Leedu jaanituli?

Plaanime minna jaanipäeval Leetu Klaipeda või Palanga, kas keegi teab on seal samal ajal 23-24 juuni jaanipäev ja kuidas seda tähistatakse. Läheme telkidega ja mitme pereha, loodame huvitavale elamusele. Tuleme tagasi läbi Läti Kura poolsaare kaudu. Kui keegi teab ka midagi põnevat mida teha nii Klaipeda-Palanga kui ka Läti mereäärsetes kohtades siis olen ülimalt tänulik.

Olime perega eelmise aasta jaanipäeval Palangas. Jaanipäeva meenutas seal ainult randa tehtud lõke, mille ümber ei olnud ühtegi inimest. Jäi mulje, et Leedus eriti jaanitulest midagi ei peeta. Seevastu Lätis on Jaanipäev suur rahvalik püha. Tammevanikutes autod sõidavad ringi mitu päeva. Väga lahe oli vaadata.Tundub, et Lätis on Jaanipäev igatahes ägedam püha kui Eestis või Leedus.Minu soovitus on, et olge Jaanipäev Lätis ja siis edasi Leetu.

0
0

aastad tagasi oli jaanipäeval Merevaigumuuseum suletud.Sisse lasti ainult grupid.Kõik ülejäänud asutused aga toimisid ja mingeid erilisi pidustusi küll ei märganud.

0
0

Pidustused on Palangast ~12 km. Selle koha nimi on Švjantoija. Ise lähen sinna Estouriga.

0
0

et Palangas käib elu sõltumata jaanipäevast, rannapiirkonnas kindlasti. Leedukatel on jaanipäev olemas küll, minu teada on neil 24 isegi riigipüha. Kindlasti ei tähistata seda aga nii suurejooneliselt, kui meil. Riiklikud asutused (muuseumid jms) vist on küll kinni, kui ikkagi riiklik püha on.

0
0

Kus täpsemalt see jaanituli seal asub, otsisin küll internetist aga ei leidnud. Võimalusel tuleksime ka pidutsema.

0
0

Minule teada olevatel andmetel peetakse Palanga jaanituld tõepoolest Šventojis ja ikka õigel jaanipäeval - 24. juunil.Asukoht Žemaičių alkos kalnas (mägi),Prieplaukos gatve (tänav), Šventoji . Kas Estour organiseerib reisi jaanipäevapidustustele?

0
0

Stardime ka siis 22.06 hommikul Leedu poole. Plaan minna läbi Jurmala veepargi ja siis ei teagi täpselt kuhu edasi vist Palangasse. Pole ennem seal kandis käinudki nii, et selle koha pealt täitsa tume aga vahet pole. Kaasas ka 5a. poisiklutt. Äkki on ka kellelgi sarnane teekond ees. Kui keegi teab sealkandis sarnaseid paiku nagu meil Sinimäed siis oleks tore, kui keegi lingi viitsiks panna.

0
0

me stardime Palanga suunas 23 juunil ja otsustasime olla jaanitulel 23 juunil Liepajas ja sealt edasi Leedu - 24 juuni Palanga lähedal jaanitulel. Me oleme mitu päeva Palanga - Nida poolsaar oleneb ilmast, ikka delfinaariumi ja meremuuseumi tulge ka. Võime kohtuda meil on 5 a poiss ja 4 aastane poiss ning 2 aastane plikatirts, ööbime telkides. Ehk kohtume helistage 5101780

0
0

Ma Lätis jaanitule kohta ei oska praegu öelda mis teeme aga seltsis kindlasti segasem. Leedus ongi meil samad plaanid mis teil, vist. Panen oma nri. 55664312.Ööbime ka vist siis telkides. Helistab siis millalgi. Ok.

0
0

Me sel aastal nii 23 kui ka 24 juunil Vilniuses. Ehk oskab keegi vihjet anda, kus seal võiks midagi lahedat jaanitule moodi pidustust toimuda? Midagi sellist, kuhu minna ka tasuks. Aga nagu ma juba siit kommentaaridest lugesin, siis Leedus kahjuks eriti seda püha ei peeta :(

0
0

Tere, kas see aasta ka keegi Palangas jaanipäeval, ise seal 22.06-01.07. Ja kas keegi teab, kas seal Šventojis ikka veel jaanituld peetakse?

0
0

Meie stardime homme Palangale ja tuleme tagasi 26./27.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased