Lissabon-Albufeira

Palun teadjatelt abi Lissabonist Albufeirasse kulgemiseks. Kas keegi teab midagi täpsemalt Portugali rongiliikluse kohta või on kogemusi rendiautoga selle teekonna läbimisest? Paluksin häid soovitusi. Aitäh.

Rongiliiklus toimib normaalselt. Hindu ja graafikut näeb siit http://www.cp.pt
Korraga on müügis umbes 1,5 kuud, aga graafikud vahetuvad tavaliselt kevadel ja sügisel. Albufeira rongid väljuvad Lissabonis Oriente ja Entrecampose jaamadest. Päris Albufeirasse rong ei sõida, jaam asub Ferreirases.
Kindlasti käib ka liinibusse, aga rongpiletid on Portugalis päris normaalse hinnaga. Seega ise eelistaks pigem rongi.

Rendiautoga minek on ka lihtne, ja valida võid siis kiirema ja mugavama variandi - kiirtee A2, või siis selle läheduses lookleva tavalise, maksuvaba tee, mis on ka suht viisakas ja eriti umbes ka ei olnud. Kiirtee sai endal valitud ükskord õhtuse Lissaboni lennu tõttu ja sooviga jõuda enne keskööd hotelli, seega läksid pimedas need alla 2h kiirelt, tee oli autodest absoluutselt tühi ja teises otsas selgus makstes ka põhjus, see mugavus läks maksma ca 20euri, seega ka lõviosa kohalikke kasutavad tavalist teed, kuna see eriti suurt ringi ka ei tee. Seega kui aega on ja kuhugi kiiret pole, siis A2-te võtma ei pea, kokkuhoid on mõistlik (erinevalt paljudest kohtadest Euroopas, kus kiirteed vältides siiski alati rahalist võitu ei saa).

Rongipiletid on 26-27 eurot, buss aga 19-20 eurot. Buss sõidab suht kesklinnast ikka, rong aga näiteks nagu eelnevalt mainitud Ferreirasesse, kust siis tuleb omakorda transport leida- takso umbes lisa 7 eurot. Ja bussigraafik tihedam kui rongigraafik.

bussid- www.rede-expressos.pt, www. eva-bus.com

IC-1 maksuvaba tee Albufierast Lissaboni üks ots 260km. Sõidetav tee, vahepeal peale 200 km-t mõnikümmend kilomeetrit oli auklik. Kokku sõitsime tollel päeval 730km, Lissabonis sai ka seigeldud. Start oli 7:00 ja tagasi 21:30. Ilma Navi´ta pole mõtet üritadagi, lõpus pealinna lähistel eksite ära, pöördeid on liiga palju.