Liikumine Londonis

Tere!

Olen lastega minemas Londonisse ja sellega seoses on küsimus, et kuidas seal on kõige mõistlikum liikuda. Lendame Gatwicki lennujaama ja sealt oleks vaja siis saada hotelli Connel Crescent, Western Avenuele ning tagasitulles peame jõudma Stansted lennujaama. Kas lennujaamas saab osta mingisugust 3 päeva kaart vms?

1
2

Mina kasutan selleks google mapsi. Panen alguspunkti ja sihtpunkti sisse ning vaatan, mis ühistranspordi variante pakutakse.

3
0

Mina tellisin oyster kaardi postiga koju. Tuli päris kiiresti.

0
0

Metroos saab maksta krediitkaardiga.Kontaktivabalt.Kui lend tagasi Stanstedist hommikul,siis sinna viib buss Viktoriast oli vist?

0
0

Kui vanad lapsed on? Alla 11aastased peaksid saama tasuta sõita linnas sees. 11-15aastasele osta esimesest ettejuhtuvast metroojaamast Oyster ning lase sinna peale kanda Young Visitor Discount. Laps peab kaasas olema, kui soovid seda soetada. See kehtib kuni kaks nädalat ning võimaldab poole hinnaga sõita. 16 aastased ja vanemad loetakse täiskasvanuks.

Täiskasvanutele pole vajadust Oysterit võtta, maksta saab iga viipekaardiga. Bussiga sõites tuleb siseneda esiuksest ning viibata vaid korra.

Rongi ja metrooga sõites tuleb viibata nii perroonile sisenedes kui ka väljudes. Kindlasti kasuta päeva jooksul ühte ja sama kaarti.

Hotelli asukoht ei ole lennujaamade suhtes just parim, vaja on mitut ümberistumist. Olenevalt kellaajast võib ka vaja olla taksot kasutada. Uber ja Bolt on Londonis täiesti toimivad.

Nagu @pirxy soovitas, kasuta Google Mapsi ja vali ühistransport, see pakub üldjuhul välja parima/kiireima ühenduse.

0
0

Oleme praegu Londonis, ei ole lastele eraldi kaarti vaja. Täiskasvanuga koos läheme laiast väravast koos läbi, metroost soovitati nii ja toimib suurepäraselt. Bussis viipab täiskasvanu ja lapsed ilma mingi kaardita.

1
0

@trips-trips

Kui vanad lapsed on?

1
1

Põhjus, miks kasutada päeva/nädala jooksul sama krediitkaarti on see, et kui teatav summa saab täis, siis muutuvad su sõidud automaatselt päeva- või nädalapiletiks ja rakendub nn hinnalagi.
Nädalapileti puhul tuleb ainult meeles pidada, et ajavahemik on esmaspäevast pühapäevani, ehk siis näiteks kui alustad sõite neljapäeval, siis läheb arvesse neljapäevast pühapäevani.
See konks on ka, et näiteks kui kasutad ühel sõidul viipemakseks Apple Watchi ja teisel sõidul Iphone'i, siis need ei lähe ühisesse arveldusse, kuigi neisse lingitud krediitkaart võib olla täpselt sama.

1
0

Teine põhjus on see, et kui näiteks sisened metroosse ühe kaardiga, aga väljud teise kaardiga, siis virutatakse sulle maksimum piletihind, mis iganes see parajasti on.

Samal põhjusel tuleb tingimata metroost või rongist väljudes alati väravas viibata, isegi kui need avatud on.

0
0

Kui sul on päevapilet juba rakendunud, siis võid avatud väravast väljumisel viipamata ka jätta, mitte midagi ei juhtu. Suletud väravast välja saamiseks peab muidugi viipama.

0
0

@Mia tasub ikka viibata, muidu maksad pärast maksimaalse (tsoonid 1-6) hinna isegi kui liigud ainult tsoonides 1-4 mille päevapileti hind on madalam.

0
0

To smallisland: lapsed 140cm pikad. Vaatasin järgi, praeguse info alusel võivad alla 11a sel viisil (ehk ilma eraldi kaardita) maksva täiskasvanuga koos liikuda.

0
1

Seda ma ju kirjutasingi. Pikkus ei oma tähtsust, ainult vanus

1
0

Täna viipasin mitu korda. Tsoon 1-3. Hetkel maha läinud 1.19 Eur ehk 1 nael. Mõned päevad tagasi Walesis 15 naela asemel läks maha jälle 1.19 Eur. Vaatame kas tuleb hiljem juurde.

12 aastase puhul paluti neil eraldi viibata. Uurisime infot ja onu tuli kohe seletama.

0
1

Mul tavaliselt broneerib 10 penni ja paari päeva pärast ilmub õige summa väljavõttesse.

0
0

Rong. Buss. Takso. Hinnakiri vastavalt odavusele.

Autot rentida ei soovita, kui ei ole plaanis rohkem edasi tiirutada (liiklus vasakukäeline).

Kui on soov sõita edasi, siis rendiauto, see on kiireim ja odavaim variant, kui liikuda päevas viie kuni kümne sihtkoha vahel.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased