Lend hilisemaks

Küsimus tarkade klubile, kas on võimalik esitada lennufirmale mingeid nõudmisi (päevahotell, lounge, vms.) kui jätkulend lükati ca 7 tundi edasi ja ma peaksin selle aja Frankfurdis "kuivama". Esialgne ümberistumine oli 3 h. Lennuni on üle 14 päeva.

0
0

Ei ole. Küll on sellise muutuse tõttu õigus lennust üldse loobuda ja kogu piletiraha tagasi saada (eeldusel muidugi, et lennud samal piletil). 

Muus osas võid suhelda oma reisikindlustusega. Aga kui just öine aeg ei ole, siis vaevalt nad asjakohaseks peavad 7 tunniks hotellitoa võtmist.

Parem suhtu sellesse kui võimalusse veidi Frankfurtis aega veeta. Metroo viib lennujaamast kesklinna 15 minutiga.

0
0

Ma oleks pisut teisel arvamusel. Lennureisijate õiguseid käsitleva ELi määruse nr 261/2004 sissejuhatuse punkt 17 ütleb et 'Reisijate eest, kelle lennud on lükatud edasi kindlaksmääratud ajaks, tuleks piisavalt hoolitseda ja neil peaks olema võimalus oma lennud tühistada ja saada piletite eest hüvitist või jätkata reisi rahuldavatel tingimustel'. Piisava hoolitsuse kirjelduse annab sama määruse artikkel 9(1)(b), mis ütleb et lennufirma peab tagama hotellimajutuse 'kui tuleb oodata üks või mitu ööd või kui reisija peab ootama kavandatust kauem'. Mingit ajalist piirangut sealjuures ei ole, see 14 päeva kehtib hüvitise saamisel, ent üldisel hoolsuskohustusel tähtajalist piirangut pole.

Kui lennufirmaga asjatamine õnneks ei lähe, võib kindlustusega proovida. Nt minu LHV kuldkaardi kindlustuse p 1.3.1 ütleb et sõiduplaani muutus peale pileti ostmist on reisitõrge, mille puhul hüvitatakse vajalik ja mõistlik majutus, transport ning isegi söögi/joogikulu kuni 200€. Aga seda oleks mõistlik enne kindlustuselt üle küsida. Nii lennufirma kui kindlustusega suheldes tuleb kasuks ka majutusvajaduse hea põhjendus (nt lapsega reis, tervis, öine aeg, Covid liikumispiirangud vms)

2
0

Üldiselt päeval u 5-6 tunniks ei räägi turistiklassi piletiga mingit päevast hotellituba välja.

Kui on võimalik mingi alternatiivne lend sama firmaga, millega jääb lühem ümberistumine, siis saad pigem selle valida, kui uut lendu veel kinnitanud ei ole.

0
0

Kas keegi oskab täpsustada lennuplaani muudatuse/tühistamise korral, kuidas EL reeglid seda 14 päeva etteteatamist loevad - kas konkreetse lennu suhtes, mis tühistati või broneeringul oleva esimese lennu aja suhtes?

0
0

Peaks ikka olema konkreetse lennu suhtes. Tagasilend võib ju vabalt olla alles 9 kuu pärast.

0
0

Tänud! See tundus loogilisem küll, aga endal on 14 päeva just mineku ja tuleku vahel ja vist oli fookus liialt selle olukorra "sobivaks tõlgendamisel".

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased