Liiklemine Tenerifel .

Hola! Kuidas siis kohalik liiklemine sellel saarel käib? Kas bussid sõidavad igale poole jne? Ise on meil kavas üürida auto paariks päevaks, et näha saare põhja-poolt ka, kas pealinna on ka mõtet minna? On midagi huvitavat seal? Ja autoga kindlasti plaanis ka Teide'le minna. Loodame et tuult pole, siis saab tippu ka. Kui kellegil oleks netist võimalik leida mingisugune Tene kaart, kus on peal nagu sellised vaatamisväärsused vms, siis teaks kuhu minna. Muidugi võib ka sealt osta. Kuidas seal eksimisvõimalused on? Teesilte on ikka ropult palju?
Lisaks on plaan ka veeta üks päev La Gomera saarel. Pidavat maailma ilusaim saar olema. Eks me näe. Aga rääkige, et kuhu tenel võiks algaja turist minna? Paaris teemapargis tahaks kindlasti, loodus, vee ja loomapargid . (Mingisugune kaart oleks lahe, kust näha kus sellised kohad asuvad) Tänäme .

Tenerife on just nii suur saar, kus autoga jõuab kõikjale ja on tõeliselt vaheldusrikas. Soovitame võtta väike auto vähemalt 5päevaks ja teha saarele kohe mitu tuuri peale. Tankisime uuema 1,2 Opel Corsa paagi täis ja sõitsime ennast higiseks! ...ja veerand paaki jäi üle ka veel! El teidelt sõitsin alla 25km vabakäiguga, 100-ga... lääne suunda. Kas see imeilus männimets seal mägedes tõesti põles!?

sisse otsing Map of Tenerife, siis saad terve hulga kaarte.

Kui tahad saare ilu nautida, siis auto tuleks igal juhul rentida. 2 päevaga päris kõike ei jõua. Marsruudid, mida ise olen teinud:

  1. La Laguna - Pico des Ingles - Teresitas - Santa Cruz
  2. Pueblo Chico - Puerto de la Cruz - Loro Park - Icod de los Vinos
  3. Vilaflor - Roques de Garcia - El Teide - La Orotava
  4. Los Gigantes - Masca - Faro de Teno Algus ja lõpp Playa de las Americas. Puuduvad 1,2 ja 3 marsruudi lõigud tegin mööda kiirteed. Mägedes läheb väga palju aega ja pimedas on ntx kogemusteta juhil mööda serpentiine suht kahtlane liigelda. Eksida on suhteliselt raske. Saar on väiksem kui Saaremaa, teeviidad täiesti eksisteerivad ja kiirtee teeb praktiliselt ringi ümber saare. Vajadusel osta kaart või võta kaasa navigaator (Avisest saad selle ka rentida).

kuidas tenerifel ajavahe on? Ja kas auto võib igale poole parkida, või peab kuskil mingit parkimistasu ka maksma? Krediitkaarti me kaasa ei võta, niiet loodame et sularahas saab ka rentida. Muidugi saab. Või?

kuhu lennujaama tallinnast minev tsarter tenel maandub? Lõuna või põhja omasse? Sealt on ka autot kohe võimalik rentida, või siis kas Horisont traveli matkabüroo organiuseeris bussid? Ma ei mäleta, peaks neile kirja saatma .

Põhja Tenerife lennuväljale pole minul küll õnnestunud kunagi maanduda ka isegi siis kui ma Puerto de la Cruzis ööbisin. Eesti lennukid kohe kindlasti sinna ei lenda. Minu teada on sellel lennuväljal põhirõhk Hispaania siselendudel. Kui lennuväljalt hotellidesse viimine on paketis siis viiakse teid bussidega ära kui mitte siis tuleb loomulikult oma jõududega minna. Minu teada on selline võimalus Soome reiskorraldajate loteriimajutusel kus tuleb vedu eraldi maksta. Lennujaamast saab autot rentida ja rentida saab ka läbi interneti ning see toimetatakse sinna kuhu ise tahad.

Kindlasti kysige oma hotelli resepsoonist exursooni pakkumisi ja autoyyri hinda vörrelge ka! Loropargi pealt usun et vöidate 5€ ninapealt kohe kindlasti!

Tänavalt on tegelt köige odavam auto vötta, aga vöib olla paras logu! Köige odavamalt olen saanud 50€/ 3päeva. Parkimine on saarel tasuta kui just tasulisse parklasse ära ei eksi, aga neid on siis siiski vähe. Tänaval on tasuta aga vaadake hoolikalt kella-aega ja kohta! Kui eksite on auto ära viidud ja köik see läheb maksma u. 130€

Santa Cruzi ja Loro Parki soovitan bussiga minna! Bussi pilet pealinna maksab 7€ ja säästate meeletud liiklusummikutes exlemisest eriti kui veel linna ei tunne + parkimiskoha leidmine tipptunnil on hullumaja!

