Leedu ja Poola turud!!

Plaan oleks minna Leetu või Poola turule? Ootan igasugust infot turgude ja nende asukohtade kohta. Lisaks mida peaks teadma sinna reisides! Ühesõnaga kõik on teretulnud! TÄNAN.

Kaunases turg Urmas. http://www.urmas.eu/

Meenutab Tartu Sepa turgu, ainult kordades suurem. Igasugu riiete ja muu träni müüjaid tohututes kogustes. Kuna ise olen juba n-ö "läänestunud" ei tundnud ennast seal eriti mugavalt ja tegin üsna kiirelt minekut. Aga kui reisi eesmärk ongi mööda turge käia, siis tasuks sealt läbi astuda.

Peamiseks eesmärgiks oleks jah poodelada, kuid võite nimetada ka kohti , kus võiks läbi minna , kui juba satun Leetu või Poola. Neist läbi olen ainult reisinud ainult Ukrainasse minnes, seega polnud aega üldse kusagil peatuda. Oskate ka hindade suhtes midagi rääkida?

Aga sulle, suured suured tänud Urmas.

Oskab keegi ka Gariunai turgust, Bialystokis turgust ja ptak-st rääkida? On keegi käinud? Plaan oleks minna novembri keskel oma autoga. Mida veel silmas pidada?

PTAKis sai käidud eelmisel suvel. Kui Varssavi kanti satud ja sealt lähedalt niikuinii läbi sõitmas oled, siis võib läbi põigata, aga spetsiaalselt sinna sõitma ei ole ehk mõtet hakata, ilmselt Varssavis leidub ägedamaid kaubanduskeskusi. Tegu on suure nn outlet-kaubanduskeskusega, kuhu seal esindatud poed-brändid viivad soodsamalt oma partiid, mis on üle jäänud. Päris imedemaaks seda siiski ei nimetaks, nii tohutut valikut seal polnud. Eelmisel aastal sai mõned riideesemed sealt ostetud, sel suvel seal käinud tuttav paar ei leidnud midagi. Kui huviks on turud ja riided, siis pigem on huvipunktiks PTAKist üle tee olev suur Tartu Sepa turu tüüpi siseturg. Sealt võib soodsaid riideid saada, ent pooled letid müüvad ainult hulgi (s.t pead ostma ära kõik suurused, S-XL) ja maksta saab vaid sularahas, žlottides. Pangaautomaat raha väljavõtmiseks on olemas. Jälgi kellaaegu, avatud on umbes kella kolmeni, nagu turud ikka.

Suured suured tänud! Oskate ehk tehinkapoodidest ka soovitada näiteks Põhja-Poolas ehk midagi?!

Ptaki kohta veel. Ühel pool teed on see outlettide keskus, sel suvel oli ikka valik päris hea ja sai kokku 60 euro eest nt. saadud lacoste kampsun + lühike jope. Lisaks 5 euroga nostalgiline Montana särk.

Teisel pool teed asub aga 24 tundi avatud turuputkadelaadsete müügikohtadega suur keskus. Ikka väga suur. Ilmselt müüvad ka jae, sest sisse kutsuti kõikjal. Keskuses ka mõned sularahaautomaadid kui sularaha ei peaks olema. Oli ikka suur, ei viitsinud läbi käia. Samas ka kangaoutletid.

Sõita sinna lihtne. Varssavist Berliini poole minevale kiirteele (Strykowist keerata kiirteelt ära Lodzi peale ja sealt edasi Rzgovi). Loodetavasti on see kiirteejupp Varssavist veel tasuta - aga maksuputkasid juba ehitati.

Tänan teadvustamast tohoh. Siiski oskab keegi paljatda tehnika poodidest,sest neti lk cenon.pl on müügil odavat tehnikat, kuid vist seda ametliku poodi ei eksisteeri(mõtlen et on e-pood).