Lennupiletite tühistamine

Tere!


Millised on teie kogemused juhtudel, kui olete lennupiletitest esimese osa kasutamata jätnud: kas on ka tagasilend tühistatud või on juhuseid, kus seda pole märgatud teha? Eriti Lufthansa puhul.

AirBaltic+KLM+Etihad kombo puhul ühe korra isegi pakkus tagasilennul check'ini võimalust, kuigi minnes jäid piletid kasutamata. Lufthansa puhul väga lootust ei hellitaks.

Ootamatu jackpot on alati võimalik, aga tõenäosus on kesine. Odavlennufirmadel on teine teema.

Võta ühendust lennufirmaga - on võimalik, et sa saad neile mingit no-show trahvi maksta/ära seletada, miks sa ei saa lennata ja su tagasilennud jäävad kehtima.

Võimalus, et tühistamine jääb märkamata on kaduvväike ja ainult võimalik, kui sul on pilet mitme erineva lennufirmaga. Kui kõik lennud on ühe lennufirma opereeritud tühistab arvuti selle kõik automaagiliselt ära.

Olen lennufirmaga (LH) suhelnud küll: esimese osa no-show puhul on võimalik, et nad kõike siiski ei tühista, aga trahv/tasu selle eest on euro kallimgi kui maksid edasi-tagasi piletid kokku. Ehk sisuliselt ostan uued piletid ja samas ei osta ka: üks ots on ju vähem. 

"kas on ka tagasilend tühistatud või on juhuseid, kus seda pole märgatud teha? Eriti Lufthansa puhul"


Sellesmõttes, et ega seal ei istu mingi tädi, kes kontrollib, et kas sa tulid lennule või mitte ja kui ei tulnud siis tühistab su pileti ära. Me elame ikka IT ajastul ja eriti lennunduses on rõhk automaatprotsessidel seega, kui lennukile minek lõppeb ja sind lennule minejate seas ei ole siis oled sa automaatselt no-show staatuses ning x aja pärast käib automaatprotsess sinu piletist üle ja tühistab ka kõik ülejäänud lennud, mis selle piletiga seotud on. Kindlasti on olemas mingi võimalus, et süsteem eksib aga ma kahtlen, et sellepeale enda reisi tasub nüüd üles ehitada. Lufthansal oli vanasti enda arendatud süsteem, kus võib olla tõesti mingi tõenäosus oleks olnud aga juba paar aastat kasutavad nad Amadeusi teenused (mida kasutavad ka Finnari, British Airways, Qantas, Singapore, KLM jms) ning sellega see tõenäosus ka ilmselt vähenes.