LH muutis teadmata aeg hiljem lennu kuupäeva

Sai soetatud juulis LH sooduskampaania raames lennupiletid TLL-SNG. Meie poolt makstud ja nende poolt kinnitatud samal päeval. Umbes kuu aega hiljem kontrollisin lennuandmeid ka checkmytrip.com-st ja kõik oli nii nagu soovitud. Nüüd kui reisini on c kuu aega ja kõik reis planeeritud, hotellid ja jätkulennud broneeritud ning makstud avastasin, et LH on muutnud reisi alguskuupäeva ühe päeva võrra hilisemaks. Mingit teadet sellise muudatuse kohta pole me saanud. Saatsin neile mõned päevad tagasi kirja, kuid vastust veel pole...kui üldse tulebki. Kuna meil lähevad ühed lennupiletid kaotsi, siis uurisin ka kindlustusest (RSA aastane reisikindlustus), kes ja kas üldse vastutab ja kompenseerib meile tekkinud kahju. Nagu oligi arvata, soovitas RSA pöörduda lennufirma poole. Siit küsimus... On kellelgi veel olnud samalaadset kogemust? Kas lennufirma võib süüdimatult muuta reisi algus- või lõppkuupäeva eriti veel teadmata aja möödudes? Kuidas on Teie jaoks olukord lahenenud?

Kogemus olemas. LH muutis sooduka ajal soetatud pileti tagasilennu kuupäeva hilisemaks.Piletid olid ostetud Estraveli kaudu, kes kohe ka informeeris muudatusest.Kuna muudatus ei sobinud, siis maksti raha tagasi Estraveli kaudu. Jätkulendusid polnud veel soetatud, seega ei oska arvata, kuidas nendega.

Palju aega oli möödunud kui LH Teie kuupäeva muutis? Kas loobusite üldse lennupiletitest?

Muudatus tehti umbes 5 kuud hiljem peale ostmist, kui väljalennuni oli umbes kuu aega jäänud. Loobusin jah, ning kogu raha maksti sendipealt tagasi umbes 2 nädala jooksul. Aga kordan üle, et Estraveli kaudu käis kogu asjaajamine, nii et kuidas võitlus LHga otsekontaktis toimub, ei oska prognoosida.

(Jaanuari keskpaigas samasse kanti lendumas, Finnairi soodukas Hongkongi ja jätkulend Airasiaga Malaisiasse. Loodan et midagi ei tühistata)

Mati, mul pole küll kogemust otseselt LH-ga, kuid sarnane olukord oli omal ajal Finnairi ja Cathay Pacificu piletitega. Tookord me loobusime piletitest, kuid see oli tegelikult reisibüroo töötaja viga.

Hetkel napib aega pikemalt kirjutada, kuid ise lugesin EL määrust nr 261/2004 ja suhtlesin nii Tarbijakaitseameti kui ka Finnairiga ja kokkuvõttes oli tulemus see, et tegelikult oleks mul valida, kas ma loobun piletitest või lennufirma hüvitab kaasnevad kulud. See on igal juhul lennuettevõtja vastutus ja mitte reisikindlustuse juhtum.

Soovitan pöörduda Tarbijakaitsesse, kes annavad pädeva nõu (mina sain vähemalt küll, olen küll ise ka jurist, aga ei tegutse selles valdkonnas).http://www.consumer.ee/lennureisija-oigused/

Samuti kindlasti helista, mitte ära kirjuta LH-sse. Ise proovisin alguses samuti Finnairile kirjutada - keegi kunagi ei vastanud (vahemärkusena, et tegelikult pole mulle kirjalikult kunagi ükski lennufirma vastanud). Helistasin ja sain kohe esimese korraga oma küsimsutele vastused. Finnair oli veel reisibüroo peale pahane ja ajas omakorda nendega mingeid asju ja siis helistati mulle tagasi jne jne.

LH kontaktandmed:
LUFTHANSA (LH) Telefon 605 8185 www.lufthansa.ee

Suured tänud vastajatele! Üritan kohe LH-le helistada....

