Lennupiletid uusaastaööl

Tere

Ma kuidagi häguselt mäletan , et oleksin justkui kusagilt kuulnud et uusaastaööl ja selle vahetus läheduses oleksid paljude sihtkohtade lennupiletid väga soodsad.

Kas keegi veel teab sellest midagi, või on kellelgi omad kogemused/soovitused või ma lihtsalt ise mäletan valesti ?

Kas Sa mõtled, et soodne on osta pileteid uusaastaööl või et soodne oleks sellel ajal lennata?

Ma algselt mõtlesin, et soodne oleks sellel ajal lennata aga mõlemad variandid on iseenesest head.

  1. detsember - 5 jaanuar on üldjuhul lennufirmadel aasta kalleim periood aastas. Aga alati võib kontrollida, kas see paika peab.

LOT Polish Airlinesil sai just läbi 2-päevane -50% kampaania. Pileteid oli piiratud koguses ja usinad võisid päris häid hindu saada. Muud pole hetkel kuulda, soodukad hüüavad tulles :)

Aga kas see on linnalegend või mitte? Mingis mõttes võiks ju mõelda, et vähesed tahavad uue aasta saabumise paiku lennujaamas või lennukis olla ning täituvuse suurendamiseks lastakse hinnad alla .. on see soovmõtlemine?

Odavamad hinnad võivad olla 24.-26.12 ja 31.12-01.01, aga kuna muidu on see piletihindadele kõrghooaeg, siis need odavamad hinnad on pigem sarnased nendele hindadele, mida muidu samale liinile leida võib. Ja enamasti saab selle jõulu-aastavahetuse hinnast odavama pileti nendel päevadel kätte ikkagi piisavalt varakult ostes. Mitte päev või kaks varem. Seda ka, et paljudel liinidel on nendel päevadel planeeritult vähem lende (väiksematel liinidel jäetakse kõik lennud ära jne) ja seega mingit tohutut ülepakkumist pühade päevadeks ja aastavahetuseks tegelikult ei teki.

Olen ühel korral aastavahetusel reisinud - Tallinnast Londonisse 31. detsembri hilisõhtul. Pilet sai ostetud umbes 1-2 kuud varem ja ei saa öelda, et oleks märkimisväärselt erineva hinnaga olnud, kui tavaliselt. Lennuk oli täis, lennujaamas oli vaikne. Viimane buss lennujaama ja linna vahel kihutas linna, nagu oleks kuri kannul: eks bussijuht tahtis ka pere juurde aastavahetust tähistama saada :)