Leedu. Piiriületus ja riigisisene kontrollimine. KIIRE

Tere!

Kiire küsimus maismaad pidi liikunutele. 

Lühikirjeldus:

Vaja liikuda Eestist Viini ja tagasi. Minnes autos EU kodanikud ja tagasi tulles üks Põhja- Makedoonia kodanik, kellel on olemas PPA luba Eestisse tulla. Kõikide riikide läbimiseks tal luba olemas ( Saksamaa, Austria, Poola, Läti) peale Leedu. Järjekindlalt keegi seal ministeeriumis ei saa kas aru mis meil vaja on või ütleb lihtsalt, et mitte EU kodanik läbi sõita ei saa. Isegi ainult autos istudes ja mitte sealt väljudes. 

Küsimused:

Kas Poola- Leedu piir teostab aktiivselt kontrolli läbisõitvatele autodele?

Kas Leedu riigisiseselt peab võõra numbrimärgiga ( Eesti) autosid kinni, et uurida, mida me seal teeme?

Aitäh teadjamatele juba ette vastuste eest. 

Vabandust kirjavigade pärast, aga suht ärev juba .

Terje

Bookingust tuli Poolast ka teade, et võivad majutada ainult ärireisijaid. Et palun tühistage oma bronn, kui te ei ole ärireisija....

Tänud Pimmu!

Annab lootust. Lähme kahe juhiga, tagasi tuleme kolmega.  Ei kavatse ööbimiseks kuskil peatuda.

Oleme suusatama ja suveti Austriasse matkama sõitnud alati ühe jutiga ( ööbimist kuskil ei plaani). Nii ka seekord .Pärast on 10 päeva karantiini ja puhkus on niikuinii. Aega välja magada küll.

Lõpuks õnnestus leida ka keegi kes midagi taipas. Põhja- Makedoonia ja Leedu välisministeeriumid suhtlevad omavahel. Homseks lubati vastust.

Paljud ilmselt seostavad karantiini garantiiga, seega norimine on detailides. 

Käisin ka natuke aega tagasi autoga Austrias, mind tõeliselt hämmastas, et mitte ühelgi piiril ei tuntud minu vastu mingitki huvi.

Teema lõppenud.

Eks katsun oma harimatu inimese eluga kuudagimoodi hakkama saada ja järgmised postitused teen ( kui üldse teen) ÕS-i abiga nagu kirjutaksin emakeele kontrolltööd.

Pimmu, mis asi see tugev “K” on? Pole kuulnud nõrgast ja tugevast “K”-st...

Pole ÕS-i tingimata vaja, proovisin karantiin ja garantiin, viimasele tõmbab siinsamas punase lainejoone alla, mis juhib tähelepanu ekslikule tippimisele. Mu 90-aastane alzheimeriga ema räägib ka, et temal on nüüd g(k)arantii, ma küll ei erista, kas ta suust kõlab kõva "K" või nõrk "G", aga "N"-i jätab küll lõpust ära. Ja tont temaga, saan aru küll, mida ta sellega mõtleb:)

Aga keeleteemast veel, just paari päeva eest turgatas jälle pähe ketserlik mõte, ma ei mäleta, millega seoses, võib-olla unes nägin. Igatahes on see mind juba mõnd aega vaevanud ja teema selles, et mõned kilkavad oma keeleoskusega, samas põlastavalt nurisedes, kui itaallased, kreeklased, prantslased, mehhiklased jm rahvused maapiirkondades tema suurepärasest keeleoskusest sugugi aru ei taha saada. Lõpuks selgub, et tegelase enda keeleoskus seisnebki üksnes inglise keeles ja end polüglotiks pidav tegelane pole vaevunud (suutnud) isegi paari elementaarset väljendit selle rahva keeles omandada, kellele ta külla sõidab. Kes olen mina tema inglise keele taset hindama, võimalik, et ongi viimase peal, aga kui sama tegelane isegi emakeelt vigadeta rääkida ei mõista, rääkimata kirjutamisest, siis paneb küll pehmelt öeldes õlgu kehitama.

No nüüd läks algne teema täitsa metsa, vabandan:)

Aasta parima kommentaari auhind on vist nüüd välja jagatud.