trip-krainetrip-ukraine-dark
Lido di Jesolo

Kas keegi teab midagi Itaalias asuva Lido di Jesolo kaubanduse kohta? Läheme sel suvel perega sinna puhkama ja ühtlasi võiks ju ka mõne sisseostu (riided) teha. Lastele meenuks reis siis iga kord kui mõne sealt ostetud hilbu selga paneb ja ehk aitaks soe meenutus pikale talvele vastu panna. Külastada tahame ka Veneetsiat ja Veronat.

Vennanaine just eile tuli perega sealt ja olid väga rahul, isegi vees käisid pea iga päev. Sisseoste tegid ka, noor preili peres oli igatahes rahul.

ja vöin anda möned nipid. Olime Union Lido 4 tärni kampingus. telgiga ja autoga ja ise 2 inimest. merest 200 m. Vägev koht oli.piinialleed. Lastele veest liulaskmised ja öhtul diskod. ODmale hommikueksprssod ja mida köike.siis on neil seal oma poed. aga üle tee müüakse igasugust rannavarastust ja campingus elamise varustustus, mida vist eestis ikka ei saa osta, sproditarbeid jne. 24 euri oli auto,telk ja kaks inimestkokku.

ja Veneetsiasse söitsime laevaga siis. pakuti päevapiletit ja siis edasitagasi pilettit. 13 euri ja 12 euri siis. no 1 eur vahet vötsime päevapileti.et tagasi saame ka selle piletiga,. aga vaat nüüd kikitage körva- selle päevapiletiga kihutasime meie nagu pöörased köik saared ära söita, ja kui nägime konsum kauplust, et tiramisu jäätist osta, ja olime mööda kimanud, söitsime ühe peatuse tagasi. ja köik selle 1 eur kallima piletiga ikka. öhtupoole on rahvast vähem, siis hakkavad pileteid kontrollima ka. aga meil oli see köva pilet ja köik korras. ja siis veel väike nipp kohvijoojatele. ärge istuge lauda maha. maksate selle eest. tellige letist kohv ja makske sinna ja jooge leti ääres ka ära.

ja Veneetsiast saate igasuguseid suveniie osta. eks neid maske.

aga hommikul kell 9 peate juba laeval olema ja veel varem järjekorras. sest linnas on palju askeldamist ja vaatamist. eriti kui veebussiga kanalitel olla. turismist küsige kohe ka Veneetsia transpordi plaan. No siis see on nende veebusside plaan. Hüppage siis ka LIdo saarele sisse, seal ilus rand ka. aga Veneetsias on raudteejaam. Istuge seal trepil nagu teisedki ja vaadake kuidas veetaksod rahvast toovad ja viivad ja siis kirjutage söpradele kaarte sealt trepi pealt.Et kui vägev Veneetsia tuur teil oli.

ihihiii, ükskord, kui olete Lõuna-Itaalia rannad ära näinud, siis teeb Jesolo rand teile schifo :) Kas keegi on mõelnud Veneetsiast allapoole Chioggia lähedale randa minna? Meie käisime seal eelmine aasta- Liiv oli küll fake ning vesi polnud kohati selge, kuid see- eest oli vesi soolane ja soe ning rand puhas- seega kõlbas ujuda :) Võis isegi oma rätiku ranna peale panna ja ujuma minna (mitte nagu Toscana rannikutel)

