeks, siis võta lahti www.booking.com ja hakka uurima. Väga raske on soovitada erineva hinnaga ööbimisi erinevatest maailmanurkadest... On sul reisieelarve üldse paigas - see ei tule kindlasti mitte odav reis; alusta näiteks lennupiletitest ja vaata, mis firma kuhu ja mis hinnaga lendab.