Lendamine Norwegian Airiga üle atlandi

Tere Kas kellelgi on kogemust Norwegian Airga üle Atlandi lennuga?Minek endal Juunis Fort Lauderdaile,aga kuna puudub eelnevalt Norwegian-i kogemus siis küsin kuidas pardal toitlustamine on,kas selle 35€ lisaraha sees on ainult õhtusöök ja hilisemad suupisted joogid on veel eraldi tasu eest? või on selle raha sees ka hilisemad kohvi/tee/mahl/vesi ja snäk.Viimati üle atlandi lennates 2009 oli lennukis kõik peale alkoholi rivitult.

Cph - Fll - Mco - Cph lendudel oli esmalt soe söök, pisut hiljem käis kohvi-tee pakkumine; ning enne maandumist väiksem eine (soolane amps, väike pakk apelsinimahla, magus täidisega sai) ning samuti kohv-tee. Ehk siis kaks nendepoolset toitlustamist lennu vältel on selle hinna sees. Ettemakstud toitlustamiste vahepeal on kõigile reisijatele avatud snack-bar, mis toimib nii, et saad oma meelelahutuskeskuse ekraanilt kaubad ära valida, ostukorvi panna, krediitkaardiga ära maksta (ekraani all on kaardimaksepilu) ja siis tuuakse tellimus sulle kohale. Ütlen ausalt, et olin toitudes väga pettunud. Targem on kodust võileivad/wrapid/puuviljad kaasa võtta. Lennukis saab tasuta kuuma vett tellida, meie kõrval olid ühed vene poisid väga targasti mingid nuudliroad ja tassisupid kaasa võtnud, samuti väikesed Actimeli pudelid. Kuigi ma nuudlisõber ei ole, lõhnas nende toit kümme korda paremini kui Norwegiani "nice and tasty". Ühesõnaga - selle raha eest ei soovita Norwegiani toite. Oma toidu sööjaid oli lennukis mitmeid. Oleks seda ette teadnud, et tegelikult puudub nende menüüs nii "nice" kui ka "tasty" elamus, oleks samuti oma toidu võtnud.

Ei näinud ka vajadust juurde maksta toidu eest, võtsin pardale väikese toidukoti. Võileivad, küpsised, salatit ei julenud võtta, kuid keegi söögikotti otseselt ei uurinud, olek võinud isegi salatiga proovida pardale minna. Ainult vee ostsin lennujaamast peale kontrolli. Läksime Stockholm-San Francisco ,tagasi tulime LA´st ja LA lennujaamast saab osta isegi hiina kiirtoitu pardale (Panda Express),portsjon oli ikka nii suur et ühekorraga ära ei söö.Ja maksis mingi 8 taala. Mina ei näinud küll mõtet lennupiletile peale maksta, kui lennujaamast on võimalik korralik kõhutäis kaasa osta, mis tuli tunduvalt odavam.

Me lendasime Norwegianiga jaanuaris. Varasemast kogemusest pole lennukis pakutav toit just elamust pakkunud, seega võtsime ise kaasa. Meil oli nii juustu, sinki, puuvilju, küpsiseid kui ka pizza ja kogu selle kraamiga lasti ka lennukisse. Muidu pakuti jah üle ookeani lennul ca tund peale õhku tõusmist sooja toitu ja tunnike enne maandumist ülal kirjeldatud kergemat einet. Jook oli samuti selle 35.- sees.

Tere. Sai Norwegianiga detsembris NY-s käia. Sooja söögi tellisime ainult tagasisuunal. Ma arvan, et järgmine kord telliks söögi samuti ainult tagasisuunal. On küll mugav variant ja maitsev, aga ei ole päris seda raha väärt. Kui võimalik, siis võtke ise midagi söödavat kaasa.

Teema jätkuks, kuidas nende kohtadega on? Lähen koos kaaslasega nädala pärast Neff Jorki ning kohti ette ei ostnud. Olen netiavarustest lugenud et saab suht kindlalt kõrvuti istuma, aga sooviks mingeid reaalseid kogemusi tripi kasutajatelt.

Nüüd siis käidud USA-s ja seda Norvegianiga.Esiteks pardal pakutav toit kriitikat ei kannata,väljaarvatud kohvi mis oli kohvi maitsega.Kuna reisisin Norvegianiga esimest korda siis ei hakanud riskima ja ostsin kohad ja toitlustamise ette ära,tegelikkuses on see maha visatud 140€ (reisime kahekesi).Minu soovitus on minna lennujaama kolm tundi enne lendu ja teha registreerimine ära,registreerides lihtsalt paluda et soovid koos istuda ja kindlasti istuge keskele poole,sealt aknast pole suurt midagi vaadata aga keskel istudes saate igal ajal kui soovi on püsti tõusta ja ringi jalutada.Enamus pardal olijatest olid oma toidu kaasa võtnud.Teiseks ebameeldivaks kogemuseks on see,et kui oled väravast läbi saanud seisab enne lennukit teepeal ees veel üks "kährik" koos selle kohvri puuriga ja mõõdab ning kaalub (küll tunde järgi) üle pea kõik käsipagasid lootuses sind tagasi saata ja väravas 100€ trahvi raha välja pressida.Igatahes midagi meeldivat sellest ettevõttest meelde ei jäänud,lennud väljusid hilinemisega ja igal sammul oli tunda koonerdamisega.See Boeing 787 Dreamliner-i kogemus mida nad kodukal reklaamivad on ka jama,minu arust pole mingit vahet tavalise Boeing 777,lihtsalt uus lennuk.Sisemuses pole küll midagi uut.

Registreerid ennast kasutajaks kus küsitakse ka krediitkaardi andmeid ja samuti pead sisetama perioodi millal Norras viibid. Kohal olles sõidad rahulikult kõik kohad läbi ja ilma maksmata. Kaamerad ise fikseerivad tasulised läbisõidud. Oasadel praamidel ei ole AutoPass süsteemi ja seal küsib piletimüüja järjekorras seisjatelt raha. Hiljem tuleb näit. allolev meil kus öeldakse, et kaardilt broneeritud teatud summa jne. jne. : AutoPASS Visitors' Payment has made a first time withdrawal of 300.00 NOK from your credit card because your first passage has been registered in our system. For an overview of the passages, log in at www.autopass.no, "Visitors' Payment", "register and login" ("All Agreements"). The unused portion of your prepayment is refunded to your credit card at the latest 85 days after your (last) prepayment. The date will appear on your online account ("All Agreements"). You will receive an email with a statement of all payment points passed and the costs involved 12.09.2016.

Best regards Norwegian Public Roads Administration www.autopass.no