Meie hotellist näit. bussi pilet + loro pargi pilet 36€ täiskasvanu ja 24€ lapsepilet.. alla 6a. ainult bussi pilet 7€ Ilma bussita hinnad: 30; 19

küsimus ongi, et kas saab kohapeal eurodega maksta?räägitakse et ei pidavat saama igalpool? ja mingit kindlustust me ei võta, nii et tavalise ingliskeelega peaks hakkama saama. näitan juhilubaseid ja annan raha, eksole? Midagi muud ei ole vaja. Ja raha ei tohiks paari päeva üüringu järgselt ka minna üle 170 e.

Mis jama sa ajad. Euroga saab igas kohas kohapeal maksta, kuna see ongi riigis kehtiv maksevahend! Autorendiks on vajalik juhiluba, isikuttõendav dokument ning vormistatakse paberid. Sulle antakse dokumendid ning avariivestki ja tee minekut!

kurat loe ise horizon travelist et "teneriffel auto üürimiseks on vajalik krediitkaart" ma ei mäleta mille jaoks, aga nii ta on .

See on tagatise jaoks, kulla mees:-) Ise rentisin kohapeal masina. 50 euri tagatiseks ja voila...

on see vajalik igas autorendi kohas?

Erinevatel rendifirmadel on erinevad nõuded. Kuid mingi tagatis peab kindlasti olema...kas siis sularaha või krediitkaardi näol.

Niipalju kui mina siin autosi olen yyrinud pole kunagi mingit tagatist vaja olnud! Keegi pole isegi vaadanud mis korras ma auto tagasi olen toonud :) Paberite registreerimiseks ei ole vaja rohkem juhiload ja voucher, vöi mingi töestus kus hotellis on sissekirjutus.

Autosi yyritakse iga nurga peal, vötke auto näit. orcarist (suht odav ja kvaliteetne), puhake ja ärge tehke asju liiga keerulisex! ;)

osta regiost, 105 krooni, aega läks mul 10 päeva, võib-olla võeti lattu sisse siis on kohe saada

nagu franco mujal väitis. Ma ostsin http://www.punktkoma.ee -st Globetrotter'i variandi, millega kaasas ka teatmik. Oli küll 2,3 korda kallim, kuid sain ka 2,1 korda suurema mõõtkavaga kaardi.

1:200 000 on piisavalt hea, linnakaarte peal küll pole aga need saab siit http://www.teneriffa-site.com/fr/mapas.htm Mingi firma korraldab ka allveelaeva reise 1h 30 euri, aaressi ei mäleta aga netis oli laevast panoraampilt ja tundus ok.

meil oli auto viieks päevaks ja ikka jäid mõned mõnusad kohad käimata nagu hiljem selgus. paar päeva ikka väga vähe, ei jõua kõikjale. aga raudselt auto etem kui bussituurid.

kogenumad rääkiga palun. räägitakse et tee masca külasse pidi juba sellist fiilingut andma et anna alla. Küsimus kõlabki, et milline tee? Mina ise asutsen playa de las americasel ja üürin sealt ka auto. Aga kaardi pealt vaadates saab sinna natuke teed mööda kiirteed ja siis hakkab väike külatee. Teine tee on terve tee mööda "külateed" aga siis peaks alustama juba kuskilt teide lähedalt. Mina nii kaugelt ei lähe, ja lähen mööda Santiago del teide teed , loodan et saan sealt ka piisavalt hea ja samasuguse feelingu. Või mis te arvate? Minu esialgne plaan on selline: Playa las americas-playa paraiso-los gigantes-tamaimo tamaimo-masca-garachico-los realojes-puerto de la cruz puerto de la cruz-santa cruz-teide-playa de las americas loodan et jõuan selle reisi ühe päevaga ära teha ning teidel ka ringi jalutada, + üleval käija. Kas on mingit eraldi luba ka santa cruzist siis vaja? Rääkige, et need serpentiini teed, millest räägitakse. Kas need asuvad Santa cruz- teide vahelisel tee lõigul, mis kaardi peal on küll väga kurviline. Järgmistel päevadel siis lähme käime loro pargis eraldi ning teistes kohtades. Mis te arvate?

  • jah, santiagost lähebki tee masca külla.
  • luba on vaja vaid siis kui päris tippu minna tahad, tramm sõidab vaid 3500 peale.