Lennud algusega Riiast.

Kas kellelgi on viimasel ajal olnud reis algusega Riiast? Kuidas sealses lennujaamas on olukord? Kas tulles reisilt tagasi, peab seal ka testi tegema? Nimelt plaan Riiga ja tagasi sõita bussiga.

Läti võib suure tõenäosusega juba alates reedest panna karantiinikohustuse Eestist saabujatele. Kuna reisijaid sel juhul on vähe, pandaks ka bussiliinid hetkega kinni, nagu see kevadel oli.

1
0

Lennujaamas tuleb kanda maski.

Testi tegema ei pea. Aga Eestist tulek läheb kehtivate reeglite järgi laupäevast eneseisolatsiooni alla. Transiit jääb minu teada lubatuks. Seega peaks võimalik olema ka lennukilt bussile minek. Ma pole konkreetseid reegleid viitsinuid otsida.

Kui lendad tagasi riigist, kust tulles pole eneseisolatsioon Lätis vajalik, siis pole üldse probleemi.

1
0

Läti on juba teatanud erandist transiidile, erandi sisuks on, et kui Läti Vabariigi pinnale viibitakse maksimaalselt 12 tundi ja Lätis ei ööbita, siis ei pea jääma mingisse isolatsiooni.

Minul on ka firma Lätis ja seega nii seal käimist kui sealsetega suhtlemist palju. Nö minu lätlased on mulle selgitanud (ja niipalju kui leidnud, on see ka kuskil ikka kirjas olnud), et ega selle eneseisolastioonikohustusega eestlast keegi ei takista riiki sisenemast. Tähendab see eneseisolatsioon seda, et peab viibima riigile teatatud aadressil, kust tohid minna välja toidupoodi ja jalutama! (kui hoiad teitsgea vahet 2 meetrit ja kannad maski) ning IGAL HETKEL võid vabalt Lätist lahkuda, saates selle kohta siis lihtsalt teavituse Läti politseile.

Ka seda oma isoleerumise kohta võid muuta nii mitu korda kui süda lutsib, ainult, et taas pead riiki teavitama.

Lältaste resümee asjast oli, et tehtud on see kõik ikka lätlaste endi kiusamiseks, sest eestlane ja leedukas tulevad ja lähevad ikka , millal aga heaks arvavad, kuid nemad vaesekesed enam Eestisse nii lihtsalt ei saa, sest riigikassa täitmise kaalutlusel käivat kohalik politsei lätlaste endi elukoha aadressil vaat'et igapäevaselt trahve noolimas kui isoleerunu ei peaks hetkel kodus olema. Seda olla nende meedias mingis intervjuus ka ametnikest keegi öelnud, et isolatsiooni eirajatest on tubli täiendus eelarvele loota.

Lõpuks ma aga olen üsna kindel, et see Eestist saabunutele eneseisolatsiooni kohustuse eluiga on max paar nädalat. Kas pannakse Euroopa Liidu tasemel jonnakatele liikmesrikidele päitsed pähe ja tuleb väheke mõistlikum üleliiduline suhtarv 50 (kuigi see positiivsete testide loendamine on niikunii suht sarnane tatiste ninade loendamisele kui ei vaadata: palju teste tehakse ja ku ipaljud tegelikult ka ravi vajavad). Või tuleb Läti riigile endale mõistus läbi rahakoti pähe. Hetkel nende majandusminister lausa nõuab, et see suhtarve viivitamatult ära tõstetaks ja tervishoiuminister Ilze Vinkele ajab jonnist sõrad vastu.

No ja nagu minu lätlased öelnud on: Läti teeb lõpuks niikuinii nii nagu Eesti ees tegi. Samamoodi läks ka lendude keelamisega ju. Leedukas ei ole ühtegi lendu mitte kuhugi keelanud juba mitu kuud. Meil on majandusreeglite vastu tegutsevalt neid üks minister keelanud, kuid lõpuks võeti kuulda mõistuse häält. Läti mõistis sellesama Ilze Vinkele isikus meie otsuse hullusti hukka. Ja 5 päeva hiljem lubas Läti lende veel palju laiemalt, kui Eestis lubatigi.

2
0

Aitäh vastamast. Nüüd natuke selgem see keeruline asi!:D

0
0

Küsimus, kui karantiinikohustus pannakse peale laupäevast, kas reedel veel saaks minna Lätti? Oli plaan nädalavahetusel Lätis viibida aga praegu on kõik nii segane. Saan aru küll, et piirikontrolli ei taastata ja nö liikumine on vaba aga küsimus on ikka, kas saaksin teha paaripäevase tripi.

0
0

@Minuke

Otsust Eesti lülitamiseks Lätis nn kollaste riikide hulka täna ei ole. Selline otsus või mõni muu otsus tehakse Läti valitsuse poolt homme, nad reedeti arutavad neid teemasid.

Kui Sa ületad Eesti-Läti piiri reedesel kuupäeval, ei laiene Sulle mitte mingi eneseisolatsioonikohustus aga ka juhul kui Läti valitsus peaks otsustama Eesti nö kollaseks lugeda.

Piirikontrolli nad ei taasta mujal kui lennujaamas lihtsal ja proosalisel raha puudumise põhjusel.

Ja ega nad oma piirirajatisedki ju viinapoodidele välja rentinud nagu Iklas näha :D

0
0

Pole probleemi. Lätis hakkavad uued piirangud kehtima alati südaööl reede ja laupäeva vahel. Kui sisened minut enne südaööd, siis on asi korras. Reaalselt keegi muidugi Lätis piiril midagi küsima ei hakka. Seal käivad asjad veidi normaalsemalt kui meil kevadel.

Kui kellegil tekib küsimus, et miks Eesti kodanik nädalavahetusel Riias vabalt ringi liigub, siis piisab kui ütled, et saabusid juba reedel.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased