Lennupiletid Portugali

Hei - oleks tarvis veerbuari 2. nädalal Portugali, Lissaboni lennata. Mis lennufirmat soovitaksite?

Võtaks valikusse (kui piletihind pole oluline) kas a) Lufthansa - Tallinn-Frankfurt-Lissabon b) KLM (koos EA) - Tallinn-Amsterdam-Lissabon c) Estonian Air + TAP - Tallinn-Stockholm-Lissabon

Kui hind olulisem: kas nt. Ryanair üle Bremeni või Kopenhaagenist Norgewianiga

Qantas -- lend Sydneyst läbi Dubai. Koostöös Emiratesiga, reisi aeg 30h, sellest 6.5h stopower Dubais. Sa ju ei täpsustanud, kust kohast tahad Lissaboni lennata ;-)

Tegelikult lennufirma ei puutu ilmselt asjasse. Otselendu Tallinnast enam ei ole, TAP lõpetas jaanuari keskel. Otselennuga saab näiteks Helsinkist. Võta näiteks skyscanner.net, löö eeldatav reisikuupäev sisse ja siis näed, mis variante pakutakse ja milliste ümberistumistega. Mina eelistaks varianti, kus kõik reisisegmendid on ühel piletil, seega nii minu kui minu pagasi transportimine lõppsihtkonda on lennufirma mure. Euroopa sisestel reisidel pole suurt vahet, millise firma logo lennukisabale on joonistatud, julgeks arvata. Pealegi lennatakse suur osa reise codesharingu alusel, st. sõiduplaanis ja piletis on kirjas näiteks KLM aga Tallinnast lahkuva lennuki küljel Estonian Air ;-)

Kui tahad raha kokku hoida, siis võid kombineerida ka easyJeti ja Ryanairi lende nende kodukatelt.

Tänan vastuste eest! Oleks tõesti tarvis lennata Tallinnast. Küsimus Ryanairi ja Easyjeti kohta - kas need on endiselt odavamad kui kaasata äraantav pagas?

Hind kisub olema nädala keskel alla 200€, nädala algul üle 200€. Lennud 9-10 tundi õhtuks kohal. Ryanair Tallinn-Milano-Lissabon 73€ pagasita, Bergamos ööbimine ja kell 13.00 edasilend.

Mugavus maksab. Mina 100 eurose kokkuhoiu pärast ei jamaks Ryanairiga. Eriti kui peab ööbima või väga pikad lendude vahed. Lufthansal leidsin mina kõige odavamad hinnad - eriti kui saad kuupäevadega mängida. Ca 300 euri, aga pagas ja kerge eine hinnas.

Estonian Airi kodukalt 30 sekundi otsing (ühe suuna reis veebruari 2. nädalal):

Tallinn - Lisbon Lend 1 K, 11.02.2015

Väljumine 13:50 Tallinn, Eesti - Lennart Meri Saabumine: 13:50 Stockholm, Rootsi - Arlanda, terminal 5 Lennufirma: Estonian Air OV123 e Lennuk: Canadair Regional Jet 900

Lennuki vahetus. Aeg lendude vahel = 5t10min.

Lend 2 K, 11.02.2015

Väljumine 19:00 Stockholm, Rootsi - Arlanda, terminal 5 Saabumine: 22:30 Lisbon, Portugal - Lennujaam, terminal 1 Lennufirma: TAP Portugal TP783 e Lennuk: Airbus Industrie A320

214€, äraantav pagas (1 tk/23 kg) hinnas. Rohkem ei viitsi otsida, ega ise lendama ei lähe ;-)

Kas kellelgi on kogemust TAP-ilt ärajäänud reisi eest raha tagasisaamisega? Minu lend tühistati juba üle kuu tagasi, kuid senini pole raha tagasi kantud. Meilidele ei vastata ja telefonis antakse vaid uus meiliaadress, kuhu järelpärimisi teha. Kuidas peaks edasi toimima?