Liiklus Iirimaal

On plaan Iirimaale väike ring peale teha. Kas keegi on seal autoga liigelnud? Kuidas tundub see valekäeline liiklus esimest korda? Tahame võtta rendiauto - kas keegi teab midagi hindadest? Oh jaa, ja majutusvõimalustest külades? Kui keegi nendes küsimustes kodus on, andke teada. Ise pole üldse sinna kanti saanud.

Sellest on küll mitu-mitu aastat, kui suvel sai rendiautiga Iirimaal ringi sõidetud. Soovitan kindlasti majutuskohad ette broneerida, sest maakohtades on neil valdavalt peremajutused või turismitalulaadsed paigad, mis kõik olid ammu väljamüüdud. Ise olid nad väga abivalmid ja otsisid naaberküladest vabu tube, aga sellise peavalu vältimiseks tasuks ette broneerida. Hotelle väiksemates kohtades justki polnudki... Rendiauto võtsin Eestist, oli see Hertz või Avis ja kohapeal tegin juurde full-insurance kindlustuse. Vasakpoolse liiklusega harjus päris ruttu, kui ringteed välja arvata ja bensukates istusin esimese hooga alati valele poole... enne kui taipasin paremast uksest sisenda. Kindlasti tasub minna ja ka Põhja-Iirimaa läbi sõita. Sealne põhjarannik on imeliselt kaunis.

0
0

Babette, kui pikk su väike ring on? Olen ise teinud Iirimaale peale kümmekond ringi nii rendiauto, bussi kui häälega ja võin seetõttu julgelt öelda: korruta planeeritud aeg läbi Tambovi konstandiga. Paljud teed on kitsad ja käänulised ja kui sa veel mägedesse sõidad, kulub Eestiga võrreldes sama vahemaa läbimiseks aega märgatavalt rohkem. Väga palju sõltub ka ajast - turismi kõrghooajal on autosid rohkem liikvel ja bank holiday ajal veavad kõik linlased end kohusetundlikult kolmeks päevaks loodusesse ja sugulastele külla, mis turisti jaoks tähendab täisbroneeritud hotelle ja ummikuid.

Rendiauto broneeri võimalikult varakult. Lennujaamast alustades on suur pluss see, et ei pea kohe tiirutama linnas, küll aga lisandub sealt autot võttes ca 25 eurot lennujaamatasu. Mõned rendifirmad võtavad lisatasu Põhja-Iirimaale sõitmise eest, mõnel on see hinna sees. Isegi ühe linna erinevates kontorites võivad autodel olla erinevad hinnad, seega on põhitöö vaja ära teha just broneerides. Autot kätte saades broneerivad nad sageli lisaks hinnale veel mitusada eurot sõltuvalt auto hinnaklassist, mis peaks katma omavastutuse ja broneering vabastatakse pärast auto tagastamist tervena ja täis paagiga. http://www.Irishcarrentals.com, http://enterprise.ie ja http://www.thrifty.ie/ on minu kogemuse kohaselt täiesti viisakad firmad, aga kõik sõltub muidugi kontorist, päevast ja tähtede seisust. Korralikku teedekaarti sa autorendifirmast ei saa, see tuleb endal kaasa võtta või hankida GPS.

Vasakpoolne liiklus pole nii hirmus kui kardetakse, esiteks on sealsed juhid märgatavalt viisakamad ja teiseks hoiavad nad rendiautot nähes (ettevaatust, loll turist roolis!) ise sinust kaugemale. Kõige ohtlikumad on väikesed mägiteed ja külakeste vahelised teejupid, kus sageli kakerdab mõni Paddy, kes on parasjagu teel kõrtsist koju või vastupidi või on Paddy kõrtsiminekuks välja ajanud traktori, millel ei põle ükski tuli ja pidurid ka väga hästi ei tööta. Samuti kehtib kitseradadele sarnanevatel külavaheteedel kiirusepiirang 80 km/h, mis minu meelest on küll väga lahke pakkumine. Pimedaid kurve on palju ja enne neid oleks tark tõmmata taskusse (mis seal sageli sisse on sõidetud) ja korraks signaali lasta. Kindlasti võta kindlustus, sest kriipimisi jms pisikõkse tuleb seal üsna tihti ette; roolis istudes peavad silmad olema ees, külje peal ja kuklas.

Mis puutub majutusse, siis ära usalda internetipõhiseid broneerimissüsteeme, vaid helista alati päevake ette. Internetiühendus on Iirimaa külades väga vilets ja sageli ei pruugi nad sinu broneeringut lihtsalt kätte saada, sest arvuti on tuksis ja itimees tuleb kahe nädala pärast. B&B võib rahakotti kenakese augu teha, aga kui raha pole probleemiks, siis on see üks mõnusamaid ööbimisviise üldse. Mina broneerisin enamasti hostelis 4- või 6-kohalise toa kogu seltskonnale ja tundsime end seal vägagi mõnusalt, makstes keskmiselt 12-18 eurot inimese pealt. B&B hinnad algasid 30-40 eurost, seega oli mitme pindi raha nagu maast leitud. Masu on teinud sealsetes hindades kõva korrektuuri ja veidike otsides peaks praegu leidma päris soodsaid pakkumisi. Sageli on nt 3 öö puhul hind odavam või 1 öö tasuta - sellist varianti tasub kaaluda nt Connemara, Donegali või mõne teise suurema piirkonnaga tutvumiseks. Ka Põhja-Iirimaa on vaimustav, kui vähegi saad, naudi. Kui sa marsruuti täpsustad, siis saan ehk konkreetsemalt soovitada.