Võtsin LH Eesti esindusega telefoni teel ühendust ja leidsime lahenduse, mis sobis mõlemale osapoolele. LH oli nõus nii algus- kui ka lõppkuupäeva ette poole nihutama mis tähendab, et saame kõik olemasolevad jätkulennud ära kasutada. Seega lahenes meie jaoks asi ikkagi suhteliselt hästi ja kahjud on minimaalsed. Loodame, et kuu aja jooksul mis reisini jäänud, ei tehta enam mingeid muudatusi. Kusjuures pole kirjale siiani vastust tulnud...möödas on 9 päeva.

Tekkis küsimus, nimelt sai mingi hetk tagasi broneeritud siin olnud pakkumisega https://trip.ee/odavad-lennupiletid/lennupiletid-lufthansaga-helsingist-mallorcale-al-134-lennupiletid-6oeoed-vaega-hea-reitinguga-stuudiokorteris-kokku-244 lend mallorcale, nüüd eile hakkasin vaatama, et Lufthansa on igasuse teavitamiseta muutnud tagasilennu aega nii, et Mallorcast-Münhensisse saabuv land jõuab 15 min hiljem Müngenisse, kui sealt väljuv lend Helsingisse väljub, ehk Lufthansa on küll mul ilusti nagu jätkulennu pannud kuid see toimub alles järgmisel õhtul, ehk ma pean olema Münhenis terve ööpäev, mis nagu kuidagi ei sobi, kuna mul on pandud juba Helisingis hotell kinni saabumise päeval. On kellegil sarnast kogemust olnud on küll ümber broneerimise võimalus olemas 70 eur, kuid kas oleks mul õigus nõuda lennufirmal tasuta muutmist samal päeval Lufthansa lennule Mallorca-Frankfurt-Helsinki.

Sellega ei tohiks probleeme olla. Muudatus on oluline ja kui pakutud lend ei sobi, siis peaksid nad tasuta teise sobiva lennu andma. Kui pilet on ostetud otse Lufthansast, siis helista neile lehel olevale Eesti numbrile. Kõne suunatakse kuhugi edasi ja suhtlus ei käi eesti keeles, aga vähemalt ei pea väliskõne eest maksma.

Oled sa vaadanud, et läbi Frankfurdi on õhtust lendu Helsingisse? Põhimõtteliselt on sul õigus teha muudatus ka päevasele Müncheni lennule, millega jõuab ikka Helsingi lennule. Aga kui läbi Frankfurdi on ka mingi hilisem lühema ooteajaga võimalus, siis küsi muidugi esiteks seda. Ja hea on, kui sobivad lennud oleks koos lennunumbritega juba endal ees, siis saab ka kohe täpsed soovid esitada.

Seda ma silmas peangi, et pakkuda neile välja lend läbi Frankfurdi, sest päevase läbi Müncheni tagasituleku mis oli nad muutsidki ära õhtuseks. Nüüd on ainult küsimus, ei tea kas nad on nõus seda tasuta tegema, sest muutmistasu esialge pileti peal on 70 eur. Kuid antud juhul ei taha ma ju niisama piletit muuta

Selline muutmine on alati tasuta. Sa jõuad ju sihtkohta päeva hiljem. Kui lahkumine Palmast või saabumine Helsingisse oleks midagi tunni piires muutunud, siis tõenäoliselt muutma ei hakataks. Aga sellise muudatuse korral tehakse asi kiirelt korda.

Nii, sain tasuta muudetud panevad hommikul varasema (Eurowings)lennuga mind müncheni poole teele:), nüüd pean hakkama uuesti helistama, sest tagasisõidul on nad sunnikud pagasi panemata jätnud mis mul ostetud esialgselt juurde ostetud. Arvasin, et kõik sujub esimese korraga.

Sellega võib tegelikult kõik korras olla. Neil on mingi totakas broneeringusüsteem, mis juurdeostetud pagasi muudatustega broneeringu kinnituselt ära kaotab, aga lennujaamas kasutatavas süsteemis on see ikka ilusti märgitud. Samas tasub helistada ja lasta kontrollida.

Tänud kõigile kes vastasid, helistasin ja tädi kinnitas, et jah pagas ikka sees ja kõik ok, Nii nagu Vatse ütles totakas broneeringu süsteem ja üleüldiselt lufthansa enda leht ja oma bookingut vaadates on ka vigasid täis ja loobib erroreid.nu ma loodan, et see nii siis ka on:) Lennujaamas tagasi lennul jagelema hakata on suht totter.