Jesolos on tegelikult palju poode aga kahjuks hakkab nendes müüdav kaup korduma. Odavamad poed müüvad väga sarnaseid riideid ja jalanõusid. Rannarõivaste ja mänguasjade poed on ka justkui ühe vitsaga löödud. Kallimates poodides on muidugi valik parem ja hind krõbedam. Lahtiste (usteta poed) riided on tihti väga niisked sest neid hoitakse päevade viisi õues. Sai ka Veneetsias käidud omapead. Kohalikust tubaka poest sai ostetud edasi-tagasi bussi, praami pilet hinnaga 17€ kopikatega. Võttes ekskursiooni tursmifirmast maksate ühe inimese kohta umbes 45€. Kui on omal pilet olemas saab linnast linnaliini bussiga otse sadamasse ja sealt otse praami peale. Järjekorrad on ainult siis kui sadamast praamipileteid osta. Erinevate saarte praami pileteid saab sammuti tubaka poest. Nende hindu kahjuks ei tea. Vaatamist ja uudistamist on küllaga. Lido di Jesolo suureks miinuseks on randades ja tänaval tüütud müügimehed kes tüütavad pidevalt. Kuurortis endas pole peale poodlemise ja kohvikus istumise midagi teha. Ainult hotellid ümberringi. Eks igaüks ise leiab väljaspool kuurortit sobivat tegevust ja vaatamisväärsusi. Dolomiidid loomulikult ja Karda järv jne.

Mida oskate rääkida selle koha kohta ? Uurisin trip.ee st ka aga ei leidnud selle kohta midagi :(

Viibisin Jesolos 2 aastat tagasi mai alguses. Merevesi oli siis veel minu jaoks päris külm. No selline keskmise Eesti suve merevesi (17C). Kohal ise-enesest väga viga polegi. Jesolo on nagu meie mõistes Pärnu. Kuurort. Shopata saab natukene, kusagil on ka ööklubid (ise neid üles ei leidnud, aga ega ma ka väga ei otsinud). Peatänaval on palju restorane, mida siis õhtuti väisata. Hinnad olid tol ajal eesti omadest ikka natukene krõbedamad. Aga praeguseks vist suht samad. Nii 8-14 euri olid lasagned/pitsad/pastad jms Itaalia köök. Veneetsiasse on sealt ka suhteliselt lihtne minna. Ostad mingi nö. combo-pilteti (sisaldab bussisõitu sadamasse ja siis laevasõitu Veneetsiasse edasi-tagasi). Hommikul lähed ja õhtul tuled. Ma kindlasti valetan, aga vist oli see pilet 16 euri... Me veel tegime sõbrantsiga mingit sobi ka, et ei kompostinud läbi, käisime kaks päeva sama piletiga, aga no muidugi ma ei soovita seda, sest kui vahele jääb, siis ma ei tea mis see trahv võib olla. Hinnatasemest veel niipalju, et minumeelest oli Veneetsias isegi odavam süüa kui Lido di Jesolos. Oleneb muidugi asukohast - Püha Markuse väljakul vast erilisi säästuhindasid ei saa. Aga kebab maksis Veneetsias 4,50 ja Jesolos meie hotelli kõrval (mis ei asunud mitte väga centrumis) 6 eurot. Jesolos on veel veekeskus ka. Ja päris äge veekeskus. Piletihinda ei mäleta, aga mäletan, et kvaliteedi ja hinna suhe oli paigas. Vist mingi selline lisa oli piletil, et kui ostad 6 eurose lisapileti, saad ka benžit hüptata. Aga seda me ei kaustanud. Ahjaa, nüüd mulle meenud, et ööbisin üle-eelmine suvi ka Lido di Jesolos, seekord 3* kämpingus. Kämpingud on seal vist üldse väga kõva sõna. Nagu siin üks eespoolkõneleja kirjutab, ikka kõik mugavused. Kui ma nüüd ei eksi, siis auto-telk-inimesed maksid kahepeale kokku umbes 800 krooni. Mul peaks olema see brožüür kodus kusagil alles, kui huvitab, siis võin täpsustada.

Kas te võtsite pakettreisi või läksite omapead? ja kuidas on hinnda hotellidel söögikohtadel jne

Lido di Jesolo kuulus veepark

Kas keegi oskab infot jagada, mis ajast avatakse see veepark 2011 aastal? Kodulehel viimane info, et 2010 avatakse mai lõpus, kuid ei sõnagi 2011 aasta kohta. Oskab keegi infoga aidata???

Kas keegi on käinud Lido di Jesolos ja oskab selle koha kohta midagi rääkida? Kas selles kuurortis on ka suuremaid kaubanduskeskusi?