0
0

Hei, suur tänu info eest. Mõtlesime algul kahekesi umbes 12-ks päevaks minna, aga tuleb vist ikka autotäis rahvast otsida. Kuna oleme aiahuvilised, siis mõtlesime teha ringi Dublinist läände ja sealt piki lõunarannikut tagasi. Et siis jääks paar päeva ka pealinna jaoks. Arvan, et kui meeldib, võtan järgnevatel aastatel ette samasuguseid reise, siis juba põhja. Ööbimiseks mõtlesin Galways kolm, ja lõunas veel paaris kohas kahe-kolme päeva kaupa. Ja seda siis B&B, on vist nugavam. Plaanis on juuli lõpp, august, need pidid kõige päikselisemad olema. Kõige rohkem hirmutab mind see valekäeline liiklus, aga auto saab ju ka siit rentida. Leidsin ka Wrisi kodukalt info, et nad teevad igasugused bronnid minu eest ära. Mis sinule kõige rohkem seal meeldis? Loodus, olustik, ajalugu? Igal juhul andsid mulle julgust, tänud.

0
0

Autotäiega on kindlasti odavam, lõbusam ja mugavam - eriti juhul kui on kaasas rohkem kui üks juht. Bronni tehes tasub alati ka parkimiskoha kohta küsida. Aiahuvilistele jagub Iirimaal vaatamist oi kui palju. Olles ise täielik aiavõhik (minu käes kuivavad ära isegi kaktused), olen käinud vaid Kylemore Abbey ja Powerscourti aias, need olid küll uhked. http://www.garden.ie/gardens_to_see.aspx on planeerimisel abiks, küllap olete selle juba isegi avastanud. Auto saate muidugi ka Eestist rentida, aga see kipub olema märgatavalt kallim. Juuli-august on turismi tippkuud, kuiva ilma ei garanteeri paraku miski. Kui te just tingimata Galway linnas ööbida ei taha, soovitan pigem Clifdenit Connemara jaoks ja Doolinit Burrenisse sõidul. Ka Lahinch on mõnus mereäärne kuurort heade kalarestoranidega ja surfirannaga. Burreni väikekülad on ööbimiseks märksa inimsõbralikumad paigad kui Galway äärelinna B&B. Päris lõunasse minnes jätke Kerry ring rahulikult vahele, seal pole suvel busside vahel ruumigi ja tehke selle asemel tiir Dingle'is või mis veel parem, West Corkis - on rohkem lootust midagi näha. Kui Corki satute, valige ööbimiseks pigem Cobh, mis on võluv paigake. Ma ise naudin kõige rohkem loodust ja väikesi külakesi nende pubide ja kohalike tüüpidega ning selliseid vaatamisväärsusi, milleni oskavad juhatada vaid külamehed ning kus puuduvad külastuskeskus ja audivisuaalne show. Olen alati vaadanud uskumatu näoga Iirimaa ringireiside graafikuid, kus on kaheksa päeva sisse litsutud massturismi sihtkohad, jättes erakordselt lahedad paigad kõrvale. Tea, kas oleks turgu alternatiivsele Iirimaa reisijuhile? :-)

0
0

NO nii! head vana lõpetamist ja huvitavat uut aastat kõigile reisihuvilistele! Meil ilmselt sarnased arvamused omakäelise ja turismireisi suhtes, nii et suur tänu soovituste eest. See alternatiivse reisijuhi jutt.... Kui oled tegija, ennustan niisugusele asjale küll suurt huvi! See on natuke nagu Petronede sarja moodi - Minu "MAA"! Jõudu.

0
0

Ma elasin ja töötasin mõnda aega Dublinis ja mõnikord nädalavahetuseti rentisin auto ja sõitsin ringi. Nädalavahetuseks rentida oli raudselt kõige soodsam sellest firmast, mida soojalt soovitan: http://www.enterprise.ie/

Peab aga vaatama, kus nad asuvad, sest kontoritele jälle kõige parem juurdepääs ei pruugi olla turistil ja lasteistet nad ka ei rentinud. Aga hind oli 3-ks päevaks väga hea, nii et tasub uurida.

0
0

Enterprise'i üks kontor asub 40 Russell St, Dublin 1, kohe Croke Parki kõrval, sinna on Liffey äärest heal juhul 15 minutit jalutada. Olen sealt kaks korda auto võtnud, väga mugav oli Cavanisse (M3)sõita, Belfasti suund M1 ja ringtee M50 on veelgi lähemal.

Ja head uut aastat kõigile ränduritele!

0
0

Loodetavasti ei ole nüüd väga rumal küsimus, aga kui eelmisel aastal sai Šotimaal autoga ringi tiirutatud, siis kas tasub järgmiseks suveks Iirimaa reisi planeerida? Geograafiliselt on need maad ju üsna lähestikku ja kuigi mulle Šotimaa väga meeldis kardan, et Iirimaa vist looduslikult üsna sarnane. Või ma eksin?

0
0

Ilmselt Iirimaa on lihtsama liiklusega kui Sotimaa, vahem ringliiklust:)) Enamus inimesi soidab kultuurselt,Kui sa just travelleri(valge mustlase) voi muidu sotsiaalabi vajava kodaniku otsa ei satu siis muidu ikka antakse teed voi lehvitatakse julgustavalt ka siis kui sa vahe valesti soidad.Viimased esindavad holptulule lootvat ehk kardetavamat klassi,kes meelsasti kuklasse kihutavad et hiljem "seljavaludega" kindlustuselt suuri summasid valja lunida ( "been there,done that..")Lihtsalt ara unusta taiskindlustust osta. Aga ,noh eks see reegel kehtib tana vist kull nuud juba igal pool maailmas

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased