trip-krainetrip-ukraine-dark
Lennuki vs bussiga Kesk-Norrasse?

Germalo tuli välja reisiga, kus käiakse Kesk-Norras lennukiga. Kas on mõtet see võtta või valida bussireis Tensidelt (11 päeva)? Kohal oldud aeg on enamvähem sama ja hind ka.

Kas sõit bussiga läbi rootsi on tore? Näeb seal midagi huvitavat või tasub otse lennukiga Norrasse kimada?

http://germalo.ee/index.php?frm_app_page=6&frm_app_action=1&frm_app_id=142&id=456

http://tensireisid.ee/?nodeid=4&lang=et&tripId=570&time=.&price=6000-9999

Kas sõit bussiga läbi rootsi on tore?

Mitte eriti. Minu arust on see Germalo lennu-variant päris hea. Samas, laeva- ja bussisõit sinna annab reisile rahuliku alguse, lennuk virutab sind varahommikusest ärkamisest uimase peaga otse Oslosse.

enne pole läbi Rootsi sõitnud, siis mina valiks lennuki asemel bussi.

Nomaeitea. Stockholm - Oslo maantee on vist küll kõige igavam variant Rootsi riiki näha.

Kuidas üldse selle reisi hinna-kvaliteedi suhe on? Näiteks Türgis saaks praktiliselt sama hinnaga 7 päeva veeta, lennukiga sinna-tagasi ja majutus hotellides.

päris tõsine huvi Norra turismireisi vastu:) Uurid siit ja sealt:) Stockholm - Oslo bussiga ei ole midagi hullu, teel on min. 2 pikemat peatust. Bussis räägitakse Rootsist ja reisist üldiselt nö sissejuhatus ja praktiline info. Lennukiga saab muidugi kiiremini, aga jääb ära võimalus Tallinkil öödiskot vehkida:) Edu valiku tegemisel!

Türgi ja Norra on kaks ise reisi, teine kultuuriruum ja teised elamused. Neid ei saa võrrelda.

Trippil õigus, kiirtee läbi Rootsi on igav. Ise keerasime Karlstadi pealt üles Lillehammeri suunas, väiksema tee ääres oli natuke huvitavam. Kiirtee ääres Kristinehamnis, tõsi küll, sattus üks ülivägailus metsavaheline maanteetasku ette. Aga muidu üsna üksluine sõit ühe soojaga läbi terve maa. Kui hinnas väga palju ei võidaks (antud pakkumiste juures tundub, et mitte), valiks küll lennuki.

Veel kiirelt arvamusi? Kas lennukiga või bussiga? Aega tegelikult on ja sooviks maad võimalikult palju näha, samas tahaks ka mugavust..

Kui enne ei ole Stockholm-Oslo vahelist teed sõitnud, läheksin küll bussiga. Ega tee teab mis huvitav ei ole, aga igav ka mitte. Ikkagi uus ja huvitav. Mugavuse poolest ei tohiks ju väga hull olla, sest ööd bussis veetma ei pea ja selle 500 km peab ikka vastu.

Bussiga reisides tundub rohkem vaba aega olevat, 1 päeva isegi vaba. Kuid lennureisil on kõik hinna sees ja graafik pisut tihedam. Kumba siis ikkagi võtta? Ei oska mitte kuidagi otsustada, mõlemal on omad head ja vead.

Laevaga sõidaks hea meelega, bussis Rootsis võib ka päris huvitav loksuda olla, pole varem just palju reisinud. Samas on lennureis kõik ühes, mugavused, nagu õige puhkus olema peab.

ja vaatasin, et kui lennukiga lähed, oled 6 päeva kohapeal, bussiga 8. Olime samuti 8 päeva kohapeal ja ikkagi jäi väheks, Eesti piiril oleks tahtnud otsa ringi keerata. Lennureisil ei näe Trollveggenit ega Rauma jõe orgu, mis mulle väga meeldis. Samuti ei näe ma kavas muuseumisaart Bygdoy'd (seal on peale Tensi nimetatute veel vabaõhumuuseum ja viikingilaevade muuseum) jne. Nii et nokk kinni, saba lahti. Tahad kauem kohapeal olla - võta buss. Tahad mugavalt sihtkohta - vali lennuk :D

siis mine seekord bussireisiga:)

Kui oluline on Norrasse minnes matkasaapad osta? Kas tavaliste mugavate tossutaoliste jalavarjudega ei saa hakkama + sandaalid soojemate päevade jaoks?

Olen 5 aastat ilma matkasaabasteta hakkama saanud, tösi pole ka eriti mägedes matkamas käinud:)

Kui soovid tõsise mägimatka ette võtta, siis soovitan ikka matkasaabast. Kui soovid minna kaasa sellistele kergetele matkakestele, mis reisibüroode (nt. Tensi 11-p on 2 jalgsimatka) kavades, siis piisab libisemiskindla tallaga mugavast jalatsist. Nb! Mõned nn tossud on väga libeda tallaga ja nendega ei soovita tulla. Kuigi grupireisid käivad kergetel radadel, siis võib ka seal libe olla või lahtiseid kive ette tulla, samuti on mõlemal rajal kerge tõus ja laskumine. Sandaal on hea valik matkavälise aja jaoks.

Ise tundsin küll saabastest puudust, teistel seltskonnaliikmetel olid tavalised alpid ehk siis nahast saapad. Nendega on täitsa OK väiksemaid matku teha (pikkadel ei käinud), ei ole vaja vast spetsiaalseid matkasaapaid hankida. Minu suvetossudes jalad said läbimärjaks ja libe oli ka -sattus uduvihmane päev olema.