Liguuria või Rimini

Hei,

kuna Ryanair lendab toredalt ja otse Itaaliasse, siis oleks patt seda võimalust mitte kasutada. Kuna varem ei ole Itaalias käinud, siis ei tea kummale poole auto nina keerata, kas Liguuriasse või Riminisse. Selge on see, et me Põhja- Itaaliasse jääme ja mõne teise lennuga läheme teinekord saapanina avastama.
Postitustest lugedes on mõlemad kohad avastamist väärt, kuid mille järgi valida?
Hinnad?Rand?Majutus?
Reisi eesmärgiks on perepuhkus omaette majakeses või apartemendis, tahaks ikka vette ujuma ka ja päikest võtta, (eriti kui tänast Eesti ilma vaadata). Plaanime kindlasti sõita Toscanasse ja veidi saapasääres ringi ka, kuid kindlasti mitte tormata kõikidel päevadel arutult ringi vaid võtta rahulikult.

Meri on ilusam Ligurias, aga samas Rimini rand on madal. Kui lastega minna, siis on Rimini kindlasti mugavam. Liguria poole minnes on rohkem "lihtsaid" turistikohti käepärast vaadata (kui esimest korda Itaalias olla), aga kui natukene tööd teha, siis leiab kõike imelist ka Aadria mere rannikult.

Seega:

  • kui palju jaksate eeltööd teha
  • kui palju tahate "vaatamisväärsusi" ja kui palju "rannapuhkust"
  • kui hästi kõik ujuda oskavad

Tulime eile 20 päevaselt autotripilt millest 12 päeva veetsime Itaalias. Käisime nii Liguurias kui Riminis. Mõlemal omad head. Kui valima peaksin valiksin Liguuria. Rimini asemel võib paar päeva hiljem Pärnus veeta. Eestist tulnule avaldab Liguuria kindlasti rohkem muljet. Isiklik lemmik mul siiski Garda ümbrus.

Garda järv on tõesti ilus, kuid jääb Lombardia, Trentino-Alto ja Veneto piirile, seega merest suhteliselt kaugele.

Rimini kuurortid on jah pigem selline lamamistooli puhkus. Rand on, merre saab, aga ainult hotelle täis. Olen olnud ka Lido di Jesolos, smauti kuurorthotelle täis ja isikupäratu koht, samas oli Veneetsias võimalus käia. Samas kui teete väljasõite, siis see kuurort nii väga ei häiri. Kuid ühinen eelkõnelejatega, et Garda järve äärne on väga ilus (eriti põhja poole), samuti Liguuria rannikul on imeilusad vaated.
Lisaks veel nii palju, et Garda järve ei ole mõtet karta - see ei ole mudane ja sogane nagu Eesti järved.