Mida Zagrebis teha ja vaadata? Kus shopata, süüa jne?

Lähen novembris 17 aastase noormehega kolmeks päevaks Zagrebisse. Uurin pisut maad... mida vaadata, kus shoppata, mida süüa ja milline on hinnatase.

Aitäh :)

Zagrebis on paari tänavane vanalinn, kus hunnik baare; väsinud ilmega kesklinn, kus annab midagi huvitavat otsida ja ülejäänud on 700tuh. lasnamäe.

Ahhh..?

Olles Zagrebi elanik juba 5 aastat, julgen küll havocile vastu vaielda, aga kui inimene linnas veedetud aja jooksul paarist tänavast ja baarist kaugemale ei jôudnud, ei saa ma sinna ka midagi parata.
Elena, vôid mulle otse kirjutada. Olen aru saanud, et inimesed ja nende huvialad on nii erinevad. Ei ole môtet soovitada muuseumi jalgpallihuvilistele vôi eksklusiivset restorani burgeriarmastajale. Ka oleks abiks teada, mis ajal reis plaanis on.
tervitused hetkel päikesepaistelisest, 22- soojakraadiga Zagrebist, kus lôunat saab süüa täitsa värske välimusega välikohvikutes.

Vastan nüüd teemasse ka :)

Eks ta tôsi on, et Zagreb on mu Horvaatiaga vôrreldes veidi igavavôitu, sest Horvaatia vôlu peitub mu meelest meres, mägedes ja looduses.
November üleüldiselt on veidi nukker kuu, aga hea ilma korral on mônus väljas jalutada ja välikohvikutes istuda. 
Soovitan igal juhul jälgida erinevaid üritusi. Novembri lôpus avatav advendi- ja jôuluturg/ programm on igal juhul lahe üritus ja külastamist väärt!
Paar head linki:
Olen Zagrebist 1 teemas kirjutanud suht pikalt. Kesk/ vanalinna osa on Austria-Ungari aegse arhitektuuriga suht suursugune. Jalutada tasub nii üla kui alalinnas, sôita köisraduteega, külastada katedraali, suurt turgu ja linna peaväljakut.
Kes muuseumeid armastab, siis päris asjalik maalikunsti valik on tavaliselt kunstipaviljonis, mis on muidu ka väga uhke ja vaatamist väärt hoone. Zagrebi linnamuusem on ka minu meelest suht hästi kokku pandud ning annab linna olemust hästi edasi ning orginaalne Musem of Broken Relationships, mille juures on ka väga hea bistroo.
Söögikohti- kohvikuid on palju, kuid tôsi on, et kvaliteet on kôikuv. Proovida vôib Vinodoli, kust Horvaatia köögi klassikud peaks kätte saama, Pod Zidom, Otto&Frank, Mundoaka, Rougmarine City, Submarine burger, Basta pizza.
Kohvikutest on legendaarne Vincek, minu lastele meeldib ka Cookie Factory, Amelie.
Šopata armastab horvaadid jätkuvalt butiikides- poekestes. Peaväljakult algav Ilica on 2 km pikkune shoppin street, kus nii vasakul kui paremal on erinevad poed, alates Nike, Adidase ja lôpetades Zara, Mango, MAC, Swarowski ja ma ei tea millega...
Kaubanduskeskused asuvad veidi kesklinnast eemal. Uber toimib täiesti ja vôite sôita nii Arenasse kui City Center Easti v Westi v Avenue Malli. Eks siis teepeal näete ära ka selle päris elu ja paljukirutud sotsialismiaegse arhitektuuri. 
Paar päeva kannatab ära olla küll :)

killuk, kõik sõltub millega võrrelda. Olen seal linnas käinud üle kümne korra ja kui valin euroopa pealinnadest, siis Zagreb ei saaks esi kahekümnesse. Ljubjlanale kaotab igas vaates.


Köök on hea, kui oskad otsida. Vanalinnas pigem saad midagi halba kui head. Nendele, kes ei suitseta läheb Zagrebi ööelu raskeks. Shoping väga keskpärane, aga ei kujuta ette milleks Zagrebisse selleks minna.

havoc, küsimus ei olnud ju selles, kas Zagrebisse minna.  Loomulikult on  Euroopas ja ka mujal maamas pealinnu, mis on ilusamad, rohkema kultuuriga ja põnevamad. Ma saan aru, et küsija satub Zagrebisse paariks päevaks mingi pōhjusega ja soovib siin võimalikult hästi aega veeta.

Igal linnal ja sihtkohal on oma võlu, isegi Zagrebil, ja see tuleb vaid üles leida :)