Lennujaamas orienteerumine

Vabandan juba ette enda lolli küsimuse pärast, aga lendan varsti esimest korda ning pole ka varem lennujaamas viibinud seega ei ole kindel mida kuidas kus teha ning pabistan, et ma suudan lennujaamas ära eksida ning ei jõuagi enda lennule. Äkki keegi oskaks mulle täpselt seletada, kuidas see kogu protseduur käib, alates lennujaama saabumisest kuni lennukile minemiseni. Mida ma mis järjekorras tegema pean? Ning kas midagi tuleb ka teha/kuskilt läbi käia sihtkohta saabudes või saangi lennuki maandudes kohe lennujaamast lahkuda?
Lisainfoks veel ka, et reis algab Riia lennujaamas, reisin vaid käsipagasiga ning check in on tehtud internetis

Jalutad lennujaama sisse, vaatad kus on turvakontroll, läbid selle ja vaatad infoekraanilt mis gate/väravast sul lend läheb. Väravas ootad kuni hakatakse inimesi lennukisse laskma, seal näitad veelkord oma piletit paberil või moblas ja ongi kogu lugu kui pagasit pole. Riia lennujaam on piisavalt pisike, seega probleeme ei tohiks tulla. Kui lendad Shengenist välja, siis on peale turvakontrolli ja enne väravaid ka passikontroll.
Sihtkohas kui ei ole passikontrolli, siis jalutad jah lihtsalt lennujaamast välja.

Kui 2 tundi ennem lennu väljumist Riia lennujaama jõuad, siis jälgi silti "Departure", see jääb vasakule poole. Kui sul on ainult käsipagas ja Check in tehtud, siisl on kõigepealt turvaväravad, kus võib pikk saba olla. Tee endale selgeks, mis sul võib käsipagasis olla ja mis ei või. Samuti võta ennem turvakontrolli minekut kõik metallasjad enda küljest ära. Kui oled turvakontrollist läbi saanud, siis vaata mis väravast "gate" su lend läheb. See on kirjas sinu pardakaardil, mille sa check in-i tehes välja printisid ja kontrolli "gate"number üle ka infotabloolt. Seejärel otsi "gate" üles jälgides suunaviitasid. Kui lendad väljapoole Schengeni viisaruumi, siis tuleb läbida veel passikontroll. Kui oled värava üles leidnud vaata infotabloolt kui palju sul on aega lennukile minekuni "boarding time". Kui aega on palju siis saab poode, söögikohti, WC jne. külastada.
Toredat lendu.

Vedelikke võib käsipagasis olla spetsiaalses 1liitrises gripkotis 10 100 grammilist ühikut ja kott peab kinni olema. Enne turvakontrolli võta see käsipagasist välja ja pane koos teiste asjadega kasti. Lennujaamas on ingliskeelsed tablood, Gate numbreid tuleb jälgida, ja suunaviitasid. Lennujaam on põnevam, kui Tallinna oma. Ära ei eksi,

"Vedelikke võib käsipagasis olla spetsiaalses 1liitrises gripkotis 10 100 grammilist ühikut ja kott peab kinni olema. "

Ei pea ühtegi vedelikku üle kaaluma. Vedelikud võivad olla maksimaalselt 100-milliliitristes pakendites ning ära mahtuma üheliitrisesse taassuletavasse kilekotti.

Kui oskad kaarte lugeda, siis Riia lennujaama kodulehel on ka korruseplaanid.
http://www.riga-airport.com/en/main/passengers/useful-information/terminal-and-territory-plan

  1. korrus on ilmselt see kuhu sa satud ning kus turvatsooni läbid.
    Plaanidel roheline ala on kuhu pääsevad kõik, sinine on juba pärast tuvakontrolli. Sinisel alal näed lennujaama plaanil lennukite väljumise väravaid (nt gate B2, B4 või B6 jne). Lennujaama tabloodel näed oma väljuva lennu taga seda värava numbrit. Olenevalt lennujaamast kuvatakse värava number 1-2 tundi enne väljalendu, seega kui liiga vara lennujaama jõuad, siis ei pruugi väljalennu värav veel teada olla. Mõne lennu puhul, aga on värava number juba piletil kui sa oled check-in'i teinud.

Vedelike hulka loetakse ka nt hambapastat ja deodorante, pane need ka gripikotti. Suuri gripikotte leiad meie kaubandusvõrgust, mul õnnestus viimati leida need Mustika Prisma toidupoest.

Mina ostsin liitriseid gripkotte raamatupoest. Lennujaamas saab ka tasuta, kui oled juba turvakontrollis ja tuleb välja, et su vedelikud on pakkimata. Ühel reisijal võib olla 1 kott vedelikega. kuni 100 milliliitristega.